Klaudia Szafrańska i Jan-rapowanie zabierają nas w podróż po „Paryżu Północy”


29 września 2021

Podziel się newsem:

Klaudia Szafrańska podzieliła się trzecim singlem zwiastującym jej solowy krążek. W utworze słyszymy także Jana-rapowanie.

Solowa przygoda Klaudii nabrała rozpędu

Klaudia Szafrańska kontynuuje swoją podróż po solowej ścieżce kariery. Wokalistka razem z producentem Michałem Wasilewskim do tej pory tworzyła elektroniczno-popowy duet XXANAXX, jednakże oboje postanowili pójść na swoje. Klaudia ma już na koncie trzy solowe kawałki zwiastujące jej debiutancki krążek. Pierwszy z nich, utwór Niedoskonały, utrzymany jest w klimatach przebojowego popu, disco i muzyki tanecznej lat 80. Wokalistka zmieniała nieco stylistkę, bo Ko-oddech, czyli druga piosenka, to z kolei spełnienie marzenia artystki o mariażu z r&b i soulem. Artystka pojawiła się także na płycie zespołu Organek Ocali nas miłość, przygotowanej z okazji 77. rocznicy Powstania Warszawskiego. Teraz Klaudia dzieli się singlem numer trzy – Paryż Północy.

Klaudia Szafrańska i Jan-rapowanie zabierają nas w podróż po „Paryżu Północy”
Paryż Północy – okładka singla

Klaudia Szafrańska z kolejnym singlem

Kolejny utwór zwiastujący solowy krążek Klaudii Szafrańskiej zabiera słuchaczy w taneczne rejony funku z elementami współczesnej elektroniki i popu. Tekst dla artystki napisał raper Gverilla, zaś za produkcję muzyczną odpowiada znany z elektronicznego duetu Linia Nocna Mikołaj Trybulec. Na feacie pojawił się Jan-rapowanie.

Przedwojenna Warszawa nazywana była Paryżem Północy. I choć belle époque miasta już dawno jest tylko historią, Klaudia Szafrańska wciąż odnajduje w nim piękno ukryte w eklektyzmie i różnorodności. To pewien rodzaj magii – nowoczesna metropolia przeplatająca się z pocztówkowymi widokami „starej”, pełnej nostalgicznych zakątków Warszawy. Ten sam kontrast znajdziemy w warstwie muzycznej utworu „Paryż Północy” – nowoczesne dźwięki utworu połączone zostały z subtelnym głosem Klaudii, a także z rapem Jana-rapowanie, którego gościnnie usłyszymy w tym numerze.

Historia zawarta w warstwie tekstowej znalazła swoje odbicie w teledysku, za którego reżyserię odpowiada Adam Romanowski. Pulsująca światłami stolica staje się idealnym tłem do muzycznej podróży swoimi ulicami, w którą Klaudia zabiera nie tylko towarzyszących jej w klipie przyjaciół, ale i każdego słuchacza

– czytamy w informacji prasowej

Klaudia Szafrańska – Paryż Północy feat. Jan-rapowanie

Klaudia Szafrańska podzieliła się trzecim singlem zwiastującym jej solowy krążek. W utworze słyszymy także Jana-rapowanie. Solowa przygoda Klaudii nabrała rozpędu Klaudia Szafrańska kontynuuje swoją podróż po solowej ścieżce kariery. Wokalistka razem z producentem Michałem Wasilewskim do tej pory tworzyła elektroniczno-popowy duet XXANAXX, jednakże oboje postanowili pójść na swoje. Klaudia ma już na koncie trzy solowe […]

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert

Biletomat.pl
50 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →