Spotify jak YouTube. Aplikacja podpowie czego słuchać


13 września 2021

Podziel się newsem:

Spotify wprowadza kolejną funkcję, która ma ułatwić nam korzystanie z aplikacji. Tym razem serwis dobierze dodatkowe, dedykowane utwory do naszych playlist.

Nowa funkcja Spotify

Portal streamingowy Spotify nie przestaje uwydatniać swojej aplikacji tak, aby korzystanie z niej było nie tylko jeszcze łatwiejsze, ale też ciekawsze i bardziej intuicyjne. Apkę właśnie wzbogacono o kolejną funkcję, która ma sprawić, że korzystanie z niej stanie się jeszcze bardziej ekscytujące.

Spotify Enhance nowa funkcja rozszerz playlisty
Spotify Enhance – nowa funkcja

Chodzi o dobieranie muzyki pod nasze gusta. O ile Spotify może się pochwalić szerokim zastosowaniem algorytmów, które mają swoje odzwierciedlenie w licznych, personalizowanych przez aplikację playlistach, takich, jak chociażby Daily mixy – nie u wszystkich się to sprawdza. U użytkowników, którzy Spotify odpalają tylko po to, aby posłuchać swojej ulubionej muzyki – owszem, ale już u osób, które dużo eksplorują i wciąż poszukują nowych brzmień, co często wiążę się z błądzeniem i sprawdzaniem licznych artystów, nie zawsze takich, z którymi zostajemy potem na dłużej – absolutnie nie. Daily mixy tej drugiej grupy osób, do której – stety/niestety – również należę, to absolutny koszmar, którego nie da się słuchać. W tej kwestii prym wciąż wiedzie niezastąpiony YouTube, który sprawnie podsuwa nam kolejne utwory, bazując na stylistyce tych, który aktualnie słuchamy, a jedynie wspierając się naszą historią oglądania.

Spotify ułatwi poszerzanie muzycznych horyzontów

Nowa funkcja od Spotify szczególnie może przydać się właśnie tej ostatniej grupie użytkowników platformy. Przycisk „Rozszerz”, który w ciągu najbliższego miesiąca będzie dostępny w systemach iOS i Android dla wszystkich użytkowników Premium w wybranych krajach, także w Polsce, ułatwi podsuwanie przez algorytm rekomendacji muzycznych do konkretnych playlist, tak, aby w jak najbardziej spersonalizowany sposób poszerzyć swoje muzyczne horyzonty słuchających nowych artystów i nowych utworów.

Zobacz również: Spotify wprowadza nową funkcję. Blend pokaże zgodność gustu twoją i twoich znajomych

Spotify rozszerza playlisty. Jak będzie działać nowa funkcja?

Przycisk „Rozszerz” znajdzie się na górze każdej z playlist. Po jego kliknięciu w danej playliście wyświetlą się nowe piosenki, zaproponowane przez algorytm. Proponowane utwory będą się pojawiać regularnie po każdych dwóch piosenkach dodanych przez autora playlisty na stałe, a ich maksymalna ilość na jedną playlistę to 30.

Gdy któraś z polecanych przez Spotify piosenek nam się spodoba, możemy ją od razu dodać do naszej playlisty, korzystając z umieszonej obok każdej propozycji ikonki „+”. Oczywiście muzyczne rekomendacje od algorytmu będzie można w każdej chwili dezaktywować.

Będziecie korzystać z nowej funkcji Spotify?

Spotify wprowadza kolejną funkcję, która ma ułatwić nam korzystanie z aplikacji. Tym razem serwis dobierze dodatkowe, dedykowane utwory do naszych playlist. Nowa funkcja Spotify Portal streamingowy Spotify nie przestaje uwydatniać swojej aplikacji tak, aby korzystanie z niej było nie tylko jeszcze łatwiejsze, ale też ciekawsze i bardziej intuicyjne. Apkę właśnie wzbogacono o kolejną funkcję, która […]

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert

Biletomat.pl
50 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →