Maria Peszek zapowiada nowy album. Znamy tytuł i datę premiery!


29 czerwca 2021

Podziel się newsem:

Wyczekiwany, nowy album Marii Peszek nadchodzi coraz większymi krokami! Artystka zdradziła właśnie jego tytuł, okładkę, tracklistę oraz, co najważniejsze – datę premiery!

Maria Peszek – nadal aktualna

Nowa płyta od Marii Peszek to prawdopodobnie jedno z najbardziej wyczekiwanych wydawnictw na polskiej scenie alternatywnej. Jeszcze dwa lata temu, powracająca na scenę po krótkim urlopie artystka mówiła, że nie ma nowych piosenek, bo te z jej poprzednich albumów są nadal aktualne. Co prawda, to prawda, bowiem dyskografia Marii Peszek przesiąkła społeczno-politycznymi manifestami, a takie utwory, jak Sorry Polsko, Polska A B C i D, Ludzie Psy, Elektryk, Jak pistolet, Modern Holocaust, Szara flaga, czy Pan nie jest moim pasterzem, nie tracą na aktualności mimo upływu lat. Niestety.

Maria Peszek – Polska A B C i D

Mimo tego, fani artystki z coraz większym zniecierpliwieniem wyczekiwali informacji o nowościach spod warsztatu Marii Peszek, zwłaszcza, że ostatni album artystki, Karabin, skończył w tym roku już okrągłe 5 lat. Maria nie zmarnowała czasu pandemicznego lockdownu, a wyczekiwana zapowiedź nowej płyty właśnie nadeszła.

Zobacz również: Konfetti z czarnego śmietnika… – relacja z koncertu Marii Peszek w Poznaniu

Maria Peszek zapowiada nowy album: „Najprawdopodobniej najpiękniejsza płyta jaką nagrałam”

Ave Maria – taki tytuł będzie nosić piąty krążek w dyskografii Marii Peszek. Sama autorka mówi o nim, że jest to najprawdopodobniej najpiękniejsza płyta, jaką nagrała. Na jego podstawowej wersji znajdzie się dziesięć utworów, w tym znany już singiel virunga. Nie zabraknie również niespodzianek. Jedną z nich jest chociażby gościnna obecność Oskara z duetu PRO8L3M w utworze barbarka. Sprawdźcie, jak prezentuje się cała, intrygująca tracklista tej płyty, której producentem i współautorem muzyki jest gitarzysta jazzowy, Kamil Pater.

Maria Peszek – Ave Maria, tracklista płyty:

 1. ave maria
 2. jebię to wszystko
 3. virunga
 4. dzikie dziecko
 5. szambo wybiło
 6. viva la vulva
 7. lovesong
 8. pusto
 9. nic o polsce
 10. barbarka feat. Oskar83
 11. dido’s lament (bonus track)

Maria Peszek – Virunga

Maria Peszek – Ave Maria. Data premiery, okładka i preorder albumu

Najnowszy album Marii Peszek ujrzy światło dzienne jeszcze w tym roku. Jego premiera jest zaplanowana na 10 września. Krążek ukaże się w tradycyjnej formie na płycie CD, ale również na klasycznym, czarnym winylu oraz sześciu różnych płytach winylowych, symbolizujących kolory tęczy: żółtym, pomarańczowym, czerwonym, fioletowym, niebieskim i zielonym. Wszystkie opcje albumu Ave Maria są już dostępne w preorderze na stornie mystic.pl. Preorderowy format będzie zaopatrzony w dodatkowy, bonusowy utwór dido’s lament, a każdy z zamówionych przed premierą egzemplarzy płyty zostanie własnoręcznie podpisany przez jego autorkę.

Maria Peszek album Ave Maria
Maria Peszek – „Ave Maria”, okładka albumu

Nie przegapcie i miejcie oczy i uszy szeroko otwarte, bowiem już w najbliższy piątek, 2 lipca, ukaże się nowy singiel i teledysk promujące płytę Ave Maria.

Wyczekiwany, nowy album Marii Peszek nadchodzi coraz większymi krokami! Artystka zdradziła właśnie jego tytuł, okładkę, tracklistę oraz, co najważniejsze – datę premiery! Maria Peszek – nadal aktualna Nowa płyta od Marii Peszek to prawdopodobnie jedno z najbardziej wyczekiwanych wydawnictw na polskiej scenie alternatywnej. Jeszcze dwa lata temu, powracająca na scenę po krótkim urlopie artystka mówiła, […]

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Bilety na koncerty z cyklu Lato w Plenerze

Biletomat.pl
35 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →