fot. Tamas Tuzes-Katai, unsplash.com

Nowa jakość w zwiedzaniu online. Szykują się aktualizacje w Google Maps

Podziel się newsem:

Google Maps to nieoceniona pomoc w codziennym życiu oraz podczas podróży. Dzięki nowym funkcjom będziemy mogli jeszcze lepiej poznać dane miejsca, zanim tam dotrzemy.

Google Maps powstało w 2005 roku, a początkowym założeniem aplikacji była pomoc w nawigowaniu ludzi do miejsc docelowych. Obecnie funkcji jest już znacznie więcej. Możemy chociażby w czasie rzeczywistym zobaczyć, gdzie jest autobus lub tramwaj, na który czekamy, sprawdzić restauracje i inne usługi w pobliżu. Teraz czekają nas kolejne nowości.

Google Maps prezentuje nową, bardziej wciągającą mapę

Podczas tegorocznej konferencji dla programistów Google I/O ogłoszono zmiany, które w najbliższym czasie czekają Mapy Google. Wkrótce dzięki aplikacji będziemy mogli odkrywać świat z zupełnie nowym, wciągającym widokiem, znajdować najbardziej oszczędną trasę i korzystać z Live View w aplikacjach innych firm.

Sprawdź także: Nowa funkcja Google Maps. Aplikacja pokaże trasy generujące mniejszy ślad węglowy

Dzięki połączeniu miliardów zdjęć Street View i zdjęć lotniczych w Google Maps będzie można doświadczyć, jak wygląda okolica, punkt orientacyjny, restauracja czy inne miejsce, zanim się tam znajdziemy. Co to dokładnie oznacza?

Załóżmy, że planujesz wycieczkę do Londynu i chcesz poznać najlepsze zabytki i miejsca do jedzenia. Dzięki szybkiemu wyszukiwaniu możesz wirtualnie wznieść się nad Westminster, aby zobaczyć z bliska okolicę i oszałamiającą architekturę miejsc, takich jak Big Ben. Dzięki ułożonym na wierzchu pomocnym informacjom z Map Google możesz użyć suwaka czasu, aby sprawdzić, jak wygląda okolica o różnych porach dnia i przy różnych warunkach pogodowych, a także zobaczyć, gdzie znajdują się ruchliwe miejsca. Szukasz miejsca na lunch? Zejdź na poziom ulicy, aby przejrzeć pobliskie restauracje i zobaczyć przydatne informacje, takie jak ruch na żywo i ruch uliczny w pobliżu. Możesz nawet zajrzeć do nich, aby szybko poczuć klimat tego miejsca, zanim dokonasz rezerwacji.

– czytamy we wpisie na blogu Google

Immersive View działać będzie na niemal każdym urządzeniu. Funkcja jeszcze w tym roku będzie dostępna w Los Angeles, Londynie, Nowym Jorku, San Francisco i Tokio. W przyszłości dołączać będą kolejne miasta.

Więcej o nadchodzących nowościach Google Maps przeczytacie tutaj.

Google Maps to nieoceniona pomoc w codziennym życiu oraz podczas podróży. Dzięki nowym funkcjom będziemy mogli jeszcze lepiej poznać dane miejsca, zanim tam dotrzemy. Google Maps powstało w 2005 roku, a początkowym założeniem aplikacji była pomoc w nawigowaniu ludzi do miejsc docelowych. Obecnie funkcji jest już znacznie więcej. Możemy chociażby w czasie rzeczywistym zobaczyć, gdzie […]

Wiemy, gdzie są najlepsze koncerty. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →