fot. materiały prasowe

Spotify doda do aplikacji teksty piosenek


18 listopada 2021

Podziel się newsem:

Spotify planuje wprowadzić kolejne udogodnienia dla swoich użytkowników. Już wkrótce w aplikacji pojawi się możliwość sprawdzenia tekstów piosenek.

Spotify – kolejny krok do liderowania na rynku?

Platforma zapowiada kolejną dużą zmianę, która ma zapewnić jej status numeru jeden pośród serwisów streamingowych. Ostatnio zresztą sporo się tego działo. Pisaliśmy o blendach, które umożliwiają stworzenie współdzielonej playlisty ze znajomymi, aktualizowanej na bieżąco w zależności od tego, czego słuchacie. Wcześniej Spotify wprowadziło jedną z najbardziej dogodnych innowacji, czyli wyszukiwanie utworu za pomocą tekstu. Kto z nas nie miał tak choćby raz, że za nic nie pamiętał tytułu ani wykonawcy, ale słowa uporczywie siedziały mu w głowie? Różnego rodzaju podsumowania, całkowicie spersonalizowane i to więcej niż raz do roku (chociaż to główne i największa się zbliża) – proszę bardzo. Wkrótce aplikacja zostanie wyposażona w kolejną funkcję, która być może przesądzi o jej liderowaniu pośród innych platform streamingowych.

Mowa tutaj o dodaniu tekstów piosenek, które byłyby dostępne – na początek na pewno nie przy wszystkich, lecz przy większości utworów. Obecnie ta opcja jest w fazie testów, lecz jest pewne, że się jej doczekamy. I to raczej wcześniej niż później.

Przeczytaj: Spotify jak YouTube. Aplikacja podpowie czego słuchać

Spotify tekst piosenek
fot. materiały prasowe

Czy Genius stanie się niepotrzebny?

Najpopularniejszą obecnie stroną do sprawdzania tekstów piosenek jest Genius – również ze względu na możliwość dodania przypisów do słów i wyjaśnienie pewnych niejasnych treści – mocno osadzonych w kulturze lub w biografii twórców. Dodanie tekstów piosenek do Spotify może sprawić, że mało kto będzie już zaglądał na Geniusa. Z jednego prostego powodu – wszystko będzie pod ręką. Strona broni się jednak interpretacjami: no chyba, że to będzie kolejny cel Spotify. Jak myślicie?

Spotify planuje wprowadzić kolejne udogodnienia dla swoich użytkowników. Już wkrótce w aplikacji pojawi się możliwość sprawdzenia tekstów piosenek. Spotify – kolejny krok do liderowania na rynku? Platforma zapowiada kolejną dużą zmianę, która ma zapewnić jej status numeru jeden pośród serwisów streamingowych. Ostatnio zresztą sporo się tego działo. Pisaliśmy o blendach, które umożliwiają stworzenie współdzielonej playlisty […]

Wiemy, gdzie są najlepsze koncerty. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →