fot. Facebook / Adidas

Pharrell Williams został dyrektorem kreatywnym męskiej linii Louis Vuitton


15 lutego 2023

Obserwuj nas na instagramie:

Po śmierci Virgila Abloha, dom mody Louis Vuitton wybrał na stanowisko dyrektora kreatywnego męskiej linii swojej marki: Pharrella Williamsa. Artysta nie jest projektantem mody – skąd więc decyzja o powierzeniu mu tego prestiżowego stanowiska?

Pharrell Williams w Louis Vuitton

Producent, muzyk, autor tekstów, wokalista – a teraz również oficjalny spec od mody. Pharrell Williams, który od lat ma smykałkę do stylu, został wybrany na dyrektora kreatywnego działu męskiego Louis Vuitton. Zajmie stanowisko zmarłego w listopadzie 2021 roku Virgila Abloha. Pierwsza kolekcja artysty ujrzy światło dzienne w czerwcu tego roku podczas paryskiego tygodnia mody.

Poza tym, że Williams miał okazję pracować z marką Louis Vuitton w latach dwutysięcznych, w 2005 roku wspólnie ze swoim wieloletnim przyjacielem, japońskim projektantem Nigo stworzył dwie marki: Billionaire Boys Club i Ice Cream. Warto dodać, że Nigo jest obecnie dyrektorem kreatywnym KENZO, a Pharrell współpracował również z Tiffany & Co – obie marki są częścią konglomeratu towarów luksusowych LVMH.

„Cieszę się, że mogę powitać Pharrella z powrotem w domu, po naszej współpracy w latach 2004 i 2008 dla Louis Vuitton, jako naszego nowego dyrektora kreatywnego ds. mężczyzn” – skomentował Pietro Beccari, prezes i dyrektor generalny Louis Vuitton. „Jego twórcza wizja wykraczająca poza modę bez wątpienia poprowadzi Louisa Vuittona ku nowemu i bardzo ekscytującemu rozdziałowi”.

Virgil Abloh, mat. prasowe

Dlaczego Williams?

Decyzja wciąż jednak dziwi, bo łączenie sztuki muzycznej z ekspresją modową nie jest niczym wyjątkowym, ale dlaczego akurat Pharrell został wybrany na dyrektora kreatywnego? Patrząc na to, kim był Virgil Abloh, możemy przypuszczać, że LV uwielbia persony, które sprawnie poruszają się w różnych dziedzinach sztuki i mają słabość do świata muzycznego.

Poprzedni dyrektor artystyczny od początku swojej kariery potrafił wyczuć styl streetwearowy, a jego talent został zauważony przez Kanye Westa, którego poznał podczas stażu w Fendi – pracował dla niego jako dyrektor kreatywny agencji DONDA i albumu Watch the Throne. Abloh wiedział, jak zrobić szum, zarówno swoimi projektami i niestandardowymi współpracami, jak i tematami społecznymi i sztuką konceptualną, którą wyróżniały się jego kolekcje w domu mody Off-White, a później w Louis Vuitton.

Męska kolekcja Louis Vuitton Jesień-Zima 2021 – Virgil Abloh

Pharrell Williams podejmie się kontynuacji dziedzictwa swojego poprzednika, ale reakcje na objęcie przez niego stanowiska są mieszane. Niektórzy uważają, że „kolejny celebryta nie-projektant dostał się na jeden z najbardziej pożądanych stołków w branży” i „ta marka nie potrzebuje projektanta, ale kuratora”. Według entuzjastów mody, jego kadencja będzie polegać na współpracy z innymi projektantami i markami. „Nie jest to ekscytujące, to marketing, który robi szum i sprawia, że o tym rozmawiamy”.

Po śmierci Virgila Abloha, dom mody Louis Vuitton wybrał na stanowisko dyrektora kreatywnego męskiej linii swojej marki: Pharrella Williamsa. Artysta nie jest projektantem mody – skąd więc decyzja o powierzeniu mu tego prestiżowego stanowiska? Zobacz także Nowe seriale, na które warto czekać w 2024 roku Hania Rani zagrała Tiny Desk Concert w ramach prestiżowej serii […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →