Nothing But Thieves z kolejnym singlem tuż przed premierą albumu


16 października 2020

Obserwuj nas na instagramie:

Kolejny utwór niespodzianka od Nothing But Thieves! Na tydzień przed premierą nowego albumu zespół dzieli się singlem Phobia.

Nothing But Thieves z kolejną muzyczną niespodzianką

W ten premierowy piątek otrzymaliśmy bardzo ciekawą propozycję od brytyjskiej grupy Nothing But Thieves. Co prawda na ich nowy album Moral Panic musimy poczekać jeszcze tydzień, ale najnowszy singiel, którym grupa właśnie się podzieliła, studzi zniecierpliwione wyczekiwanie fanów, choć jednocześnie wyostrza apetyt na więcej.

Nothing But Thieves

Z Moral Panic, nadchodzącego, trzeciego albumu Nothing But Thieves znamy już sporą część materiału. To dobrze i niedobrze, bo z jednej strony fajnie jest podkręcać atmosferę przed premierą, zwłaszcza, że Brytyjczycy niemalże z każdym singlem ukazują nam swoją nową, inną niż dotychczas odsłonę, z drugiej jednak w dniu premiery można potem czuć niedosyt związany z tym, że z większością piosenek zdążyliśmy się już osłuchać.

Zobacz najnowszy teledysk Nothing But Thieves do singla Impossible

Z tego, co poznaliśmy do tej pory – Moral Panic ma lepsze i gorsze momenty. Jak już wspomniałam, z pewnością będzie różnorodnie. Najnowszy singiel Nothing But Thieves jedynie potwierdza tę teorię.

Phobia – trzypiętrowy, muzyczny tort, czyli nowy, zaskakujący singiel od Nothing But Thieves

Phobia to kompozycja złożona i dość nieoczywista. Utwór składa się bowiem z trzech nakładających się na siebie warstw, czy też rozdziałów, brzmiących z pozoru zgoła odmiennie, jednak tworzących razem intrygującą całość.

Na początku mamy tu brzmienie utrzymane w stylistyce Billie Eilish – niepokojący, szeptany sposób śpiewana podkreślony delikatnym, pulsującym, basowym bitem. W połowie kawałka klimat diametralnie się zmienia, wchodzi punkowa gitara niczym z najnowszego albumu IDLES. Robi się coraz bardziej zadziornie, aby pod koniec już zupełnie eksplodować. Tempo diametralnie przyśpiesza, na pierwszy plan wychodzi perkusja i mamy rasowy, gitarowy kawałek!

Nothing But Thieves wymyślili sobie niezły, muzyczny eksperyment. Jakże udany, bo klimat zbudowany w tym kawałku niemalże wzorowo oddaje stan opętania przez tytułową fobię. Jeśli taki był cel, to wyszło genialnie. Sprawdźcie sami!

Nothing But Thieves – Phobia, posłuchaj

Kolejny utwór niespodzianka od Nothing But Thieves! Na tydzień przed premierą nowego albumu zespół dzieli się singlem Phobia. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka WROsound 2024. Zagrają m.in. Małpa, susk, Bisz i Kasia Lins Nothing But Thieves z kolejną muzyczną […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →