fot. Wikipedia

Post Malone pije piwo z buta fana na koncercie, ale podobno nie ma się czym martwić


08 lutego 2023

Podziel się newsem:

W sieci pojawiło się nagranie z koncertu Post Malone’a z australijskiej odnogi trasy. Muzyk zagrał 5 lutego na Accor Stadium w Sydney. Fanów zaniepokoił nie tyle dziwny rytuał, co wygląd gwiazdora.

Intensywne koncertowanie

Post Malone koncertuje dużo, ale i intensywnie. Tyczy się to także jego obecnej trasy, promującej wydany w zeszłym roku album Twelve Carat Toothache. We wrześniu głośno było o wypadku podczas show w St. Louis, kiedy Malone wpadł do otworu w scenie, przerywając na chwilę koncert, a potem musiał zameldować się w szpitalu. Kontynuował jednak trasę, wchodząc w ciekawe interakcje z fanami – czasem wyjawiając płeć mającego się urodzić dziecka, a czasem „udzielając ślubu”. Do ciekawego zdarzenia doszło kilka dni temu w Sydney, gdzie muzyk zgodził się wziąć udział w ciekawym imprezowym rytuale.

Czytaj też: Post Malone wystąpił w utworze polskiego producenta

Czym jest shoey?

Mowa o… piciu alkoholu z buta. Nie brzmi to za dobrze, ale od wieków traktowane jest jako czynność mająca przynosić szczęście. W Australii zabawa ta jest szczególnie popularna, zwłaszcza podczas imprez – mówi się na nią „shoey”. Wiele osób kojarzy ten rytuał także ze światem sportu – słyną z niego zwłaszcza stający na podium kierowcy rajdowi czy kończący wycieńczający bieg maratończycy.

kadr z teledysku

Ciekawe naczynie

Zazwyczaj do shoey używa się własnego obuwia, ale Post Malone dał się ponieść zabawie i użył buta fana. „Jak to się stało, że robimy to, co robimy?” – zażartował muzyk, przelewając zawartość czerwonego kubka do unikatowego „naczynia”. Potem odśpiewał wraz z publicznością okazjonalną mantrę i wypił płyn do dna. Wydarzenie zostało oczywiście udokumentowane i wrzucone przez jednego z uczestników na TikToka:

@_valentinomusic_ @Post Malone #postmalone #postmaloneconcert #sydney #aussie #shoey #fyp #fypシ ♬ original sound – anthony valentino

Zaniepokojenie fanów

To, co Post Malone zrobił podczas koncertu, może wydawać się niektórym obrzydliwe, ale trzeba przyznać, że do lokalnych obyczajów podszedł z należytym szacunkiem. Przy okazji publikacji nagrania z koncertu wielu fanów wyraziło jednak zaniepokojenie i troskę o gwiazdora. Nie chodziło jednak o samo picie z buta, ale wygląd Malone’a. Wyraźnie widać, że w krótkim czasie sporo schudł, a nie jest tajemnicą, że 27-letni muzyk w przeszłości nadużywał alkoholu i narkotyków. Pojawiły się więc głosy, także pod innymi nagraniami z koncertu, obawiające się, że mamy do czynienia z nawrotem uzależnienia, czy nawet chorobą.

Przygotowania do roli

Wszystkich powinny jednak uspokoić informacje, którymi podzielił się popularny serwis „TMZ”. Okazuje się, że Post Malone jest na specjalnej diecie i pod opieką trenerów, ponieważ przygotowuje się do filmowej roli. Nie pierwszej zresztą w swojej karierze: zagrał m.in. w Śledztwie Spencera i Jednym gniewnym człowieku Guya Ritchiego. Obawy skomentował też w mediach społecznościowych ojciec muzyka, Richard Post, pisząc, że jego syn „od lat nie był tak zdrowy – zarówno psychicznie, jak i fizycznie”. Trzymamy więc kciuki – zarówno o dalszą część trasy, jak i kolejny projekt filmowy.

W sieci pojawiło się nagranie z koncertu Post Malone’a z australijskiej odnogi trasy. Muzyk zagrał 5 lutego na Accor Stadium w Sydney. Fanów zaniepokoił nie tyle dziwny rytuał, co wygląd gwiazdora. Zobacz także Była dzieckiem, robiono z niej kobietę. Roxie Węgiel o seksualizacji w branży 20 najciekawszych pomysłów preorderowych od polskich raperów To studio odpowiada […]

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →