OFF Festival zachęca do bycia bardziej eko

Podziel się newsem:

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

OFF Festival podobnie jak o muzykę, troszczy się także o naturę, zachęcając do tego innych. W tym roku festiwalowa brama stanie się centrum recyklingu. Sprawdźcie, jakie jeszcze ekologiczne rozwiązania zobaczymy na OFF-ie.

OFF Festival 2019 – festiwalowa brama będzie centrum recyklingu

Problem ekologii na tegorocznym OFF Festivalu organizatorzy będą uświadamiać uczestnikom już od samego wejścia. Brama wejściowa na festiwal zamieni się w miejsce, w którym gromadzić będziemy odpady plastikowe.

Pomysłodawcami i twórcami bramy są Kasia i Wojtek Sokołowscy, rodzeństwo prowadzące międzynarodową firmę projektową SOKKA. Są laureatami wielu europejskich nagród w dziedzinie wzornictwa. Z OFF Festivalem współpracują od lat.

Doświadczenie w projektowaniu doprowadziło ich do gorzkiej refleksji nad ogromnym wpływem przemysłu i branży projektowej na środowisko. Świadomość, że każda projektowana rzecz stanie się kiedyś odpadem sprawiła, że zdecydowali się na radykalną zmianę swojego modus operandi.

Chcemy po sobie pozostawić nie kolejne nowe rzeczy, ani nagrody, ale czystą planetę.

Zamiast projektować kolejne rzeczy, postanowili wykorzystać swoje know-how na temat projektowania, procesów produkcyjnych oraz cyklu życia produktów i poświęcić się działaniom związanym z ochroną środowiska.

OFF Festival eko brama
brama OFF Festivalu autorstwa Kasi i Wojtka Sokołowskich

Ekologia na OFF Festival 2019

W tym roku OFF Festival czekają zmiany mające na celu zmniejszenie negatywnych skutków oddziaływania imprezy na środowisko.

Jedna z nich dotyczy Strefy Gastronomicznej. W menu dominować będą różnorodne dania wegetariańskie i wegańskie (stanowić będą aż 80% oferty!). Tylko na OFFie będziecie mieli okazję spróbować zupy z konopii na bazie średniowiecznej receptury.

Natomiast sprzedawane na festiwalu mięso będzie wyłącznie najlepszej jakości, weryfikowane na bazie dwóch certyfikatów: QAFP (Quality Assurance for Food Products dla drobiu i wieprzowiny) i QMP (Quality Meat Program dla wołowiny).

Festiwal od dawna dba o segregowanie śmieci. Wykorzystywane są na nim materiały z recyklingu, napoje i jedzenie podawane są w kubkach i naczyniach biodegradowalnych, kubki są wielorazowego użytku.

Ponadto organizatorzy zachęcają do tego, aby zrezygnować z samochodów i docierać na teren festiwalu rowerami lub komunikacją miejską.


OFF Festival 2019 – line-up

OFF Festival 2019 odbędzie się w dniach 2-4 sierpnia, tradycyjnie w Dolinie Trzech Stawów.

Podczas trzech festiwalowych dni wystąpią m.in.: Foals, Suede, Jarvis Cocker introducing JARV IS…, Stereolab, Neneh Cherry, Aldous Harding, Superorganism, Hania Rani, Perfect Son, Electric Wizard, TheGaslamp Killer, The Comet is Coming, Juan Wauters, Daughters i wielu innych.

Pełen line-up wraz z rozpiską godzinową wszystkich koncertów znajdziecie tutaj.

Podziel się newsem:

Polub Rytmy.pl na Facebooku: