Monarchy po raz pierwszy w Polsce – przeczytajcie wywiad


03 września 2019

Podziel się newsem:

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Australijski duet Monarchy ma na koncie kilka udanych albumów, remiksy dla Kylie Minogue czy Jamiroquai, współpracę z Dittą Von Teese i wspólne koncerty z GusGus. W tym roku wydali świetny krążek Mid:Night, a 22 września po raz pierwszy zagrają w Polsce.

Przed koncertem w klubie Hybrydy wokalista i gitarzysta zespołu – Ra Black odpowiedział nam na kilka pytań: o ulubionych australijskich artystów, Dittę Von Teese, GusGus i…Billie Eilish.

Monarchy – wywiad

Ty i Andrew (współzałożyciel Monarchy) pochodzicie z Australii, ale od wielu lat mieszkacie w Londynie. Czy czujecie się bardziej związani ze sceną londyńską czy wciąż wam blisko do australijskich korzeni?

Ra Black: Większość swojego dorosłego życia spędziłem w Londynie i mam poczucie powagi historii tego miejsca, ale też odczuwam silnie uliczną energię tego miasta. Ostatnio jednak dość często bywałem w Australii i tak naprawdę trudno mi to wyważyć. Może nie do końca jestem przywiązany do konkretnego miejsca i nawet lubię to uczucie. Czasem myślę, że gdybyśmy myśleli mniej plemiennie, życie byłoby lepsze.

Monarchy po raz pierwszy w Polsce

A masz ulubionych twórców z Australii?

Ra Black: Kocham to, co robi Ry X, ale moim ulubionym wykonawcą z Australli jest zespół MOVEMENT. Choć od paru lat chyba niczego nie opublikowali. Poza tym można powiedzieć, ze jeśli chodzi o odkrywanie muzyki jestem kulturowym agnostykiem – nie zwracam uwagi na kraj, z którego pochodzi twórca.

Wasz nowy album Mid:Night wydaje się bardziej popowy, energetyczny, lżejszy niż poprzednie płyty? Co zmieniło się u Was w ostatnim czasie?

Ra Black: Czuje się bardziej pogodny jako osoba i miło przekazywać to w muzyce. Podoba mi się idea, by być lekkim jak piórko w chwili śmierci.

W dwóch Waszych teledyskach wystąpiła Ditta Von Teese. Myślicie, ze pasowałaby do waszej nowej muzyki?

Ra Black: Nadal czuje, że jesteśmy z jednego świata i może tym razem my pojawimy się kiedyś w jej show.

Graliście koncerty z GusGus, w Polsce są naprawdę popularni. Czy śledziliście ich karierę od początku, czy była to dla Was inspiracja?

Ra Black: Oczywiście znałem ich płyty, ale nie spodziewałem się, że ich live show jest tak dobry. Byłoby super kiedyś wystąpić razem w Polsce przed duża publiką.

22 września po raz pierwszy zagracie w Polsce. Macie jakiś znajomych z Polski? Znasz jakiegoś polskiego artystę?

Ra Black: Mam w Londynie koleżankę z Polski. Dziwne, że na Spotify nigdy nie dostaje rekomendacji z polskimi artystami – nie wiem czy to błąd algorytmu Spotify czy moich wąskich zainteresowań? Na pewno na miejscu dopytam, co ciekawego dzieje się na polskiej scenie. Choć jadąc w nowe miejsce staram się nie mieć żadnych oczekiwań i nastawić się na niespodzianki.

monarchy wywiad

A na koniec off-topic… Co myślisz o Billie Eilish?

Ra Black: Myślę, że to powiew świeżego powietrza!


Monarchy po raz pierwszy w Polsce – bilety

Australijski duet już niebawem po raz pierwszy zawita do Polski. 22 września Monarchy wystąpią w warszawskich Hybrydach. Bilety na koncert są jeszcze dostępne w sprzedaży na stronie Biletomat.pl.

Podziel się newsem:

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Monarchy - Warszawa

Biletomat.pl
50 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.