Christopher Parsons

Lil Baby został uznany za najlepszego rapera 2020 roku. Przeczytaj wywiad z faworytem magazynu Complex


29 marca 2021

Obserwuj nas na instagramie:

Wiemy, kto został wybrany najlepszym raperem 2020 roku według magazynu Complex! Do zaszczytnego grona czterdziestu muzyków mianowanych statusem Best Rapper Alive dołączył Lil Baby, autor zeszłorocznego krążka My Turn.

Lista Best Rapper Alive

Nieprzerwanie od 41 lat magazyn Complex wyróżnia na początku każdego roku jednego rapera mianem Best Rapper Alive.

Jak czytamy w najnowszym ogłoszeniu, pod uwagę brane są: ogólny wpływ na scenę, umiejętności techniczne, znaczenie kulturowe i jakość wydawanej muzyki w danym roku.

W ostatnich pięciu latach miano najlepszego rapera otrzymywali kolejno Drake, Chance the Rapper, Kendrick Lamar, Pusha T oraz DaBaby. Lista zwycięzców ze wszystkich lat dostępna jest tutaj.

Lil Baby – najlepszy raper 2020 roku

Kolejnym artystą z tytułem Best Rapper Alive został 26-letni Dominique Armani Jones, światu hip-hopowemu znany jako Lil Baby.

Raper dostarczył w minionym roku świetnie przyjęty longplay My Turn, na którym udzieliła się niezła galeria sław: Gunna, 42 Dugg, Future, Lil Uzi Vert, Lil Wayne, Moneybagg Yo, Young Thug, Rylo Rodriguez.

Lil Baby – My Turn – odsłuch albumu

Jako świeżo upieczony najlepszy raper 2020, Lil Baby udzielił wywiadu Complexowi, którego lekko zmontowana wersja dla jasności wylądowała na www.complex.com. Jej polską wersję językową znajdziecie poniżej.


Lil Baby – wywiad

Complex właśnie mianował cię najlepszym raperem 2020. Czy zawsze chciałeś być znany jako najlepszy?

Cóż, w pewnym sensie nie zawsze chciałem zostać raperem. Ale rapuję. Więc skoro zamierzam być raperem, to nie chcę żeby ludzie się ze mną pieprzyli, bo jestem Lil Baby i dostaję pieniądze. Naprawdę chcę, żeby moja muzyka była dobra.

Kiedy ludzie będą wspominać rok 2020 chciałbyś, żeby myśleli o nim, jako o roku który najbardziej wybijał się na tle innych?

Nigdy o tym nie myślałem, ponieważ planuję, że ten rok będzie większy niż poprzedni i tak z roku na rok. Więc to nie jest tak, że myślę o 2020 roku, jako o najwyższym punkcie w mojej karierze. Do tej pory był najlepszy, ale tak samo było z każdym poprzednim.

W listopadzie napisałeś tweeta, że jesteś w trybie albumowym. Czym różni się tryb pracy nad albumem od tego, w którym tworzyłeś My Turn?

Żadnej różnicy. Po prostu mam więcej pieniędzy. To wszystko. Jestem w tej samej przestrzeni, jeśli chodzi o proces nagrywania. Nie czuję, że muszę się bardziej postarać niż przy My Turn. Po prostu nagrywam. Wiesz, ja dopiero zacząłem rapować. To jest mój czwarty rok od kiedy rapuję i nadal nie czuję, że opanowałem swoje rzemiosło, nawet przy My Turn. Więc nie jest mi trudno wejść do kabiny i zrobić lepsze piosenki niż na My Turn, ponieważ wciąż jestem w trakcie nauki.

Lil Baby najlepszym raperem 2020 wg magazynu Complex
materiały prasowe

Czy nowa muzyka przybiera inny kształt? Próbujesz nowych rzeczy?

Nie celowo, ale ludzie wokół mnie mówią mi, że widzą mój wzrost. Nie wchodzę do kabiny i nie mówię: „Spróbuję czegoś nowego”. Po prostu z tym lecę i staję się kimś innym; stałem się wielką supergwiazdą. Mam wielki album. Wiele rzeczy jest innych w moim życiu, więc może rapuję inaczej. Ale w mojej głowie nie zrobiłem tego celowo.

Chcesz wydać nowy album w 2021?

Na pewno. Chcę to zrobić. Są tutaj dwie strony: wydawać lub czekać. Jedynym sposobem na to, żebym nie wydał albumu w 2021 roku jest wydanie wspólnego krążka, jak Drop Harder 2. Coś w tym stylu.

Chciałem zapytać o wspólne albumy. Jesteś bardzo blisko z Young Thugiem od początku swojej kariery. Czy kiedykolwiek rozmawialiście o zrobieniu wspólnego albumu?

Właściwie to kiedyś rozmawialiśmy o tym, że ja, Thug, Future i Gunna zrobimy razem mixtape. To było w rozmowach. Mamy tyle utworów, że jeśli złączymy je w całość to mogłoby się to udać. Myślę, że moja i Gunny seria była już tak mocna, że nie sądzę abym ja i Thug to zrobili. Nie wiem.

Jak myslisz, ile zrobiliście wspólnych tracków z Young Thugiem, które jeszcze nie wyszły?

Wiesz, kiedy zaczynałem rapować to używałem studio Thuga więc zrobiłem z nim mnóstwo piosenek, jak na przykład w moim pierwszym tygodniu rapowania. Od tego czasu, gdy się widujemy to rapujemy, więc nie wiadomo ile jest tych piosenek. Thug może być osobą, która dostała trochę szalonych wersów od mnie kiedy zaczynałem.

Właśnie nazwaliśmy cię najlepszym żywym raperem 2020 roku, co stawia cię w świetnym towarzystwie. Kto według Ciebie jest najlepszym raperem wszech czasów?

Najlepszym raperem wszech czasów? Lil Wayne.

Dlaczego tak twierdzisz?

Nie widzę nikogo lepszego od Lil Wayne’a, kropka.

Lil Baby najlepszym raperem 2020 wg magazynu Complex
fot. Christopher Parsons

W zeszłym roku poleciałeś do Wyoming nagrywać muzykę z Kanye po tym jak nazwał cię jego ulubionym raperem. Dał ci jakieś wskazówki?

Jestem bardziej obserwatorem, więc on nie musiał dawać mi żadnych wskazówek werbalnie. Nauczyłem się od niego naprawdę wiele w kilka dni patrząc jak on pracuje i co robi. Nie było żadnej gierki, ponieważ pokazał mi wszystko dosłownie prosto w twarz.

W 2020 zacząłeś współpracować z popowymi artystami jak Mariah the Scientist. Kto jest popową gwiazdą, z którą chciałbyś teraz coś nagrać?

Rihanna.

To byłoby szalone. Czy kiedykolwiek rozmawialiście na temat wspólnej pracy?

Nigdy nie rozmawiałem z Rihanną, ale gdybym mógł wybrać kogokolwiek, byłaby to ona.

Lil Baby – Real As It Gets ft. EST Gee

Zakończyłeś 2020 odpuszczając sobie media społecznościowe i dezaktywując swój profil na Instagramie. Dlaczego chciałeś to zrobić?

Wiesz, wielu ludzi kłamie, że „Gdybym mógł usunąć mojego Instagrama to bym ro zrobił”. Byłem w takiej fazie, że chciałem to zrobić. Mój Instagram bardzo mi pomógł, nie zrozumcie mnie źle, ale w tym czasie bardzo rozpraszał moją uwagę. Jestem w trakcie odkrywania siebie na nowo jako osoby, więc po prostu postanowiłem zrobić sobie przerwę na minutę. Typ osoby, którą odkrywam na nowo, będzie wymagał ode mnie bycia w Internecie i na Instagramie, ponieważ mam pewne adnotacje i sprawy, które będą ode mnie tego wymagały. Przez większość czasu staram się jednak wycofywać z Internetu, bo to zupełnie inny świat.

Jakie jest największe nieporozumienie, jakie ludzie mają na twój temat w tej chwili?

Szczerze mówiąc, myślę, że ludzie mylą się, co do mnie, ponieważ nawet kiedy jestem w mediach społecznościowych nie pokazuję tego, co naprawdę robię. Prawdopodobnie jakieś 20% prawdziwego mnie jest dostępne publicznie.

Jaki jest cel, który postawiłeś sobie w 2021 roku?

Mieć wystarczająco dużo pieniędzy aby wykonać ruch za 100 milionów dolarów.

Wiemy, kto został wybrany najlepszym raperem 2020 roku według magazynu Complex! Do zaszczytnego grona czterdziestu muzyków mianowanych statusem Best Rapper Alive dołączył Lil Baby, autor zeszłorocznego krążka My Turn. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka WROsound 2024. Zagrają m.in. Małpa, […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →