fot. TerazRock

Kate Bush dzięki “Stranger Things” przeżywa swoją drugą młodość


06 czerwca 2022

Obserwuj nas na instagramie:

Kate Bush wypowiedziała się na temat wykorzystania utworu Running Up That Hill przez serial Stranger Things.

Kate Bush powraca na podium

Wokalistka w swoim ostatnim oświadczeniu napisała, że jedna z jej piosenek, Running Up That Hill, „otrzymuje zupełnie nowe życie od młodych fanów, którzy kochają ten program”. Wszystko to za sprawą wykorzystania piosenki w jednej ze scen nowego sezonu serialu Stranger Things.

Max’s Favourite Song (Full Scene) | Stranger Things – zobacz!

Może słyszeliście, że pierwsza część fantastycznej, porywającej nowej serii Stranger Things została niedawno wydana na Netflixa. Zawiera ona piosenkę Running Up That Hill, którą młodzi fani, którzy kochają ten program, obdarzają zupełnie nowym życiem – ja też je kocham! Z tego powodu Running Up That Hill trafia na listy przebojów na całym świecie i wybija się na pozycję numer 8. w Wielkiej Brytanii. To wszystko jest naprawdę ekscytujące! Bardzo dziękuję wszystkim, którzy wsparli piosenkę. Z zapartym tchem czekam na resztę serii w lipcu.

– powiedziała o całej sytuacji Kate Bush

Kate Bush – Running Up That Hill, posłuchaj!

Utwór Running Up That Hill pierwotnie pojawił się na piątym albumie wokalistki – Hounds of Love, który sama wyprodukowała i skomponowała w dużej mierze z Fairlight CMI – przełomowym cyfrowym syntezatorem samplowania. 

Sprawdź także:Stranger Things: jeszcze nigdy nie było tak strasznie i tak wciągająco [recenzja]

Odkąd piosenka pojawiła się w Stranger Things, Running Up That Hill z marszu stało się również viralem, którego wyświetlenia stale rosną z każdym kolejnym dniem.

Inne nostalgiczne kawałki, które znalazły się na ścieżce dźwiękowej nowego sezonu Stranger Things to między innymi California Dreamin’ zespołu Beach Boys, Psycho Killer od Talking Heads czy You Spin Me Round (Like a Record) z repertuaru Dead or Alive.

Kate Bush wypowiedziała się na temat wykorzystania utworu Running Up That Hill przez serial Stranger Things. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka WROsound 2024. Zagrają m.in. Małpa, susk, Bisz i Kasia Lins Kate Bush powraca na podium Wokalistka w swoim ostatnim […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →