Polskie ogłoszenie na OFF Festival. Jan-rapowanie, Trupa Trupa i inni

Obserwuj nas na instagramie:

Do line-upu katowickiego festiwalu dołączyło właśnie dziewięciu polskich wykonawców. Organizatorzy podkreślają, że chcą pokazać jak oryginalna i znakomita jest dziś polska muzyka.

OFF Festival w najnowszym ogłoszeniu przedstawił dziewięciu reprezentantów rodzimej sceny, którzy pojawią się w sierpniu w katowickiej Dolinie Trzech Stawów. Do line-upu dołączyli:

Trupa Trupa

Występ grupy Trupa Trupa będzie uwerturą do tego, co wydarzy się we wrześniu – zespół wyda wreszcie długo oczekiwany album Of The Sun i pod szyldem Paradigm Talent Agency i ATC Live ruszy w kolejną triumfalną podróż przez światowe kluby i festiwale.

Jan-rapowanie

Dzięki stworzonej wspólnie z Nocnym płycie Nocna zmjana raper z Krakowa odebrał niedawno statuetkę Popkillera w kategorii Odkrycie Roku 2018. W marcu panowie poszli za ciosem, wydając album Plansze, który jak niewiele innych oddaje nastroje pokolenia dwudziestolatków.

Niemoc

Trio z Zielonej Góry długo dobrze się zapowiadało, zarówno znakomitymi koncertami, jak i udanymi singlami i epkami. W kwietniu pojawił się ich pierwszy album. Baśnie czarują wszystkim, co w Niemocy najlepsze, od dyskotekowych rytmów po postpunkowy niepokój.

Babu Król i Smutne Piosenki

Wspólny projekt formacji Babu Król i Smutnych Piosenek, uwieczniony na płycie Nowa fala polskiego dansingu vol I i II, jest zabawny i nostalgiczny zarazem. Poza autorskimi numerami usłyszycie zapewne na tym koncercie kilka numerów, przy których szaleliście na szkolnych dyskotekach, ale w wersjach, które wpisują się doskonale w czas dorosłych poszukiwań i niepokojów.

Kapela Maliszów

Wiejski Dżez – tytuł ich drugiej płyty mówi wszystko. To muzyka korzeni, osadzona w tradycji Karpat, gdzie mieszkają Malisze, ale ochoczo czerpiąca również z innych, choćby mazowieckich źródeł. Ale to także swobodny lot jazzowej improwizacji, śmiałej reinterpretacji tego co swojskie, w duchu tego co uniwersalne.

Polmuz

Zespół dowodzony przez pochodzącego ze Śląska znakomitego saksofonistę Michała Fetlera, który brzmień przyszłości szuka w przeszłości. Polmuz sampluje strzępy mazurków i oberków sprzed wieku i na tym fundamencie buduje fascynujące improwizacje, z wykorzystaniem saksofonów, kontrabasu, perkusji i radzieckiego syntezatora Polivoks.

Tentent

Warszawskie trio. Ich muzyka z jednej strony tętni blisko krautrockowej i postpunkowej surowości, ale z drugiej nie jest pozbawiona chwytliwości, kojarzącej się wręcz z pierwszą falą polskiego rock’n’rolla.

Santabarbara

Łukasz, Szczepan i Nikodem Pospieszalscy, to drugie pokolenie muzykującej rodziny. Zaczynają tam, gdzie ich ojcowie skończyli – od połączenia jazzu z muzyką rozrywkową, ale we współczesnym, godnym XXI wieku ujęciu.

Cudowne Lata

Jak same twierdzą, są „zespołem muzycznym na dwa serca i dwie gitary” – lepiej tego nie można ująć. Płyta będzie dopiero we wrześniu, ale zwiastujący ją singel Zapach i ty każe nam przypuszczać, że to będzie mocny kandydat do miana debiutu roku.

OFF Festival Katowice 2019 odbędzie się w dniach 2-4 sierpnia, tradycyjnie w Dolinie Trzech Stawów. 

Do line-upu katowickiego festiwalu dołączyło właśnie dziewięciu polskich wykonawców. Organizatorzy podkreślają, że chcą pokazać jak oryginalna i znakomita jest dziś polska muzyka. OFF Festival w najnowszym ogłoszeniu przedstawił dziewięciu reprezentantów rodzimej sceny, którzy pojawią się w sierpniu w katowickiej Dolinie Trzech Stawów. Do line-upu dołączyli: Zobacz także Posłuchajcie tych 7 raperek, które rozkręciły się w 2023 […]

Obserwuj nas na instagramie:


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →