fot. kadr z teledysku

Sia powraca z nowym albumem. Krążek wokalistki został właśnie ukończony


21 października 2022

Obserwuj nas na instagramie:

Sia długo kazała nam czekać na swój solowy materiał. Wszyscy możemy jednak powiedzieć – w końcu. Nowy album wokalistki został bowiem ukończony.

Nowa muzyka nadchodzi wielkimi krokami

Fani australijskiej wokalistki zostali wystawieni na naprawdę ciężką próbę. Przez ostatnie lata nie rozpieszczała ich ona bowiem pod względem solowego materiału. Wyjątkiem był jedynie album nagrany na potrzeby filmu Music, będącego jej reżyserskim debiutem, a także krążek utworzonego w 2019 roku trio LSD, w którym to dostarczana przez nią muzyką była również ozdobiona nazwiskami Diplo i Labiryntha. Wykluczając więc oba wydawnictwa ostatni solowy twór Sii Everyday Is Christmas – pojawił się aż 4 lata temu.

Przeczytaj także: Czy Dawid Podsiadło przeskoczył zawieszoną przez siebie poprzeczkę? Porozmawialiśmy o płycie Lata Dwudzieste

Sia
fot. kadr z teledysku do piosenki Chandelier

Jedna z najwybitniejszych tekściarek na świecie już niedługo powróci jednak z nowym albumem. Oficjalną zapowiedzią Sia podzieliła się za pośrednictwem swojego konta na Instagramie, na którym to opublikowała zdjęcie, oznaczając również jeden z jej ulubionych klubów piłkarskich – Los Angeles FC.

Obecnie najpopularniejszym albumem Sii jest krążek This Is Acting, będący notabene zbiorem odrzuconych przez innych artystów piosenek. Poniżej prezentujemy Wam pełną listę utworów, które ozdobiły owe wydawnictwo, a także nazwiska, do których poszczególne piosenki miały pierwotnie trafić.

  1. Bird Set Free – piosenka nagrana na potrzeby filmu Pitch Perfect 2. W finalnej fazie została jednak zastąpiona tworem Jessie JFlashlight.
  2. Alive – propozycja stworzona przez australijską wokalistkę dla Adele.
  3. Move Your Body – utwór napisany dla Shakiry. Kolumbijka odrzuciła jednak możliwość jego przyjęcia.
  4. Unstoppable – według plotek piosenka ta miała się znaleźć na albumie Confident Demi Lovato.
  5. Cheap Thrills i Reaper – utwory napisane dla Rihanny.
  6. House On Fire – piosenka miała się pierwotnie znaleźć na albumie PRISM Katy Perry.
  7. Footprints – napisana dla Beyoncé, jednak zatrzymana w albumowych ramach w ostatniej sekundzie. Powodem było przywiązanie się Sii do historii opowiadanej za pomocą utworu.
  8. Broken Glass – propozycja napisana dla Demi Lovato.
  9. Space Between – piosenka początkowo wysłana i zaakceptowana przez Rihannę do umieszczenia jej na albumie ANTI. Z biegiem czasu Sia poczuła jednak, że jest to jedna z jej najlepszych muzycznych propozycji i postanowiła poprosić o jej oddanie. Rihanna zgodziła się i zwróciła utwór do właścicielki.

Sia – Move Your Body, posłuchaj!

Sia długo kazała nam czekać na swój solowy materiał. Wszyscy możemy jednak powiedzieć – w końcu. Nowy album wokalistki został bowiem ukończony. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka Macklemore zabrał ważny głos. „Hind’s Hall” pochwalił sam Tom Morello z RATM […]

sia

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →