Nadchodzi Tallinn Music Week!


22 marca 2019

Obserwuj nas na instagramie:

Wielkimi krokami zbliża się poznański festiwal ENEA Spring Break Showcase & Conference, lecz zanim w stolicy Wielkopolski będziemy mogli zobaczyć najbardziej obiecujące polskie i zagraniczne zespoły, warto rzucić okiem i uchem nieco dalej, a dokładniej do Estonii. 

To tutaj odbędzie się już po raz 11. Tallinn Music Week, najważniejszy showcase tego kraju, który z roku na rok rośnie w siłę nie tylko jeśli chodzi o występujących artystów, lecz o samą rangę jako wydarzenia kulturalnego.

Tallinn Music Week ewoluuje i trudno go tytułować mianem festiwalu muzycznego czy showcase’u. To multidyscyplinarne wydarzenie kulturalne, która sięga do coraz dalszych dziedzin sztuki i nie tylko. Choć dominantą pozostaje muzyka to w programie imprezy bez trudu znajdziemy pozycje dedykowane kinematografii, literaturze, sztukom wizualnym, designowi czy kulinariom.

Prócz koncertów i pokazów, organizatorzy Tallinn Music Week ogromną uwagę przykładają do części konferencyjnej. Trudno znaleźć drugą taką imprezę w Estonii, w czasie której spotkałoby się równie wielu rodzimych artystów, kuratorów czy ludzi sztuki, a także zagranicznych gości w osobach twórców, delegatów i dziennikarzy.

W tym roku estoński festiwal odwiedzą m.in. Barry Adamson, kompozytor i reżyser współpracujący z Davidem Lynchem czy Dannym Boyle’m, oraz Malcolm Garrett, jeden z najwybitniejszych brytyjskich grafików, silnie związany ze sceną muzyczną – w przeszłości tworzył okładki dla albumów Buzzcocks, Duran Duran czy Petera Gabriela.

Części konferencyjnej każdej edycji Tallinn Music Week przyświeca temat przewodni. W tym roku będzie nim wpływ sztuki na gospodarkę i wskazanie punktów, w których tę więź należy szczególnie rozwijać. Tematami pobocznymi będą m.in. nowe media oraz poszukiwania najbardziej efektywnych sposobów dystrybucji sztuki.

Wróćmy do tego, co na Tallinn Music Week najważniejsze, czyli do muzyki. W czasie 3 dni zaprezentuje się ponad 200 artystów. Festiwal obejmie aż 26 miejsc, w tym kluby, sale koncertowe czy galerie, lecz także przestrzenie industrialne czy… kościół.

Oczywiście nie we wszystkich z tych miejsc będą odbywać się koncerty – część miejscówek dedykowana będzie wykładom, panelom dyskusyjnym, wystawom czy targom.

Wracając do artystów – Tallinn Music Week konsekwentnie stawia na promocję muzyków z Europy Środkowo-Wschodniej. To oni stanowią o znakomitej części składu tegorocznej edycji, co nie jest żadnym zaskoczeniem w przypadku showcase’u.

Uczestnicy imprezy usłyszą twórców reprezentujących niemal każdy gatunek czy stylistykę, od muzyki chóralnej, przez hip-hop i rock, aż po techno i eksperymentalną elektronikę. Na próżno szukać w line-upie powszechnie znanych zespołów, lecz na szczególną uwagę zasługuje obecność m.in. rosyjskiego tria Pompeya, autorów fenomenalnego 90.

Na Tallinn Music Week nie mogło zabraknąć polskich muzyków. Na tegorocznej edycji imprezy zagrają Siksa i M8N, znany m.in. z projektu Jaaa!.

Tallinn Music Week odbywać będzie się w dniach 25-31 marca, zaś część merytoryczna oraz koncerty będą mieć miejsce od 28 do 30 marca. Szczegółowy program imprezy oraz bilety do nabycia na oficjalnej stronie wydarzenia.

Wielkimi krokami zbliża się poznański festiwal ENEA Spring Break Showcase & Conference, lecz zanim w stolicy Wielkopolski będziemy mogli zobaczyć najbardziej obiecujące polskie i zagraniczne zespoły, warto rzucić okiem i uchem nieco dalej, a dokładniej do Estonii.  To tutaj odbędzie się już po raz 11. Tallinn Music Week, najważniejszy showcase tego kraju, który z roku […]

Obserwuj nas na instagramie:


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →