fot. Dagmara Szewczuk

Krzysztof Zalewski wraz z gośćmi zagra wyjątkowy koncert z okazji… urodzin Katowic


24 sierpnia 2021

Obserwuj nas na instagramie:

Krzysztof Zalewski został mianowany dyrektorem artystycznym szczególnego koncertu z okazji urodzin słynnego Spodka oraz miasta Katowice. Kto oprócz niego wystąpi w stolicy Śląska?

Krzysztof Zalewski zarządcą imprezy z okazji okrągłych urodzin Spodka

To nie byle gratka, bowiem w tym roku jedna z najsłynniejszych polskich aren zeruje. A dokładniej – kończy caluteńkie pięćdziesiąt lat. Z tej okazji włodarze Spodka musieli wystarać się o coś naprawdę imponującego, więc pieczę nad urodzinami obiektu powierzyli jednemu z najbardziej wziętych muzyków polskiej sceny. Krzysztof Zalewski, rockman, showman, multiinstrumentalista, innymi słowy, artysta pełną gębą. Odpowiedni człowiek na odpowiednim miejscu, bowiem kto, jeśli nie on, podoła wyzwaniu zorganizowaniu tak ważnego, jubileuszowego koncertu?

Wiadomo już, że muzyk na scenie nie stanie sam. Będą towarzyszyć mu przyjaciele, zaprzyjaźnieni artyści, równie mocno jak on sam zakorzenieni w polskiej kulturze. Na razie ogłoszono tylko część z nich, natomiast koncert zbliża się wielkimi krokami – wydarzenie odbędzie się już 11 września w Strefie Kultury w Katowicach.

Przeczytaj: Powstał film o ikonie polskiej popkultury, Kalinie Jędrusik. W obsadzie Krzysztof Zalewski

Krzysztof Zalewski – Annuszka (Official Video)

“Kocham Katowice” – szumnie świętowane podwójne urodziny

W tym roku celebracyjny koncert będzie absolutnie wyjątkowy, gdyż stolica Śląska będzie obchodzić jednocześnie rocznicę nadania praw miejskich oraz półwiecze kultowego Spodka, niezaprzeczalnie jednego z najbardziej rozpoznawalnych symboli miasta. Dyrektorem artystycznym owego wydarzenia obwołano Krzysztofa Zalewskiego, który wspólnie ze swoimi gośćmi wykona przeboje gwiazd, które przez te pięć dekad rozbrzmiewały w Spodku.

A przekrój artystów, którzy występowali w Katowicach jest więcej niż szeroki. Metallica, Deep Purple, sir Elton John, The Cure, Tina Turner, The Prodigy, Depeche Mode i wielu, wielu innych zagrało swój repertuar w stolicy Śląska. Podczas wrześniowego koncertu usłyszycie więc nieśmiertelne hity światowych gwiazd, ale nie zabraknie również oryginalnych utworów zaproszonych muzyków.

Do Zalewskiego na scenie dołączą: Brodka, Artur Rojek, Grubson oraz Zbigniew Hołdys. Na nich jednak lista gości się nie kończy, przeciwnie: te znakomite postacie dopiero ją otwierają.

Przeczytaj: Brodka podsumuje lato na koncercie we Wrocławiu

Krzysztof Zalewski urodziny Katowic Spodek
grafika: Marta Kacprzak/Motion & Picture Stories

Krzysztof Zalewski w pełnej gotowości. Cóż to będzie za noc!

Artysta na swoich social mediach gorąco zachęca do przyjścia na jubileuszowy koncert z okazji urodzin Spodka.

Katowicki Spodek to kultowe miejsce dla polskiej muzyki. Pękam więc z dumy, że będę mógł być dyrektorem artystycznym koncertu na 50-lecie tego odlotowego miejsca. Gościły tam największe gwiazdy polskiej i zagranicznej muzyki. Sam odwiedziłem Spodek po raz pierwszy w 2000 roku jako piętnastoletni fan Iron Maiden. Na koncercie nie zabraknie wielu znakomitych gości, przywołamy przeboje zespołów, które pojawiały się w Katowicach na przestrzeni półwiecza, no i oczywiście zagram też trochę własnych piosenek. Pełen entuzjazmu zabieram się do prób. Widzimy się we wrześniu!

– zapowiedział artysta

Po takim zaproszeniu chyba nie ma się nad czym zastanawiać. Jak sądzę – do zobaczenia we wrześniu w Katowicach!

ANAWA: utwory Marka Grechuty w interpretacji polskich artystów już w listopadzie wybrzmią w katowickim Spodku

18 listopada 2021 w Spodku, w Katowicach podczas ANAWA 2020 zagrają Voo Voo, Maria Peszek, Krzysztof Zalewski, Spięty i Kasai. Będzie to trybut dla Marka Grechuty i zespołu Anawa. Bilety na ten event są dostępne na stronie Biletomat.pl.

Krzysztof Zalewski został mianowany dyrektorem artystycznym szczególnego koncertu z okazji urodzin słynnego Spodka oraz miasta Katowice. Kto oprócz niego wystąpi w stolicy Śląska? Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka WROsound 2024. Zagrają m.in. Małpa, susk, Bisz i Kasia Lins Krzysztof […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →