Popkiller Młode Wilki – ósma edycja wystartowała


27 lutego 2021

Podziel się newsem:

W zeszły piątek ruszyła ósma edycja akcji Popkiller Młode Wilki. Dzięki przedsięwzięciu wzorowanemu na amerykańskim XXL Freshman, na polskiej scenie zaistnieli tacy raperzy, jak Białas, Bisz, KęKę, Sarius, Żabson, ReTo, Bedoes, czy White 2115.

Raperów biorących udział w akcji Popkiller Młode Wilki było oczywiście znacznie więcej. Łącznie, przez wszystkie edycje przewinęło się ponad 80 uczestników. Pierwszych zawodników Popkiller wystawił na front 10 lat temu. W ubiegłym tygodniu poświęciliśmy temu wydarzeniu osobny tekst, w którym sprawdziliśmy, kto jeszcze swą obecną sławę zawdzięcza obecności w sforze.

Popkiller Młode Wilki 8 – zawodnicy na start

Cała akcja wraca po rocznej przerwie! W ostatnią sobotę lutego, czyli dzień po ogłoszeniu startu ósmej edycji Popkiller Młode Wilki, ujawniono pierwszego uczestnika tegorocznego programu. Łącznie będzie ich jedenastu. Organizatorzy określili ich mianem jedenastki przyszłości. Czy rzeczywiście tak będzie i inicjatorzy polskiej odpowiedzi na Freshmanów ponownie pokażą, że mają nos do wychwytywania talentów? Czy któryś z Młodych Wilków 2021 rozsiądzie się wygodnie w loży najlepszych zawodników rap-gry? Przekonamy się już wkrótce.

Popkiller Młode Wilki 8

rip scotty pierwszym Młodym Wilkiem ósmej edycji akcji Popkillera

Już dzień po wystartowaniu tegorocznej edycji, wypuszczono pierwszego Młodego Wilka. Okazał się nim być rip scotty. Białostoczanin, rocznik ’95, którego, jeśli ktoś miał takie szczęście, mógł po raz pierwszy zobaczyć w telewizji już w roku 1999, jako uczestnika programu Od Przedszkola do Opola. Parcie na fame u scotty’ego możliwie do zaobserwowania było zatem już od najmłodszych lat. Pięć lat temu, rip sił próbował w The Voice of Poland. W ostatnim czasie artysta mierzy się rapem. Miejmy nadzieje, że to droga podyktowana pasją, a nie, popularnością samego gatunku.

Organizatorzy akcji Młode Wilki w raperze i wokaliście doszukują się rodzimej odpowiedzi na Juicy WLRD’a. Dla nas rip scotty jest pierwszym potwierdzeniem wniosków z ubiegłotygodniowego podsumowania. Młode Wilki mają przenosić popularne trendy, zamiast znajdywać twórców z oryginalnym podejściem do sprawy. Tak czy inaczej, rip scotty zdążył już nawet pewną popularnością zdobyć. Przyczynił się do tego w dużej mierze debiutancki singiel Borderline, wydany pod banderą prowadzonego przez Szpaka labelu GUGU. Obecnie scotty pracuje nad pierwszym albumem, a obecność w stadzie Młodych Wilków z pewnością spotęguje odbiór tego materiału. Sylwetkę pierwszego uczestnika ósmej edycji programu Popkillera dobrze przedstawiają poniższe materiały video.

Młode Wilki Popkillera 8 – rip scotty

Rentgen #47 – rip scotty

rip scotty & leeo – tato 

Kara drugim uczestnikiem Młode Wilki Popkillera 8

W drugiej kolejności, jako uczestniczkę akcji Młode Wilki Popkillera, ujawniono Karę. Można by stwierdzić, że to ruch dla zachowania równowagi. W przyrodzie, jak i w rapie. Twórczość Kary jest bowiem stanowczo bardziej osadzona w samym hip-hopie, niż miało to miejsce w przypadku poprzednika. Jest też o wiele bardziej charakterna i mocna, żeby nie pokusić się o stwierdzenie, że rap Karoliny ma więcej przysłowiowych jaj, niż ten proponowany przez scotty’ego. Jak natomiast Kara widziana jest osoby, które zaprosiły ją do stada Młodych Wilków?

Charakterna, ale nie arogancka. Uderza prosto w ryj ulicznym przekazem, ale unika obcesowości i nadmiernej wulgarności. Do tego daje duże pokłady mocnej, autobiograficznej treści, wbijającej się głęboko pod skórę, ale też niosącej wsparcie dla słuchaczy mających równie trudne doświadczenia. O tym, że wiele przeszła, świadczy choćby udział w serialu dokumentalnym „Poprawczak”, sama też angażuje się w działalność pomocową na rzecz ciężko doświadczonej przez życie młodzieży”.

– czytamy w oficjalnej charakterystyce raperki.

Zupełną debiutantką Kary jednak nazwać nie można. Raperka ma już za sobą pierwszy legalny album Przebudzenie oraz kontrakt z wytwórnią StoproRap, w ramach którego nagrywa obecnie swój drugi krążek. Już wcześniej natomiast, potencjał dwudziestojednoletniej artystki dostrzegł DJ Decks, stwarzając możliwość nagrania utworu z Tha Alkaholiks, czy Białas, który zaprosił Karolinę na swój solowy album. Kara swoje rapowe umiejętności potwierdzała także podczas licznych sesji freestyle’woych oraz uczestnictwie w formach, takich jak rap battle.

Młode Wilki Popkillera 8 – Kara

Kara – To moja Ekipa

Floral Bugs trzecim zawodnikiem Młode Wilki Popkillera 8

Młode Wilki Popkillera 8 - Floral Bugs
Młode Wilki Popkillera 8 – Floral Bugs

Pierwszy dzień marca przyniósł odsłonę trzeciego Młodego Wilka ósmej edycji akcji Popkillera. Wiemy już zatem, że w reprezentacji na sezon 2021 obecny jest także Floral Bugs. Wybór trochę zastanawiający, gdyż raper z Bielska-Białej pełnoprawny debiut, i to pod wydawniczą opieką Słonia i jego Brian Dead Familii, zaliczył jeszcze w 2019 roku. Single natomiast, zarówno z tej płyty, jak i następnej, Nowej Sztuki, wydanej już przy współpracy z MyMusic, na YouTube cieszą się wyświetleniami przebijającymi milion. Charyzmatyczny i charakterystycznie zachrypnięty Floral Bugs po wydaniu debiutanckiej albumu Brzydka Sztuka porzucił jednak horrorcor’eową stylistykę, w której poruszał się na początku kariery, i która przyczyniła się do stawiania pierwszych kroków, w takiej, a nie innej, wytwórni. Brzmienie Bugsa skręciło w stronę newschoolu, a boombapowe beaty zastąpiono tymi spod znaku 4Money. Sam raper natomiast za swoją obecną inspiracje podaje scenę niemiecką. Kolejnym natomiast etapem rozwoju Floral Bugsa ma być obecność w stadzie Młodych Wilków.

Młode Wilki Popkillera 8 – Floral Bugs

Floral Bugs – Preludium

Chivas czwartym Młodym Wilkiem Popkillera

Młode Wilki Popkillera 8 - Chivas
Młode Wilki Popkillera 8 – Chivas

Kolejny dzień trwania akcji Młode Wilki Popkillera i kolejna karta z zawodnikami ósmej edycji odsłonięta. Czwartym ujawnionym Młodym Wilkiem jest Chivas. Dwudziestotrzylatek z Łodzi pierwsze kroki w rapowym świecie stawiał produkując utworu Blachy i White 2115. Kolejnym krokiem w rozwoju było natomiast zajęcie się wokalem. Przygodę z muzyką Chivas rozpoczął z kolei od muzyki rockowej i metalcore’owej. Jako twórca postawił jednak na rap. Ten ze szkoły najnowszej, rzecz jasna. Chivas wpisuje się tym samym idealnie w tendencję Popkillera do eksponowania postaci prezentujących bardzo zbliżone podejście do rapu, zapatrzone w najpopularniejsze obecnie trendy. W szerszym kontekście swój wybór uzasadniają sami organizatorzy akcji Młode Wilki Popkillera:

Muzyka Chivasa to połączenie rockowych (a wręcz metalowych) inspiracji z trapowym sznytem, duża ekspresja i wyrazistość. Ciężko zamknąć go w jakiekolwiek gatunkowe ramki, a każdy kolejny singiel potrafi zaskakiwać.
Totalny unikat i perfekcjonista. Jako osoba, której bliżej jako słuchaczowi do metalu, niż rapu, przemyca w swojej twórczości kompozycje niekonwencjonalne i nieoczywiste. Do jego zalet należą przepotężne emocje wyrażane w utworach, czy kombinacje z flow, często wchodzące w krzyk – to wszystko sprawia, że obok twórczości rapera i producenta z Łodzi ciężko jest przejść obojętnie”.

– z materiałów prasowych.

Sam Chivas natomiast uwagę środowiska zdążył przyciągnąć zanim znalazł się w stadzie Młodych Wilków. Wcześniejsza współpraca ze znanymi już raperami, a także solowo wypuszczane single zaprowadziły Łodzianina do drzwi założonej przez Szpaka wytwórni GUGU, w której Chivas w tym roku wyda debiutancki album.

Młode Wilki Popkillera 8 – Chivas

Chivas – SSSSMUTNO

Piątym Młodym Wilkiem 8. edycji jest Hodak

Młode Wilki Popkillera 8 - Hodak
Młode Wilki Popkillera 8 – Hodak

Hodak jako Młody Wilk Popkillera ujawniony został w piątym dniu trwania ósmej edycji akcji wzorowanej na Freshmanów XXL’a. Edycji, w której organizatorzy postawili na zawodników, którzy mogą już pochwalić się osiągnięciami na koncie, jak również podpisanymi już kontraktami z wydawniczymi labelami. Nie inaczej jest w przypadku Hodaka. W zeszłym roku raper z rocznika ’96 zdążył wydać dwie płyty z dwoma różnymi producentami – 2K oraz Miroffem. Wystąpił również w barwach ekipy NNJL, a obecnie znajduje się już w gronie artystów wytwórni Def Jam Recordings Poland. Raper kilkukrotnie gościł także na naszych łamach. Łukasz był bowiem pierwszym bohaterem prowadzonego przez nas cyklu Rytmy Osiedla, z którym wystartowaliśmy już ponad rok temu! Dla branży wydawniczej Hodak nie stanowi już zatem świeżego okazu. Wyróżnia się natomiast stanowczo na tle reszty zaprezentowanych dotąd Młodych Wilków. W stadzie zebranych na sezon 2021 jest na ten moment twórcą wyróżniającym się najbardziej oryginalnym i autorskim podejściem do tematu. Hodaka cechuje także duży eklektyzm, który potwierdzają dwie wypuszczone już, ale zgoła odmienne stylistycznie, płyty. Jak w przypadku innych Młodych Wilków Popkillera, u Hodaka również jest nowocześnie. Jednak bardziej melodyjnie, laidbackowo i leniwie. Czuć własny pomysł pomysł na rap, a to bardzo istotne!

Młode Wilki Popkillera 8 – Hodak

Hodak/2K – Oh Wow

Cukier ujawniony jako szósty Młody Wilk Popkillera

Młode Wilki Popkillera 8 - Cukier
Młode Wilki Popkillera 8 – Cukier

Szósty dzień trwania zabawy przyniósł nam informację, że Młodym Wilkiem Popkillera wystawionym na sezon 2021 jest także Cukier. Dwudziestopięcioletni raper postacią jest o tyle ciekawą, że swoją twórczość osadza w wierze chrześcijańskiej. Jest w tym jednak sporo oryginalności, gdyż Cukier o Bogu mówi lekko i nieskrępowanie, pokazując, że rap, a bardziej trap religijny nie musi być robiony na poważnie. I miejsce na zabawę też się w nim znajdzie! Cukier na tą chwilę jest najmniej rozpoznawalnym Młodym Wilkiem tegorocznej edycji. Profil rapera przybliżyć pomoże nam zatem charakterystyka Cukiera dokonana przez Popkillera:

Bujanka na dmuchanym flamingu na krytym basenie. Flexin z dzwonieniem nie z pliku hajsu, a z Biblii i wersy o tym, że „robi ten chleb jak Jezus”. Baunsowanie na zmianę w kolorowym dresie i lisim futrze, po czym impreza na kilkudziesięcioosobową ferajnę skaczącą i śpiewającą o wielbieniu Boga. To wszystko w rytm trapu i w formie zblazowanych, autotune’owych podśpiewywanek. Oto nowy wymiar chrześcijańskiego rapu w Polsce oraz „rap do tańca i do różańca”. 

Cukier, poza rapowaniem, zajmuje się także produkcją. Jedno i drugie utrzymane jest oczywiście w nowoczesnych trendach z dużym naciskiem na korzystanie z auto-tune’a. Fame wokół siebie natomiast Cukier zwiększa systematycznie. Pomogły dwie wydane już płyty, single na kanale Steeped z chrześcijańskim kontentem oraz koncert zagrany w newonce.barze.

Młode Wilki Popkillera 8 – Cukier

Cukier – Dieta Cud

Siódmym uczestnikiem akcji Młode Wilki Popkillera 8 jest Szymi Szyms

Młode Wilki Popkillera 8 - Szymi Szyms
Młode Wilki Popkillera 8 – Szymi Szyms

Poznaliśmy już ponad połowę uczestników ósmej edycji akcji Popkillera. Siódmym z kolei ogłoszonym Młodym Wilkiem jest Szymi Szyms. Sylwetkę rapera prezentowaliśmy już w prowadzonym na Rytmach cyklu Rytmy Osiedla. Wiekiem zbliżony do pozostałych uczestników, z jedenastki przyszłości odznacza się najbardziej staro szkolnym podejściem do rap gry. Przygodę z rapowaniem Szymi rozpoczął ponad dekadę temu. Swoją rozpoznawalność zdobywał jednak stopniowo, cierpliwie pracując na kontrakt w QueQuality i szansę wydania w tej wytwórni legalnego debiutu. Przed zaprezentowaniem w ubiegłym roku krążka Tokio Hotel pochodzący z Koszalina raper pojawiał się na kanale SBM, a kolejnym etapem rozwoju ma być udział w akcji Młode Wilki Popkillera. Organizatorów akcji, Szymi Szyms, jak sami przyznają, zachęcił do siebie najbardziej wyćwiczoną techniką, umiejętnością oraz tekstami.

W jego rapie słychać wyrobiony warsztat, pewny wokal i elastyczne flow, ale też codzienny real-talk. W warstwie tekstowej porusza tematy życiowe, osobiste czy emocjonalne, nie stroniąc od bangerów nasyconych nawiązaniami do anime. Nawet gdy osadza się w bardziej trapowej stylistyce to wciąż dysponuje klasycznie wyszlifowanym warsztatem i pakietem umiejętności oraz charyzmą, dzięki której wbija na bity jak po swoje.

– z materiałów prasowych akcji Młode Wilki Popkillera 8

Młode Wilki Popkillera 8 – Szymi Szyms

Szymi Szyms – TDML

Feno ósmym zawodnikiem Młode Wilki Popkillera 8

Młode Wilkie Popkillera 8 - Feno
Młode Wilkie Popkillera 8 – Feno

Po tygodniu od rozpoczęcia ósmej edycji akcji Popkillera dowiadujemy się, że w gronie tegorocznych Młodych Wilków obecny jest także Feno. Bez wątpienia największy freak z ujawnionej do tej pory reprezentacji sezonu 2021. Feno z rocznika ’96 swoją oryginalną i niedającą się zaszufladkować artystyczną wizję wyraża nie tylko rapując, ale i obrazując swoje słowa klipami czy grafikami. Reprezentant ekipy Hashashins swoją punkową oryginalnością zdążył już nieco zwrócić na siebie uwagę słuchacz. Popkiller jednak potencjał w Feno widzi znacznie większy określając rapera twórcą typu „gwiazdy rocka”.

Muzyczny kameleon, który do formy ekspresji w swojej muzyce przykłada ogromną wagę – i nie tylko w muzyce, bo z równym zaangażowaniem podchodzi do wyrażania się w klipach czy na grafikach. Raz punkowy rebel, raz artystyczny chochlik, prowokujący i sprawdzający wytrzymałość języka w sztuce. Nie boi się żadnego stylu, czego dowodem jest eklektyzm jego dotychczasowych wydawnictw.

– czytamy o Feno w oficjalnych materiałach prasowych.

Feno jako swoje muzyczne inspiracje z kolei wskazuje Krzysztofa Cugowskiego oraz Marlina Mansona. Swoje spojrzenie na rap natomiast w formie długogrającej od 2018 roku zaprezentował już trzykrotnie. Za każdym razem współpracując z producentem Ramzesem, czego efektem są albumy Poszukiwacze Innego Podejścia, Którędy wychodzi się na ludzi oraz tegoroczny Neopunk. Kolejnym etapem rozwoju Feno jest teraz obecność w gronie Młodych Wilków Popkillera.

Młode Wilki Popkillera 8 – Feno

Feno – RNG

Berson także został Młodym Wilkiem Popkillera

Młode Wilkie Popkillera 8 - Berson
Młode Wilkie Popkillera 8 – Berson

Jeżeli ujawniony poprzedniego dnia Feno jest jednym z bardziej charakterystycznych tegorocznych Młodych Wilków to ujawniony jako dziewiąty Berson jest w tym stadzie najbardziej charakterny.

Rapowy czołg z charakterem jak Gattuso. Potężny wokal, charyzma, świeży głos warszawskiej ulicy i przykład na to, jak zgrabnie przenieść drillowe brzmienia w polskie warunki. 

Nic dodać, nic ująć. Wyposażony w mocne flow Berson skutecznie sunie po tych wyspiarskich drillowych beatach niczym singlowy Czołg, który wypuścił wraz z Frostim Rege. Numerami takimi jak ten przebił się do świadomości kilkuset tysięcy słuchaczy oraz zdobył kontakt w Def Jam Recordings Poland. Nakładem tej wytwórni Bery wypuści w tym roku swój solowy debiut ŻELBETON SOLO, którego przedsmak otrzymaliśmy w ubiegłym roku pod postacią EP ŻELBETON. Wyprodukowanym przez Atutowego materiałem Berson udowodnił, że równie dobrze radzi sobie także na nowocześnie brzmiących beatach. Pokazując tym samym, że tworząc w świeżych klimatach można jednocześnie zachować klasyczny pazur i sznyt.

Młode Wilki Popkillera 8 – Berson

Berson – Gattuso

Dziesiątym Młodym Wilkiem jest Gverilla

Młode Wilkie Popkillera 8 - Gverilla
Młode Wilkie Popkillera 8 – Gverilla

Prezentacja jedenastki przyszłości dobiega końca. Właśnie odkryto kartę z przedostatnim Młodym Wilkiem Popkillera, którym okazał się być Gverilla. Jeden z tych uczestników tegorocznej edycji, którego nazwanie artystą nie będzie przesadą. Drogę, którą przeszedł, by móc tak określić tego twórcę skrupulatnie przedstawiliśmy w naszym cyklu Rytmy Osiedla. Na talencie Mateusza poznano się również już wcześniej w wytwórni 2020. Nakładem tego labelu dziesiąty Młody Wilk 8. edycji w ubiegłym roku wydał debiutancki album Hologram. Na pierwszej płycie Gverilli w gronie gości pojawili się między innymi Ten Typ Mes, Jan-rapowanie, Jetlagz czy Klaudia Szafrańska z Xxanaxx. Wydawnictwo to poprzedziło natomiast EP Element w Asfalt Records, a także udział na płytach innych wykonawców. Gverille można było usłyszeć na przykład na krążku Quebonafide, Tymka, Rasmentalismu czy na projekcie Flirtini. W twórczości samego Gverilli z kolei dominuje nowoczesne r’n’b z klubowym zacięciem, uderzeniem w stylu trapowych 808’ek i oczkiem puszczonym w stronę techno-bangerów. Na takim brzmieniu Mateusz odnajduje się śpiewająco, co staje się jego specjalnością i wizytówką. Gverilla nie stroni przy tym również od klasycznego podejścia do rapowania.

Młode Wilki Popkillera 8 – Gverilla

Gverilla – ABRA

Janusz Walczuk ujawniony jako ostatni Młody Wilk ósmej edycji

Młode Wilkie Popkillera 8 - Janusz Walczak
Młode Wilkie Popkillera 8 – Janusz Walczak

Ujawnianie kart z zawodnikami ósmej edycji akcji Młode Wilki Popkillera dobiegło końca. Jedenastym uczestnikiem okazał się być Janusz Walczuk. Dwudziestotrzylatek z warszawskiego Żoliborza, który już w tym młodym wieku dorobił się miana człowieka – orkiestry. Obecnie jest realizatorem i inżynierem dźwięku w studiu Nobocoto należącym do SBM Label. Pierwsze zwrotki sam nagrał natomiast, gdy miał zaledwie trzynaście lat. I co ciekawsze, realizatorem pierwszych rapowanych prób Janusza był wtedy sam Solar! Jedenasty tegoroczny Młody Wilk z kolei w tamtym czasie przedstawiał się jeszcze jako JahOO. Mimo udanego startu, Walczuk zwolnił jednak tempo rozwijana rapowej kariery na rzecz pracy w wyżej wymienionym Nobocoto Studio. Zaowocowało to wyrobieniem warsztatu, nabraniem inspiracji oraz obraniem własnej artystycznej wizji. W międzyczasie Janusz zdążył również nabrać scenicznej pewności siebie grając koncerty wraz z z Żabsonem. Tak przygotowany Janusz Walczuk trafił do stada Młodych Wilków wystawionych na sezon 2021, co uzasadniono poniższymi słowami:

Walczuk, dzięki pracy z topowymi artystami, zdaje się mieć niezliczone pomysły na flow oraz odznacza się świetną melodyjnością. Jeśli dodamy do tego błyskotliwe linijki poparte ciekawymi grami słownymi, otrzymamy MC z ciekawą perspektywą, zawieszonego między klasycznie pojmowanym warsztatem a świeżym podejściem. MC, który budował się po cichu, ale niedługo może być o nim naprawdę głośno.

– z materiałów prasowych akcji Młode Wilki Popkillera 8

Młode Wilki Popkillera 8 – Janusz Walczuk

Janusz Walczuk – Szary Blokk

Znamy już całą jedenastkę przyszłości

Tym samym, po ujawnieniu Janusza Wilczuka jako jedenastego Młodego Wilka, poznaliśmy całą reprezentację Popkillera wystawioną na sezon 2021. Przypomnijmy zatem, że w gronie określanym przez organizatorów akcji jako jedenastka przyszłości znaleźli się rip scotty, Kara, Floral Bugs, Chivas, Hodak, Cukier, Szymi Szyms, Feno, Berson i Gverilla. Po zaprezentowaniu wszystkich już Młodych Wilków ósmej edycji, przyszedł czas na pokazanie, co ten skład potrafi. Informacje związane z tegoroczną akcją na bieżąco zamieszczane są na stronie www.popkiller.pl, jak i na stronach społecznościowych portalu.

Na stronie defjam.pl/popkiller-mlode-wilki natomiast dostępny jest już preorder wydawnictwa towarzyszącemu ósmej edycji akcji Popkillera.

Partnerami akcji Młode Wilki Popkillera 8 są: Mobile Vikings, Def Jam, UrbanCity (partner odzieżowy).

Pierwszymi ujawnionymi uczestnikami tegorocznej edycji Popkiller Młode Wilki są rip scotty oraz Kara.

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert

Biletomat.pl
50 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →