kadr z filmu „Harry Potter i Czara Ognia”

Ralph Fiennes odniósł się do hejtu kierowanego w stronę J.K. Rowling


25 października 2022

Podziel się newsem:

Ralph Fiennes odniósł się do fali hejtu, która spadła na J.K. Rowling na skutek jej transfobicznych wpisów na Twitterze.

Lord Voldemort w obronie J.K. Rowling

O tym, że J.K. Rowling nie jest, delikatnie rzecz ujmując, najbardziej lubianą autorką na świecie, nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Wszystko za sprawą transfobicznych wpisów, jakie zamieszcza na swoim Twitterze od 2019 roku. Atmosferę podgrzał fakt, że w opozycji do jej stanowiska stanęła spora część obsady Harrego Pottera, w tym Daniel Radcliffe, odtwórca głównej roli, który w niezwykle osobistej wiadomości skierowanej do wszystkich fanów serii przekazał, że nie ma wątpliwości, iż transpłciowe kobiety to kobiety. Fani rozpoczęli akcję „cancellowania” Rowling w mediach społecznościowych. W obronie autorki stanął w związku z tym Ralph Fiennes, odtwórca roli Lorda Voldemorta. W wywiadzie dla The Telegraph powiedział:

Hejt, jaki na nią spadł [J.K. Rowling – przyp. red.], jest obrzydliwy, przerażający. Rozumiem punkt widzenia osób, które są złe na to, co mówi o kobietach. Ale ona nie jest jakąś obsceniczną, ultraprawicową faszystką. To po prostu kobieta mówiąca: jestem kobietą, czuję się kobietą i chcę móc powiedzieć, że jestem kobietą, wiedząc, co to znaczy. I rozumiem, skąd bierze się jej tok myślenia. Nawet jeśli nie jestem kobietą

– powiedział aktor.

Powrót do Hogwartu z Ralphem Fiennesem, ale bez Rowling

Duże zamieszanie wywołał także brak obecności autorki książek o Harrym Potterze w dokumencie z okazji 20-lecia filmu Harry Potter i Kamień Filozoficzny, podczas gdy udało się zebrać w zasadzie całą obsadę filmu, m.in. właśnie Ralpha Fiennesa. Wiele osób wiązało tę sytuację z wypowiedziami Rowling, jednak zdementowała ona plotki, twierdząc, że odrzuciła zaproszenie, sądząc, że dokument będzie bardziej skupiony na filmach.

Trailer Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

Ralph Fiennes odniósł się do fali hejtu, która spadła na J.K. Rowling na skutek jej transfobicznych wpisów na Twitterze. Zobacz także Jeffrey Dahmer: 5 piosenek, w których wspomniano seryjnego mordercę TVP miało propozycję wyprodukowania „Wiedźmina”, zanim projekt trafił do Netflixa Christian Bale: Jeśli dostajesz w Hollywood rolę, to tylko dlatego, że DiCaprio ją wcześniej odrzucił […]

Wiemy, gdzie są najlepsze koncerty. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →