Orange Warsaw Festival 2018 najbardziej PRZYJAZNYM festiwalem w Polsce.


08 lipca 2018

Obserwuj nas na instagramie:

Dla kogo letnie festiwale muzyczne? Biorąc pod uwagę różnorodność line-up’ów i klimatu, chciałoby się powiedzieć: dla wszystkich! Ale czy naprawdę tak jest…?

Wraz z początkiem czerwca rozpoczął się sezon letnich festiwali. Jako pierwszy, na długiej liście festiwalowych imprez znalazł się Orange Warsaw Festival, który uznawany za jedno z najbardziej dostępnych wydarzeń tego typu w Europie. Dlaczego? Otóż osoby z różnymi niepełnosprawnościami mają na nim łatwiej! A przecież każdy ma prawo do szalonej, nieskrępowanej zabawy i muzycznych emocji. :)

Dlatego organizatorzy Orange Warsaw Festival 2018 zadbali o to, by ułatwić osobom niepełnosprawnym udział w imprezie na każdym kroku – od zakupu biletu na stronie internetowej, która spełniała wszystkie techniczne wymagania dostępności, poprzez kwestię dotarcia na teren imprezy, aż po przyjazne rozwiązania techniczne już pod sceną. Poszerzona bramka z pierwszeństwem obsługi, kilometry utwardzonych ciągów komunikacyjnych, najazdy na krawężniki, pochylnie i platformy przy obu scenach znacznie ułatwiły zabawę na Orange Warsaw Festival 2018 osobom z niepełnosprawnościami oraz ich opiekunom.

Osoby słabosłyszące na Orange Warsaw mogły z kolei skorzystać z pętli indukcyjnych, usytuowanych przy każdej z platform oraz w Punkcie Obsługi Priorytetowej, a Głusi ze wsparcia tłumacza Polskiego Języka Migowego. Z myślą o osobach z niepełnosprawnością wzroku, działało radio festiwalowe oraz audiodeskrybowane były wybrane koncerty, które odbywały się na głównej scenie. Wystarczyło ustawić odbiornik radiowy w telefonie na częstotliwości 91,5 FM. Wszyscy posiadacze biletu kat. D mogli również korzystać z szerszych, wygodniejszych toalet.

Nad zapewnieniem dostępności na festiwalu pracowało nie tylko Orange i Alter Art. To również zasługa organizacji społecznych: Fundacja Widzialni, Fundacja Katarynka, Polska Fundacja Osób Słabosłyszących i Fundacja Orange i koordynująca prace Fundacja Polska Bez Barier.

Nam takie przyjazne nastawienie do absolutnie WSZYSTKICH bardzo się podoba. A przy okazji proponujemy w przyszłym roku zaprosić fenomenalną tłumaczkę języka migowego, która po prostu wymiatała podczas koncertu Snoop Dogga. :)

A na letnich festiwalach pamiętajcie, by nawzajem sobie pomagać i przede wszystkim – nie przeszkadzać w zabawie innym. :)

Dla kogo letnie festiwale muzyczne? Biorąc pod uwagę różnorodność line-up’ów i klimatu, chciałoby się powiedzieć: dla wszystkich! Ale czy naprawdę tak jest…? Wraz z początkiem czerwca rozpoczął się sezon letnich festiwali. Jako pierwszy, na długiej liście festiwalowych imprez znalazł się Orange Warsaw Festival, który uznawany za jedno z najbardziej dostępnych wydarzeń tego typu w Europie. Dlaczego? […]

Obserwuj nas na instagramie:


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →