fot. Ada Prosowicz

Lor ze swoim pierwszym i najlepszym utworem po polsku – „Nikt”

Podziel się newsem:

Najnowszy singiel Nikt to nie tylko pierwsza polskojęzyczna odsłona zespołu Lor, ale również jego najlepsza odsłona. Przekonajcie się sami!

Zagraniczna ekspansja grupy Lor

Niektórzy mogliby nawet pomyśleć, że Lor to nie jest wcale polski zespół. Kwartet ma bowiem na swoim koncie długogrający album Lowlight oraz EPkę Sunlight, których tracklisty zasilają tylko piosenki zaśpiewane po angielsku. Do tego dochodzi podbój zagranicznych scen, w tym chociażby hiszpańskiego festiwalu Primavera Sound, dzielenie sceny z takimi artystami jak Aurora czy Rhye oraz prywatne ekspansje zagranicy przez członkinie zespołu. Gdyby nie te nazwiska: Julia Skiba, Paulina Sumera, Jagoda Kudlińska i Julia Błachuta, które tworzą Lor, można by było się naprawdę mocno pomylić.

Zobacz również: Byliśmy na koncercie LOR w Poznaniu, nie przegapcie kolejnego występu w Patio

Na szczęście Lor to w 100 procentach polskie brzmienie, które postanowiło co prawda iść w stronę języka angielskiego, jednak nigdy o swoich ojczystych korzeniach nie zapomniało i często przemycało ich fragmenty do swojej twórczości. W ten sposób dziewczyny z Lor odnalazły miejsce dla swojej wrażliwości w indie folkowych brzmieniach, pełnych subtelności i delikatnej nutki nostalgii.

Lor – Matches, posłuchaj

Lor po raz pierwszy śpiewa po polsku

Dziś zespół Lor podzielił się swoim najnowszym singlem, który z pewnością jest przełomowym momentem w karierze zespołu. Utwór Nikt jest bowiem w całości zaśpiewany po polsku? Efekt? Znakomity!

Artyści dość często narzekają na fakt, że język polski jest dość trudny w muzyce, bo nie jest tak dźwięczny, jak chociażby właśnie angielski. Dodatkowo, wielu tekściarzom zwyczajnie łatwiej przychodzi ubieranie własnych myśli i refleksji w obcy język, bowiem zabieg ten sprawia, że czują się bardziej anonimowi, wiedząc, że przekaz tekstu nie dotrze do słuchacza tak bezpośrednio i nie będzie tak wymowny, jak zaśpiewany w języku ojczystym.

Dziewczynom z Lor śpiewanie po polsku wyszło jednak wybitnie dobrze, a ich twórczość od razu zyskała nowego wymiaru. Same artystki komentują tę językową zmianę w swoich piosenkach w następujący sposób:

Zaczęłyśmy pisać w naszym języku, bo chciałyśmy spróbować czegoś nowego. Dużo osób oczekiwało też od nas tego. Jesteśmy bardzo zestresowane tym, jak piosenka zostanie przyjęta przez słuchaczy, ale czujemy jednocześnie duże podekscytowanie.

Lor Nikt singiel
Lor fot. Ada Prosowicz

Lor łączy siły z braćmi Sarapata

Choć Nikt, to w wielu wymiarach powrót do korzeni, czuć w tym utworze sporo świeżości. Nie tylko w warstwie językowej, ale również muzycznej, nad którą czuwał niezawodny duet producencki braci Michała „Mamuta” i Mateusza Sarapatów. Najnowszy singiel od grupy Lor to niezwykle energetyczna, melodyjna, a nawet nieco skoczna propozycja, podsycona dodatkowo słowiańskimi zaśpiewami i emanująca ogromnym ładunkiem emocjonalnym.

W „Nikt” kryje się coś iście cyrkowego. Takie były nasze pierwsze skojarzenia i inspiracja, którymi sugerowaliśmy się przy produkcji

– dodaje zespół Lor.
Lor Nikt singiel
Lor – „Nikt”, okładka singla

Lor – Nikt. Gdy dziecięce marzenia zderzają się z rzeczywistością

Dodatkowo piosenka niesie za sobą unikatowy przekaz. Jak czytamy w informacji prasowej, Nikt to opowieść o konfrontacji dziecięcych wspomnień z rzeczywistością bliższą dorosłości, która okazała się nie być aż tak kolorowa. Całości towarzyszy zaś teledysk zrealizowany wraz z Grzegorzem i Bartkiem Łachem, a jego treść idealnie koresponduje z przekazem piosenką – w klipie obserwujemy bowiem dziewczynkę, która widzi więcej niż same wykonawczynie. Zobaczcie!


Lor – koncerty lato 2021. Mamy bilety!

Skoro otrzymaliśmy nowy materiał od grupy Lor, to nie może zabraknąć również letnich koncertów plenerowych, które ten materiał przedstawią premierowo w wersji live. Swój najbliższy koncert dziewczyny z Lor zagrają 30 sierpnia w Poznaniu, w nowym miejscu, jakim jest Plener Promienista – miejscówka w samym sercu poznańskiego Grunwaldu, który łączy w sobie ogromną zieloną przestrzeń, koncerty, wydarzenia kulturalne i sportowe, targi, gastronomię oraz szeroko pojętą muzykę. To idealne połączenie letnich wakacji, przyjaciół, miejskiej dostępności i natury. Uniwersalne miejsce spotkań oraz najlepszych koncertów, o czym będziecie mogli przekonać się na własnej skórze chociażby właśnie podczas koncertu Lor. Nie przegapcie! Szykuje się wieczór pełen wyjątkowych, muzycznych emocji. Bilety na koncert Lor w Poznaniu kupicie na Biletomat.pl.

Lor w Poznaniu, Plener Promienista
Lor w Poznaniu, Plener Promienista

Najnowszy singiel Nikt to nie tylko pierwsza polskojęzyczna odsłona zespołu Lor, ale również jego najlepsza odsłona. Przekonajcie się sami! Zobacz także Jeffrey Dahmer: 5 piosenek, w których wspomniano seryjnego mordercę TVP miało propozycję wyprodukowania „Wiedźmina”, zanim projekt trafił do Netflixa Christian Bale: Jeśli dostajesz w Hollywood rolę, to tylko dlatego, że DiCaprio ją wcześniej odrzucił […]

LOR | PLENER PROMIENISTA

Biletomat.pl
35 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

lor

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →