O.S.T.R. i 9LITERFILMY stworzyli film fabularny promujący album “GNIEW”


29 stycznia 2020

Obserwuj nas na instagramie:

O.S.T.R. swój najnowszy album zatytułowany GNIEW promuje w dość niecodzienny sposób. Razem z ekipą 9LITERFILMY stworzyli pełnometrażowy film fabularny! Pierwsza część jest już dostępna na kanale Asfalt Records.

O.S.T.R. – GNIEW

GNIEW to 23. album w karierze Ostrego, którego premiera zapowiedziana jest na 27 lutego. W zeszłym roku ukazały się aż dwa projekty od łódzkiego rapera: długogrająca Instrukcja Obsługi Świrów, a także EP-ka Arhytmogenic ze współpracy z Magierą.

Na swoim najnowszym wydawnictwie, Ostry po raz pierwszy od 9 lat samodzielnie wyprodukował bity pod wszystkie kawałki i jak sam twierdzi, na albumie stawia na autorski rap ze szczerym przekazem.

Pierwszym singlem promującym LP był utwór Nie Chcę. Co ciekawe wielu z fanów rapera doszukało się w jego linii melodycznej podobieństw z kawałkiem DNA. Kendricka Lamara. Czy brzmią one podobnie, przekonajcie się sami.

O.S.T.R. – Nie Chcę

Kendrick Lamar – DNA.

W promocji swojego 23 krążka O.S.T.R. zdecydował się na bardzo ciekawą formę. Wraz z ekipą 9LITERFILMY postanowili stworzyć film fabularny, do którego zgrabnie zostaną wplecione teledyski. Pierwszy rozdział produkcji jest już dostępny na kanale Asfalt Records. Co ciekawe w filmie zobaczymy takich aktorów jak chociażby Eryk Lubos, czy Elizę Rycembel.

O.S.T.R. GNIEW - Eliza Rycembel 1
Eliza Rycembel – kadr z filmu

Film promujący GNIEW wyreżyserował Błażej Jankowiak. Łącznie będzie trwał kilkadziesiąt minut. Klipy umieszczone w filmie są ze sobą połączone osią fabularną, która przedstawia losy głównych bohaterów, ale zarazem jest pełna odrealnionych, symbolicznych scen, przedstawiających ich wewnętrzne starcia z podświadomością.

O.S.T.R. GNIEW - Eryk Lubos
Eryk Lubos – kadr z filmu

O.S.T.R. – GNIEW – Rozdział 1

Ponadto w pierwszym rozdziale filmowej produkcji usłyszeć możemy aż cztery nowe utwory pochodzące z długogrającego krążka. Są to Preambuła, Lęk wysokości, a także Ostatnia impreza i nagrany z gościnnym udziałem Kaliego Paranormalny.

Warto również pochylić się nad oprawą graficzną całego albumu, ponieważ te od zawsze są elementem wyróżniającym wydawnictwa Ostrego. Tym razem za oprawę odpowiada 247studio pod dyrekcją artystyczną Oskara Podolskiego. Natomiast album w limitowanej wersji dostępny jest pod adresem ostrygniew.pl

O.S.T.R. GNIEW
Okładka albumu O.S.T.R. – Gniew

O.S.T.R. wyrusza w trasę koncertową

Raper w ubiegłym roku zagrał aż 130 koncertów. Jednak Ostry nie planuje sobie robić przerwy od występowania. Właśnie zapowiedziana została trasa koncertowa promująca GNIEW. Sprawdźcie w jakich miastach pojawi się O.S.T.R.

28.02. – OSTRÓW WLKP., Stara Przepompownia
06.03. – KRAKÓW, Studio
07.03. – WROCŁAW, A2
14.03. – WARSZAWA, Progresja
21.03. – POZNAŃ, B17
27.03. – GDAŃSK, B90
28.03. – ŁÓDŹ, Wytwórnia

O.S.T.R. wyznacza nowe granice… Ale czy na pewno?

Wyznaczanie nowych granic, czy rewolucjonizowanie polskiej sceny muzycznej. Takie słowa można przeczytać w materiałach promujących film pełnometrażowy Ostrego. Oczywiście, jest to świetna sprawa i przede wszystkim zrealizowana na wysokim poziomie.

Jednak czy na polskiej scenie muzycznej, a nawet na podwórku hip-hopowym nie było już czegoś podobnego? Oczywiście, że było inaczej nie zadawałbym tego pytania. W ubiegłym roku Vixen podczas promocji swojego ostatniego krążka zatytułowanego SERCE zrealizował miniserial składający się z czterech teledysków.

Co ciekawe, za realizację także odpowiadała ekipa 9LITERFILMY, a za reżyserię Błażej Jankowiak. Warto także zaznaczyć, że w 2015 roku Buka i Skor zamieścili na YouTube teledyski do każdego utworu z albumu Imago, które również łączyły się fabularnie. Co jak co, ale projekt Ostrego na pewno robiony jest z rozmachem i tego nie można mu odebrać, ale na pewno nie jest to nic pionierskiego, ani rewolucyjnego.

Vix.N – Kawałek Serca

Buka i Skor – IMAGO

O.S.T.R. swój najnowszy album zatytułowany GNIEW promuje w dość niecodzienny sposób. Razem z ekipą 9LITERFILMY stworzyli pełnometrażowy film fabularny! Pierwsza część jest już dostępna na kanale Asfalt Records. Zobacz także Zespół Måneskin zagrał w Polsce. Zobaczcie nasze zdjęcia z koncertu! Córy: „Dziewczyny mogą robić coś razem i nie musi być w tym toksycznej rywalizacji” Nowe […]

Obserwuj nas na instagramie:


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →