fot. Kevin Mazur/Getty Images

Mariah Carey i jej wniosek dotyczący znaku towarowego dla tytułu „Królowej Świąt Bożego Narodzenia” został skrytykowany


17 sierpnia 2022

Podziel się newsem:

Mariah Carey zapisze się w kartach historii jako bezapelacyjna królowa świąt. Czy jest to jednak bezwzględna dominacja?

Wesołych Świąt!

Mariah Carey spotkała się z głosami sprzeciwu wygłoszonymi przez dwóch piosenkarzy znanych z nagrywania muzyki świątecznej po tym, jak gwiazda próbowała zarejestrować termin „Królowa Świąt Bożego Narodzenia” jako znak towarowy.

Przeczytaj także: Mariah Carey i jej All I Want For Christmas Is You z kolejnym sukcesem

mariah carey all i want for christmas is you
fot. NME

Piosenka Carey z 1994 roku – All I Want for Christmas Is You – uczyniła ją legendą sezonu świątecznego. W marcu 2021 roku artystka złożyła wniosek o znak towarowy wyłącznego używania tytułu wraz z przydomkami „Princess of Christmas” i „Christmas Princess”. Wniosek został upubliczniony 12 lipca, rozpoczynając okres, w którym strony mogą wnieść sprzeciw wobec wniosku. Jak podało Variety, tytuł „Królowa Świąt Bożego Narodzenia” nie będzie odnosić się tylko do muzyki. Będzie on zarezerwowany dla szerokiej gamy produktów związanych zarówno z rozrywką, jak i towarami publicznymi, do których należą te dźwiękowe i wizualne czy pobieranie i przesyłanie strumieniowe, ale także ubrania, perfumy, produkty spożywcze i napoje, ozdoby choinkowe, maski ochronne na twarz i wiele innych.

Początkowo wniosek nie spotkał się z głosami sprzeciwu, jednak kilka dni temu pojawiły się pierwsze wpisy negujące ruch wokalistki. Wystosowały je piosenkarki Darlene Love i Elizabeth Chan, które również były kojarzone z terminem „Królowa Świąt Bożego Narodzenia”.

Święta bez kłótni to nie święta

W 1963 roku Love wystąpiła w kilku piosenkach na wyprodukowanej przez Phila Spectora świątecznej kompilacji A Christmas Gift for You, w szczególności Christmas (Baby Please Come Home). Wokalistka została również nazwaną „Królową Świąt” przez Davida Lettermana 29 lat temu, czyli zanim Carey wypuściła All I Want For Christmas Is You.

W wieku 81 lat niczego nie zmieniam. Jestem w tej branży od 52 lat, zasłużyłam na ten tytuł! Jeśli Mariah ma problem, może zadzwonić do Davida lub mojego prawnika!!

– napisała wokalistka.

Chan natomiast zyskała rozgłos wyłącznie dzięki nagrywaniu i wypuszczaniu muzyki świątecznej.

Czuję bardzo mocno, że nikt nie powinien trzymać się niczego w okresie Bożego Narodzenia ani monopolizować ich w sposób, w jaki Mariah nieustannie do tego dąży. To po prostu nie jest właściwa rzecz. Boże Narodzenie jest dla każdego. Ona stara się je znakować w każdy możliwy sposób – odzież, produkty alkoholowe, maski, obroże dla psów

– mówi Chan.

Carey jeszcze nie odpowiedziała na sprzeciw Chan lub Love wobec ich zgłoszenia. 

Mariah Carey zapisze się w kartach historii jako bezapelacyjna królowa świąt. Czy jest to jednak bezwzględna dominacja? Zobacz także FiQuality to (nie)śmieszny żart, który czym prędzej powinien doczekać się puenty Ubisoft nie będzie mnie wodzić za nos. Powrót do korzeni „Assassin’s Creed” to zagrywka pod publiczkę Horrorcore cały czas w pełni sił. Słoń w międzynarodowym […]

Wiemy, gdzie są najlepsze koncerty. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →