kadr z filmu „Legion samobójców: The Suicide Squad”

„Legion samobójców: The Suicide Squad” z drugim zwiastunem


23 czerwca 2021

Obserwuj nas na instagramie:

Do Internetu trafił kolejny zwiastun drugiej części Legionu samobójców: The Suicide Squad. Film Jamesa Gunna ma być jednocześnie sequelem i soft rebootem produkcji z 2016 roku.

Jednostka Uderzeniowa X – najniebezpieczniejsza grupa bohaterów

Suicide Squad, jaki znamy dziś, po raz pierwszy pojawił się na komiksowych kartach w 1987 roku. Oddział składa się z osadzonych w więzieniach złoczyńców i antybohaterów, którzy w zamian za złagodzenie wyroku, czy warunkowe przedterminowe zwolnienie, wysyłani są na tajne misje, z których część z nich często nie wraca. Każdy z członków Jednostki Uderzeniowej X dysponuje najróżniejszymi, unikatowymi umiejętnościami. Na przestrzeni lat w skład oddziału wchodziło sporo mniej lub bardziej znanych postaci. Spośród tych drugich warto wymienić chociażby Harley Quinn, Deadshota, Kapitana Boomeranga czy Deathstroke’a.

Pierwszy aktorski film z 2016 roku zebrał raczej negatywne opinie, chociaż przyznam, że całkiem go lubię. W produkcji Davida Ayera, Suicide Squad pod dowództwem Ricka Flaga zostaje wysłany, aby zneutralizować wiedźmę Enchantress. W skład Jednostki Uderzeniowej X weszli wtedy: Deadshot, Harley Quinn, Kapitan Boomerang, El Diablo, Killer Croc, Katana i Slipknot. Film był raczej mierny zarówno scenariuszowo, jak i pod względem montażu, jednak zgarnął Oscara za najlepszą charakteryzację i fryzury, co było kwestią mocno sporną.

„Legion samobójców: The Suicide Squad” z drugim zwiastunem
kadr z filmu Legion samobójców

Legion samobójców wersja 2.0

Oddział kryminalistów powraca w nowym składzie i formule. Produkcja Jamesa Gunna, znanego chociażby z dwóch części Strażników Galaktyki jest zarówno sequelem pierwszego filmu, jak i soft rebootem. Możemy zatem spodziewać się raczej jakichś małych odniesień do obrazu w reżyserii Ayera, jednak Legion samobójców: The Suicide Squad nie jest bezpośrednią kontynuacją. W drugim aktorskim filmie, Jednostka Uderzeniowa X zostanie wysłana na tajną misję w celu zniszczenia dowodów związanych z eksperymentami na ludziach i więźniami politycznymi, którzy byli przetrzymywani w więzieniu na egzotycznej wyspie Corto Maltese.

James Gunn mocno odświeżył oddział i powybierał z odmętów DC Comics najróżniejsze, mało znane postacie. Oprócz znanych już Harley Quinn, Kapitana Boomeranga i Ricka Flaga, w składzie nowej Jednostki Uderzeniowej X pojawi się między innymi Polka-Dot Man, w którego wcieli się David Dastmalchian. Jakkolwiek głupio to nie zabrzmi, postać ta ma strój pokryty kolorowymi kropkami, które może wykorzystywać, jako najróżniejsze urządzenia w postaci broni czy nawet małych pojazdów. W skład tej dziwnej bandy wejdą także między innymi ogromna łasica Weasel, haker Savant, kontrolująca szczury Ratcatcher czy Peacemaker – osobnik ceniący sobie pokój tak bardzo, że jest gotów zrobić wszystko, aby go osiągnąć.

„Legion samobójców: The Suicide Squad” z drugim zwiastunem
Legion samobójców: The Suicide Squad – plakat filmu

Legion samobójców: The Suicide Squad, zobacz drugi zwiastun

Do ról Harley Quinn, Kapitana Boomeranga, Ricka Flaga i Amandy Waller powrócą kolejno Margot Robbie, Jai Courtney, Joel Kinnaman i Viola Davis. W filmie Jamesa Gunna pojawią się ponadto Idris Elba, John Cena, Alice Braga, Daniela Melchior, Michael Rooker, czy Peter Capaldi. Oddział wkroczy do akcji już 30 lipca, a w Internecie jest już drugi zwiastun filmu.

Do Internetu trafił kolejny zwiastun drugiej części Legionu samobójców: The Suicide Squad. Film Jamesa Gunna ma być jednocześnie sequelem i soft rebootem produkcji z 2016 roku. Zobacz także Zespół Måneskin zagrał w Polsce. Zobaczcie nasze zdjęcia z koncertu! Córy: „Dziewczyny mogą robić coś razem i nie musi być w tym toksycznej rywalizacji” Nowe seriale, których […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →