Maria Peszek i Gaba Kulka solidarnie #zNatalią


24 października 2016

Obserwuj nas na instagramie:

Natalia Przybysz przyznała, że jej piosenka “Przez sen” opowiada jej własną historię przerwania ciąży. Z Natalią solidaryzują się Maria Peszek i Gabriela Kulka.

Wywiad, którego piosenkarka udzieliła Wysokim Obcasom, wywołał lawinę komentarzy. Wiele osób zarzuca Natalii Przybysz, że swoim wyznaniem odwróciła uwagę od tego, o co kobiety walczą w Czarnym Proteście. Atakowana jest także ze względu na przyczynę przerwania ciąży. Sama artystka póki co nie zabrała głosu – na jej Facebooku pojawiła się jedynie informacja o usuwaniu agresywnych komentarzy. Popiera ją jednak spore grono osób, także znanych artystów i dziennikarzy.

Paulina Przybysz napisała na swoim prywatnym profilu, że wyznanie jej siostry to wyraz misji przeciw hipokryzji. Internauci solidaryzują się z Natalią Przybysz publikując posty z hasztagiem #zNatalią. Wsparcia udzieliły jej już Maria Peszek, Gabriela Kulka i Paulina Młynarska.

Gabriela Kulka napisała, że jest #zNatalią “za odwagę powiedzenia tego, co dzieje się wokół nas naprawdę”. Artystka przywołała dane, które mówią, że co czwarta Polka przerwała ciążę.

“Prawo sprzyja podziemiu, a zatem faworyzowaniu tych z nas, które mają pieniądze, swobodę, poinformowanych znajomych – margines błędu, którego nie dostaną mniej uprzywilejowane. Bez względu na to, w jakim miejscu Wasz światopogląd zderza się z biologią (a wiem, że wiele osób postanowi się podzielić, choćby tu, tym miejscem, gdzie się z hukiem zderzają), takie są fakty. Co dalej z nimi zrobimy zależy od nas. Możemy zatkać uszy i mówić głośno ‘LALALA!’ albo możemy się do nich ustosunkować. Możemy wylewać falę nienawiści, ze strachu, z nudów, z poczucia wyższości, by mentalnie odciąć się od tego, co postrzegamy osobiście za złe – albo realistycznie podejść do sprawy i zrozumieć, że kobieta, która naprawdę nie chce urodzić dziecka, nie urodzi go. Albo pozwolimy jej łykać garściami pigułki na wrzody, albo wreszcie przestaniemy bawić się w ideologiczną grę z zbijaka i podejdziemy poważnie do sprawy” – napisała Gaba Kulka.

Sprawdź także:
Kobiety są wkurwione – muzyka na #CzarnyProtest

Natalia Przybysz przyznała, że jej piosenka “Przez sen” opowiada jej własną historię przerwania ciąży. Z Natalią solidaryzują się Maria Peszek i Gabriela Kulka. Wywiad, którego piosenkarka udzieliła Wysokim Obcasom, wywołał lawinę komentarzy. Wiele osób zarzuca Natalii Przybysz, że swoim wyznaniem odwróciła uwagę od tego, o co kobiety walczą w Czarnym Proteście. Atakowana jest także ze […]

Obserwuj nas na instagramie:


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →