Spinache z nowym singlem na urodziny. Posłuchajcie „Duragi”


17 lipca 2019

Podziel się newsem:

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Spinache powraca z zupełnie nowym singlem, będącym zapowiedzią kolejnej płyty długogrającej - 799919. Sprawdźcie, jak brzmi utwór Duragi.

Singiel Duragi debiutuje 17 lipca –  data premiery singla została wybrana nieprzypadkowo, artysta prezentuje świeży utwór w dniu swoich urodzin.

spinache duragi

Daty są znaczącym elementem unikalnej koncepcji materiału.

Spinache – nowy album 799919 w październiku

Album 799919 to hołd dla złotej ery hip-hopu, nawiązanie do estetyki  lat 90-tych, dosłownie. Spinache sięgnął do archiwum swoich niepublikowanych instrumentali z 1999 roku i wybrał z nich dziesięć kompozycji, które tworzą muzyczny fundament nadchodzącej płyty.

Artysta tak opisuje nowe nagranie i ideę nowej płyty:

Urodziłem się w 1979 roku, w 1999, tuż po premierze pierwszego LP Thinkadelic, pracowałem nad muzyką, która pojawiła się na płycie Obóz TA oraz na towarzyszących projektach m.in. na debiutanckim albumie O.S.T.R.-a. 

Mamy 2019 i czuję, że to idealna klamra, świetny czas na wypuszczenie materiału będącego podsumowaniem mojej dotychczasowej drogi, swoistym ukłonem w stronę ludzi, miejsc, wydarzeń, wszystkiego, co inspirowało mnie przez te wszystkie lata. Pisanie i nagrywanie do własnej muzyki sprzed dwóch dekad jest paradoksalnie szalenie odświeżające. Dzisiejsze próby imitowania brzmienia lat dziewięćdziesiątych są fajną podróżą sentymentalną, ja poleciałem w prawdziwą podróż, przeniosłem się w czasie i nagrywam ze Spinache z 99. 

Premiera albumu 799919 zapowiedziana jest na październik.

Równolegle z premierą singla Duragi rusza preorder limitowanego wydania płyty, o szczegółach wydawnictwa artysta będzie informował już wkrótce.

Spinache – Duragi – zobacz teledysk:

Podziel się newsem:

Polub Rytmy.pl na Facebooku: