Markus i Róża debiutują utworem „Pinokio”


16 kwietnia 2021

Podziel się newsem:

Wygląda na to, że na polskiej scenie pojawił się nowy duet, który stara się połączyć pop muśnięty akustycznym brzmieniem oraz rap. Kim są Markus i Róża? Posłuchajcie utworu Pinokio i poznajcie młodych debiutantów.

Ktoś napisze „to nie jest hip-hop” i pewnie będzie mieć rację. Partia rapowana to jedynie wybór określonej techniki wokalnej, nie zaś próba wejścia w określoną konwencję, czy gatunek.

Markus i Róża debiutują

Utwór Pinokio to całkowity debiut duetu – pierwszy utwór, którym Markus i Róża przywitali się ze światem. Czy tym samym należy to traktować, jako próbę autodefinicji? Na to chyba jeszcze trochę za wcześnie.

Markus i Róża

Niezależnie od tego, Pinokio jest dość luźną wariacją, łączącą pop, folk i rap. To, co łączy wszystkie te elementy, to uprawiany w tekście piosenki storytelling. Przedstawiana za jego pomocą opowieść ma uniwersalny charakter i nie próbuje naśladować utartych schematów.

Markus i Róża – Pinokio

Całość tworzy wyjątkowy klimat, który może zainteresować fanów różnych dziedzin muzyki – od wspomnianego popu, przez folk, a kończąc na dość swobodnie rozumianym rapie. Produkcją utworu zajął się Lucassi z duetu Coals. Nienachalna kompozycja stanowi zgrabne tło do snutej przez duet opowieści.

Autorem teledysku do utworu jest Tobiasz Pluta.

Markus i Róża – co dalej?

Pinokio to ciekawe, choć dość bezpieczne powitanie w wykonaniu Markusa i Róży. Apetyt rośnie w miarę jedzenia, zatem należy wypatrywać kolejnych utworów autorstwa duetu. Czy następne numery oznaczać będą zmianę stylistyki i chęć zaprezentowania się z innej strony? Czy za brzmienie duetu odpowiadać będą inni producenci? Czas pokaże! Tymczasem warto zapisać nazwę „Markus i Róża” w notatniku i czekać na to, co przyniesie rozwój kariery młodych artystów.

Wygląda na to, że na polskiej scenie pojawił się nowy duet, który stara się połączyć pop muśnięty akustycznym brzmieniem oraz rap. Kim są Markus i Róża? Posłuchajcie utworu Pinokio i poznajcie młodych debiutantów. Ktoś napisze „to nie jest hip-hop” i pewnie będzie mieć rację. Partia rapowana to jedynie wybór określonej techniki wokalnej, nie zaś próba […]

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert

Biletomat.pl
50 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.