Rasmentalism z kolejnym singlem z nowej płyty


12 marca 2020

Obserwuj nas na instagramie:

Jeden z najbardziej cenionych duetów na polskim rapowym podwórku, podzielił się singlem numer cztery z płyty Geniusz. Dodatkowo, Rasmentalism zaprezentowali teledysk złożony z kolaży autorstwa Beaty Śliwińskiej, znanej jako Barrakuz.

Rasmentalism prezentują singiel numer cztery

Na dwa tygodnie przed premierą krążka, Rasmentalism podgrzewają atmosferę jeszcze bardziej. Album Geniusz ukaże się już 27 marca nakładem Sony Music. Nim płyta ujrzy światło dzienne, Ras i Ment XXL postanowili podzielić się jeszcze jednym singlem. Czwarty kawałek z Geniusza nosi tytuł Nowe Plemię. Prócz publikacji samego numeru, Rasmentalism zaprezentowali ilustrujący go teledysk. Ten zasługuje na równie dużą uwagę, co sam utwór.

Dobrze znana stylistyka beatów Menta XXL i zgrabna nawijka Rasa budują niezobowiązujący, niespieszny klimat kawałka. Za obecne w refrenach chórki odpowiadają Sara Jaroszyk i Weronika Grzesiewicz. Obie wokalistki możemy usłyszeć m.in. w produkcjach P.Unity. Miksem i masteringiem zajął się Michał ENZU Zych.

Rasmentalism – Nowe Plemię. Barrakuz opowiada o teledysku

Zgodnie z tym, co napisałem wyżej, szczególną uwagę należy poświęcić teledyskowi. Ten zaś stanowi animację złożoną z kolaży. Połączenie to zawdzięczamy dwojgu artystom – Bartoszowi Szadurskiemu i Beacie Śliwińskiej aka Barrakuz. Sekwencyjnie pojawiające się obrazy budują niesamowity klimat klipu, który doskonale koresponduje z vibem numeru Rasmentalismu. Tak naprawdę sam obraz stanowi autonomiczne dzieło, opowiadające własną historię. O tym, jak powstał klip opowiedziała nam sama Beata Śliwińska:

Nowe Plemię to kumulacja zdarzeń i obrazów, ludzkich twarzy, czy patternów jakie towarzyszyły mi podczas wakacji. Przemyciłam też elementy swoich zdjęć. Uwielbiam tekst RASa do tego utworu i to on mnie naprowadził na ścieżkę i motyw wizualny lepienia nas na nowo, nakładania masek dosłownie i w przenośni, jako coś co nas różni i upodabnia do siebie jednocześnie. Że wszyscy szukamy własnej drogi. Poza tym zawsze chciałam zrobić video i coś żywego ze swoich prac i tutaj się to udało to spełnić z ogromnym wsparciem Bartka Szadurskiego (motion).

Beata Śliwińska aka Barrakuz

Beata Śliwińska to jedna z najbardziej rozchwytywanych polskich projektantek grafiki. Słynąca ze świetnych kolaży artystka, znana jest ze współpracy z branżą muzyczną. Jej prace zdobiły wiele płytowych okładek. W przeszłości z Barrakuzem współpracowali m.in. Otsochodzi, Sotei czy Low Key. Z jej talentu korzystali także przedstawiciele Audioriver Festival czy marki odzieżowej Levi’s. Jej prace były wielokrotnie nagradzane. Sama Barrakuz często wychodzi poza standardowe ramy swojej działalności. Jej projekty nierzadko trafiają na billboardy czy ściany warszawskich budynków, jak np. w przypadku tej pracy inspirowanej Fryderykiem Chopinem.

Rasmentalism – Geniusz. Kiedy premiera?

Przypominamy – płyta Geniusz pojawi się w sklepach 27 marca. Już dziś można dokonać preorderu albumu pod tym linkiem.

Jeden z najbardziej cenionych duetów na polskim rapowym podwórku, podzielił się singlem numer cztery z płyty Geniusz. Dodatkowo, Rasmentalism zaprezentowali teledysk złożony z kolaży autorstwa Beaty Śliwińskiej, znanej jako Barrakuz. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka WROsound 2024. Zagrają m.in. […]

Obserwuj nas na instagramie:


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →