YouTube / Disney

Sara James jako Arielka w dubbingu „Małej syrenki


21 marca 2023

Obserwuj nas na instagramie:

Nadchodzi film live-action Mała syrenka z Halle Bailey w głównej roli Ariel. W polskim dubbingu w tę postać wcieliła się młoda piosenkarka Sara James. Oto, co uważa na temat swojego aktorskiego debiutu.

Sara James w dubbingu Małej syrenki

Polska wokalistka Sara James może pochwalić się samymi sukcesami w swojej muzycznej karierze. Stała się rozpoznawalna po czwartej edycji The Voice Kids oraz po udziale w 19. Konkursie Piosenki Eurowizji dla Dzieci. Występ w ostatniej edycji America’s Got Talent przyniósł jej natomiast międzynarodową sławę, a eksperci wokalni zaczęli być przekonani co do tego, że artystka ma potencjał na bycie wielką gwiazdą.

Nic dziwnego, że 14-latka podejmuje się coraz poważniejszych projektów. Tym razem podłożyła głos w polskiej wersji Małej syrenki.

Niektórzy z Was już się zorientowali, że śpiewam jako Ariel w polskiej wersji językowej Małej syrenki!
Nadal nie mogę w to uwierzyć, że udzieliłam swojego głosu tytułowej postaci, a także wykonałam te wspaniałe utwory […]. Jest to mój dubbingowy debiut! Ta niesamowita przygoda wymagała ode mnie nowego podejścia do pracy moim głosem

– napisała James na Instagramie, gdzie pochwaliła się informacją.

Premiera Małej syrenki już w maju

Na film live-action Disneya w reżyserii Roba Marshalla (Chicago, Nine) czekają fani słynnej animacji. Niełatwo jest oddać piękno głosu z oryginalnej ścieżki dźwiękowej, w której usłyszymy Halle Bailey, odtwórczyni roli Ariel. Piosenkarka najbardziej znana jest z duetu Chloe x Halle, który współtworzyła ze swoją siostrą. Dzięki swoim imponującym głosom razem zdobyły pięć nominacji do nagrody Grammy od 2018 roku. Bailey i James z pewnością stanęły na wysokości zadania, jeśli chodzi o śpiew w najsłynniejszych piosenkach, z których kojarzymy animację Disneya. Opowiada ona o syrence, która jest zafascynowana ludzkim światem.

Zwiastun z polskim dubbingiem

Niestety, nie obyło się bez przykrych dyskusji na temat produkcji. Filmowa adaptacja disneyowskiej animacji wzbudziła skrajne emocje z powodu wyglądu Bailey, która… nie jest biała. Sieć zalały zarówno krytyczne wypowiedzi na temat „niepasującej” aktorki do filmu, jak i bardzo pozytywne, poruszające komentarze, chwalące casting. Temat wciąż budzi kontrowersje.

kadr z teasera „Małej syrenki”

Nadchodzi film live-action Mała syrenka z Halle Bailey w głównej roli Ariel. W polskim dubbingu w tę postać wcieliła się młoda piosenkarka Sara James. Oto, co uważa na temat swojego aktorskiego debiutu. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka WROsound 2024. Zagrają […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →