Mr. Polska wydaje pierwszą płytę całkowicie nagraną w języku polskim


22 kwietnia 2020

Obserwuj nas na instagramie:

Mr. Polska to bez wątpienia postać charakterystyczna, ale przede wszystkim kolorowa. I choć w muzycznym świecie jest obecny od kilkunastu lat, dopiero teraz wydaje wydaje solową płytę w języku polskim.

Kim w ogóle jest Mr. Polska?

Za pewne znacie jego postać z takich hitów jak Jagodzianki, czy Pistolet. Raper na polską scenę wyskoczył jak przysłowiowy Filip z konopii, a jego utwory w naszym kraju stały się hitowymi numerami z kilkumilionowymi odtworzeniami. Głównie poprzez łamaną polszczyznę, głupkowate teksty i wpadające w ucho, niespotykane na naszym podwórku bity. Wielu zadawało sobie te pytanie, skąd w ogóle wziął się ten facet?

Mr. Polska to jeden z najbardziej popularnych holenderskich raperów. Na tamtejszej scenie współpracował między innymi z takimi MC jak Ronnie Flex, czy Bizzey. Natomiast bity produkował mu sam Boaz van de Beatz, który w swoim CV ma współpracę chociażby z Arianą Grande.

Mr. Polska feat. Ronnie Flex – Soldaatje

Sam Mr. Polska w Holandii wydał 3 solowe projekty, z czego $NOLLER z 2015 roku pokrył się Złotem. Ostatnim krążkiem w jego dyskografii jest De Sloper, który ukazał się w 2018 roku. Zwróćcie uwagę na to, że ostatnie holenderskie utwory rapera znacząco różnią się od tego co wydawane jest na naszym rynku.

Mr. Polska – Parra

Mr. Polska do Holandii wyemigrował razem z rodzicami, gdy miał zaledwie 3 lata. Jednak to w żadnym stopniu nie przeszkadzało mu, aby w swoich utworach, czy nawet samym pseudonimem odwoływać się do swoich korzeni.

Pierwszy polski album

Pomimo ogromnej kariery w Holandii, Mr. Polska nigdy nie wydał albumu w swoim ojczystym języku. Pierwszy raz w naszym języku mogliśmy go w utworze DJ’a Frodo z 2018 roku. W tym samym numerze usłyszeliśmy także Malika Montanę, czy Young Igi’ego.

DJ.Frodo feat. P.A.F.F., Malik Montana, Young Igi & Mr. Polska – Piątek

Następnie otrzymaliśmy wspomniane już przeze mnie hity takie jak Pistolet i Jagodzianki. Można się było domyślać, że po tak dobrym odbiorze, niebawem ukaże się pierwszy album Mr. Polski nagrany w całości po polsku. Tak też właśnie się stało. Kilka dni temu otrzymaliśmy informację, że 29 maja ukażą się Bajki na dobranoc. Wraz ze startem przedsprzedaży albumu w sieci wylądował także singiel Banknoty, w którym oprócz Malika Montany pojawił się holenderski raper Bizzey.

Mr. Polska feat. Malik Montana, Bizzey – Banknoty

Raper od zawsze powtarzał, że jego największym marzeniem było stworzyć krążek w całości nagrany po polsku. Wydawnictwo będzie odzwierciedleniem szalonego stylu rapera i zwariowanych historii. Bajki na dobranoc możecie zamawiać ze strony mrpolska.pl. Dostępna jest także edycja specjalna krążka, w której znajdziecie chociażby metalowy grinder, czy pigułki na dobranoc.

mr polska
Mr. Polska – Bajki na dobranoc – okładka albumu

Mr. Polska to bez wątpienia postać charakterystyczna, ale przede wszystkim kolorowa. I choć w muzycznym świecie jest obecny od kilkunastu lat, dopiero teraz wydaje wydaje solową płytę w języku polskim. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka WROsound 2024. Zagrają m.in. […]

Obserwuj nas na instagramie:


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →