Polski rap znów podbił OLiS. Sześć premier w TOP 10


08 kwietnia 2021

Podziel się newsem:

Jeśli ktoś nadal ma wątpliwości który gatunek jest najpopularniejszy w kraju – cóż, najwyższy czas je odrzucić. Polski rap znowu zwojował TOP 10 na OLiSie.

Nawet szybki rzut oka na listę polskich premier rapowych udowadnia, że rynek w czasach lockdownu ani myśli zwalniać. W każdy piątek słuchacze mają pełne uszy roboty, jeśli chcą być na bieżąco z nowymi albumami. Niespecjalnie zaskakuje więc fakt, że OLiS jest najczęściej okupowany przez rymy i bity. I tak właśnie jest też tym razem.

OLiS – PRO8L3M na szczycie

Nie ulega wątpliwości, że duet PRO8L3M ciągle trzyma się mocno. Jego Fight Club, który miał być mixtape’m, a stał się albumem, zadebiutował na pierwszym miejscu. To niejedyny sukces labelu 2020, bo tuż za jego plecami znalazło się Do wesela się zagoi Grubego Mielzky’ego. Na najniższym stopniu podium pojawili się zaś nieco niespodziewanie Wandale TPS-a i Ziomusia.

Niepocieszony może być duet KukonJulia Mikuła. Ich Dramat. znalazł się bowiem na czwartej pozycji OLiS-u, choć warto dodać, że to krążek bez wsparcia dużej firmy dystrybucyjnej. Kolejne trzy lokaty również przypadły w udziale premierom. Rapowe grono przecięła Kaśka Sochacka z Cichymi dniami, która wyprzedziła ABCD Ero i Głowy oraz W stronę światła Miszela.

OLiS – starsze krążki wciąż na liście

Drugą dziesiątkę otwiera Komik z depresją wspomnianego Mielzky’ego, rapera, który ponownie umieścił też na liście współtworzony przez siebie Miejski patrol. Warto jednak dodać, że i pod względem liczby starszych materiałów wygrywają Oskar ze Steezem. Cztery inne płyty (PRO8L3M, Ground Zero Mixtape, Art Brut 2, Widmo) także znalazły się w zestawieniu i coś nam mówi, że tak prędko z niego nie wypadną.

Jeśli ktoś nadal ma wątpliwości który gatunek jest najpopularniejszy w kraju – cóż, najwyższy czas je odrzucić. Polski rap znowu zwojował TOP 10 na OLiSie. Nawet szybki rzut oka na listę polskich premier rapowych udowadnia, że rynek w czasach lockdownu ani myśli zwalniać. W każdy piątek słuchacze mają pełne uszy roboty, jeśli chcą być na […]

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert

Biletomat.pl
50 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →