kadr z filmu "Godzilla"

Oto najczęściej piracone filmy i seriale 2021 roku


31 stycznia 2022

Obserwuj nas na instagramie:

Firma Akamai przeprowadziła analizę pokazującą, jakie były najczęściej piracone filmy i seriale 2021 roku. Sprawdź szczegóły.

Piractwo wciąż ma się dobrze

Pomimo ogromnej dostępności filmów i seriali, jaką gwarantują nam liczne serwisy streamingowe takie jak Netflix, HBO GO czy Amazon Prime Video piractwo internetowe wciąż istnieje za sprawą tak zwanych torrentów. Z pewnością przyczyniła się do tego w jakimś stopniu pandemia koronawirusa. Ponadto duża dostępność serwisów streamingowych nie jest normą w każdym państwie. Portal The Wrap udostępnił listę najchętniej piraconych filmów i seriali, utworzoną na podstawie analizy firmy Akamai.

Najczęściej piracone filmy 2021 roku

 1. Godzilla vs. Kong
 2. Zack Snyder’s Justice League
 3. Black Widow
 4. F9
 5. Mortal Kombat (2021)
 6. The Suicide Squad
 7. Cruella
 8. Wonder Woman 1984
 9. Raya and the Last Dragon
 10. Jungle Cruise

Najczęściej piracone seriale 2021 roku

 1. Loki Sezon 1
 2. WandaVision Sezon 1
 3. Rick and Morty Sezon 5
 4. The Falcon and The Winter Soldier Sezon 1
 5. The Walking Dead Sezon 10
 6. Game of Thrones Sezon 8
 7. The Flash Sezon 7
 8. Vikings Sezon 6
 9. True Beauty Sezon 1
 10. Superman & Lois Sezon 1

W stronę zaprzestania przestępczego precedensu

Warto nadmienić, że aż 6 z 10 najpopularniejszych piraconych seriali jest w polskich ofertach dostępne w serwisach streamingowych. Niedługo zadebiutują zresztą dwie kolejne – HBO Max oraz Disney+. Ta druga poinformowała już o jednym z punktów swojej oferty, jakim będzie serial na podstawie serii książek Ricka Riordana o Percym Jacksonie. Pozostaje więc wierzyć, że wraz ze zwiększeniem zasięgu, rozszerzeniem ofert, ale także powstaniem nowych platform streamingowych piractwo stanie się haniebnym reliktem przeszłości, a nie tak jak dotychczas internetową codziennością.

Firma Akamai przeprowadziła analizę pokazującą, jakie były najczęściej piracone filmy i seriale 2021 roku. Sprawdź szczegóły. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka WROsound 2024. Zagrają m.in. Małpa, susk, Bisz i Kasia Lins Piractwo wciąż ma się dobrze Pomimo ogromnej dostępności […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →