fot. Tamas Tuzes-Katai, unsplash.com

Nowa jakość w zwiedzaniu online. Szykują się aktualizacje w Google Maps

Obserwuj nas na instagramie:

Google Maps to nieoceniona pomoc w codziennym życiu oraz podczas podróży. Dzięki nowym funkcjom będziemy mogli jeszcze lepiej poznać dane miejsca, zanim tam dotrzemy.

Google Maps powstało w 2005 roku, a początkowym założeniem aplikacji była pomoc w nawigowaniu ludzi do miejsc docelowych. Obecnie funkcji jest już znacznie więcej. Możemy chociażby w czasie rzeczywistym zobaczyć, gdzie jest autobus lub tramwaj, na który czekamy, sprawdzić restauracje i inne usługi w pobliżu. Teraz czekają nas kolejne nowości.

Google Maps prezentuje nową, bardziej wciągającą mapę

Podczas tegorocznej konferencji dla programistów Google I/O ogłoszono zmiany, które w najbliższym czasie czekają Mapy Google. Wkrótce dzięki aplikacji będziemy mogli odkrywać świat z zupełnie nowym, wciągającym widokiem, znajdować najbardziej oszczędną trasę i korzystać z Live View w aplikacjach innych firm.

Sprawdź także: Nowa funkcja Google Maps. Aplikacja pokaże trasy generujące mniejszy ślad węglowy

Dzięki połączeniu miliardów zdjęć Street View i zdjęć lotniczych w Google Maps będzie można doświadczyć, jak wygląda okolica, punkt orientacyjny, restauracja czy inne miejsce, zanim się tam znajdziemy. Co to dokładnie oznacza?

Załóżmy, że planujesz wycieczkę do Londynu i chcesz poznać najlepsze zabytki i miejsca do jedzenia. Dzięki szybkiemu wyszukiwaniu możesz wirtualnie wznieść się nad Westminster, aby zobaczyć z bliska okolicę i oszałamiającą architekturę miejsc, takich jak Big Ben. Dzięki ułożonym na wierzchu pomocnym informacjom z Map Google możesz użyć suwaka czasu, aby sprawdzić, jak wygląda okolica o różnych porach dnia i przy różnych warunkach pogodowych, a także zobaczyć, gdzie znajdują się ruchliwe miejsca. Szukasz miejsca na lunch? Zejdź na poziom ulicy, aby przejrzeć pobliskie restauracje i zobaczyć przydatne informacje, takie jak ruch na żywo i ruch uliczny w pobliżu. Możesz nawet zajrzeć do nich, aby szybko poczuć klimat tego miejsca, zanim dokonasz rezerwacji.

– czytamy we wpisie na blogu Google

Immersive View działać będzie na niemal każdym urządzeniu. Funkcja jeszcze w tym roku będzie dostępna w Los Angeles, Londynie, Nowym Jorku, San Francisco i Tokio. W przyszłości dołączać będą kolejne miasta.

Więcej o nadchodzących nowościach Google Maps przeczytacie tutaj.

Google Maps to nieoceniona pomoc w codziennym życiu oraz podczas podróży. Dzięki nowym funkcjom będziemy mogli jeszcze lepiej poznać dane miejsca, zanim tam dotrzemy. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka WROsound 2024. Zagrają m.in. Małpa, susk, Bisz i Kasia Lins […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →