Moje Rytmy #24: Olga Polikowska


28 marca 2019

Podziel się newsem:

Od fascynacji Craigem Davidem do miłości do Bonobo. O uwielbieniu dla Pulp Fiction i Pedro Almodóvara. Podobnie jak w muzyce, Olga Polikowska łączy różne bieguny w innych dziedzinach życia. Autorka świetnego Ulatuję, jednego z najczęściej zapętlanych przeze mnie polskich utworów ostatniego roku, podzieliła się przemyśleniami na temat pytań zawartych w ankiecie #MojeRytmy.

Mieszkająca w Warszawie Olga Polikowska stosunkowo niedawno zaczęła wdzierać się do świadomości szerszego grona słuchaczy. Tymczasem z muzyką, a w zasadzie z kulturą, ma po drodze od najmłodszych lat. Swoich sił próbowała w grze na skrzypcach, balecie czy aktorstwie.

Jej dotychczasowe dokonania muzyczne prezentują szeroki szablon inspiracji – od jazzu, przez soul, aż po elektropop. Z tym ostatnim Olga Polikowska planuje związać się na dłużej. Za sprawą wydanego w ubiegłym roku singla Ulatuję przekonuje, że ma w tym zakresie sporo do zaoferowania. Jeśli w rozwoju jej kariery towarzyszyć będą wpływy takich postaci jak Bonobo czy Craig David, o których wspomniała w poniższych odpowiedziach, to możemy już dziś zacierać ręce w oczekiwaniu na kolejne wieści z obozu Olgi Polikowskiej.

Piosenka, od której wszystko się zaczęło

Nie jestem pewna, bo, myśląc o początku, mam przed oczami mojego discmana i składankę Greatest Hits z piosenkami Craiga Davida, do których po dziś dzień mam sentyment. Z drugiej strony zdaje się, że numer Freestyler od Bomfunk MC’s był wówczas bezkonkurencyjny. Pamiętam, że to było totalne szaleństwo. Słuchało się go niemal na okrągło. Nic nie przebije nieśmiertelnego „FRISTAJLA łaka maka fą”!

Album, który zmienił moje życie

Moja największa fascynacja, inspiracja i miłość, czyli Bonobo i Animal Magic, a później mocno wyczekane Black Sands.

Płyta, której kiedyś nie lubiłam, ale doceniłam ją po latach

Chyba jeszcze takiej nie ma.

Utwór, którego nie chcę już więcej słyszeć

Miłość w Zakopanem. Niestety, mam dużą awersję do tego numeru. Oczywiście, z całym szacunkiem do pana Sławomira, ale nie, stanowczo nie.  Jak tylko słyszę o polewaniu się szampanem, to mam palpitacje.

Film, który każę obejrzeć swoim dzieciom

Oj, będzie ich bardzo wiele. Dużo do nadrabiania! Od Pulp Fiction, przez Fight Club, aż po Drogę do Szczęścia. Prześledzimy wszystkie role Meryl Streep i Penelope Cruz. Nie mogę się doczekać!


Film, w którym chciałabym wystąpić jako postać…

Chimeryczna, lekko rozchwiana, burzliwa, niejednoznaczna, z nerwem i w emocjonalnym amoku.  Najlepiej u Almodovara.  Musi być intensywnie!

Popkulturowe zjawisko, które lubię trochę za bardzo

Netflix! Jestem uzależniona!

Moja ulubiona ulica na świecie

Wszystkie te z pięknymi, starymi kamieniczkami. Aktualnie jest to spora część ulic Mokotowa.

Najbliższą okazję, by zobaczyć i usłyszeć Olgę na żywo będą mieli ci, którzy wybiorą się na jej premierowy koncert w warszawskim lokalu BARdzo Bardzo. Ten występ będzie mieć miejsce już 3 kwietnia. Trzy tygodnie później Olga Polikowska zamelduje się na ENEA Spring Break Showcase & Conference.

Od fascynacji Craigem Davidem do miłości do Bonobo. O uwielbieniu dla Pulp Fiction i Pedro Almodóvara. Podobnie jak w muzyce, Olga Polikowska łączy różne bieguny w innych dziedzinach życia. Autorka świetnego Ulatuję, jednego z najczęściej zapętlanych przeze mnie polskich utworów ostatniego roku, podzieliła się przemyśleniami na temat pytań zawartych w ankiecie #MojeRytmy. Zobacz także FiQuality to (nie)śmieszny żart, […]

Enea Spring Break 2019

Biletomat.pl
105 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →