fot. materiały promocyjne

Piotr Zioła, jak dobrze, że jesteś. „Błysk” skończy na pętli


08 czerwca 2022

Podziel się newsem:

Piotr Zioła wydał wreszcie swój pierwszy solowy singiel po kilkuletniej przerwie. Błysk totalnie oddaje współczesny klimat. Nic, tylko czekać na album!

Piotr Zioła gdzieś na granicy

Dwa dni temu po sieci rozszedł się elektryzujący news: Piotr Zioła robi rzeczy. Artysta jest właściwie reprezentantem starej gwardii alternatywy, jego debiutancki album pochodzi z czasów, kiedy ta scena dopiero raczkowała. Boom nastąpił właśnie po 2016 roku, przynajmniej na moje oko, ten nagły i gwałtowny wzrost contentu, stanowiącego dziś solidną podstawę polskiej muzyki.

Powrót Piotra jest tym z rodzaju wyczekanych – szczerze nie sądzę, by fani zapomnieli o nim choć na chwilę. Błysk został zapowiedziany dość enigmatycznie – na socialach artysty zaczął się ruch, pojawiły się grafiki sygnalizujące nowości, krótki teaser klipu. Dość, by wywołać poruszenie, które dziś sięgnęło granic, po premierze pierwszego singla, będącego początkiem nowej ery Zioły.

Która totalnie oddaje obecne trendy, ale i nawiązuje do klimatu Revolving Door. Fani – ci nowi i ci starzy – powinni być zadowoleni.

Piotr Zioła Błysk
fot. materiały promocyjne

Czego się spodziewać?

Takie comebacki zawsze rodzą oczekiwania, a te, przeważnie są wysokie. Artysta wraca po latach, więc ludzie naturalnie chcą, aby jego twórczość literalnie wcisnęła ich w fotel. Czy Błysk wydziela się z taką energią?

Nie jest to hit radiowy, lecz jaka muzyka jest tworzona stricte pod radio? W nowym singlu Piotra Zioły jest (wciąż) dużo gitar, co moim zdaniem dobrze fituje z jego barwą głosu, tak jak już wspomniałam, to również pociągnięcie motywu z jego debiutu. Poza tym? Czuć, że coś się zmieniło, no i bardzo dobrze, bo mamy 2022 rok i chyba chodzi o docieranie do tej różnorodności.

Ten comeback daje duże nadzieje, a zarazem rodzi wiele pytań. Na najważniejsze, czyli kiedy płyta – zapewne poznamy odpowiedź już wkrótce.

Piotr Zioła – Błysk [Official Music Video]

Piotr Zioła wydał wreszcie swój pierwszy solowy singiel po kilkuletniej przerwie. Błysk totalnie oddaje współczesny klimat. Nic, tylko czekać na album! Zobacz także Eksperymenty z „gumkami”. Zderzyliśmy mity związane z używaniem prezerwatyw z rzeczywistością! Beefy między raperami są przereklamowane. KęKę dissuje producenta samochodów Kuba Karaś i Mery Spolsky prezentują singiel „Bez wymówek” promujący kampanię Durex […]

Wiemy, gdzie są najlepsze koncerty. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →