Karolina Cicha i Kayah w muzycznym manifeście dzisiejszych czasów


11 sierpnia 2020

Podziel się newsem:

Karolina Cicha i Kayah łączą siły we wspólnym singlu. Poruszają w nim kwestię wszystkim nam dobrze znaną – uciekający czas i przemijanie. Posłuchajcie Płaczu nad młodością, co odchodzi!

Reklama

Karolina Cicha i Kayah idą w tany!

Karolina Cicha to jedna z najważniejszych polskich artystek nurtu folkowego. Wokalistka zaprosiła do swojego najnowszego utworu Kayah, czego efektem jest wyjątkowy singiel o przyziemnym, ale jakże ważnym przesłaniu.

Płacz nad młodością, co odchodzi – taki tytuł nosi wspólny singiel Karoliny Cichej i Kayah. Nie dajcie się jednak zwieźć temu pesymistycznemu tytułowi! Artystki bowiem wcale nie rozpaczają – wręcz przeciwnie, doskonale rozumieją, że pewne rzeczy w życiu przemijają, godzą się z tym i zamiast rozpaczać – idą w tany!

Karolina Cicha Kayah

Płacz nad młodością, co odchodzi, czyli lament autobiograficzny

Karolina, która jest autorką tekstu, określa swój nowy utwór żartobliwie „lamentem autobiograficznym”. Singiel ten jest jednak niesamowicie optymistyczny i taneczny. Dodatkowo towarzyszy mu klip, w którym obserwujemy siostrzeństwo oraz radość wspólnego tworzenia, śpiewania, a także przeżywania podobnych emocji. Płacz nad młodością, co odchodzi to niezwykły kobiecy duet, który ukazuje nowe spojrzenie na upływający czas.

Sama Kayah mówi o utworze i współpracy z Karoliną:

Jestem oczarowana Karoliną odkąd zobaczyłam ją w telewizji, siedzącą na krzesełku, akompaniującą sobie na akordeonie oraz różnych przeszkadzajkach i dzwoneczkach pozawieszanych na stopach. Do tego pięknie śpiewała. Już wtedy pomyślałam sobie, że byłoby idealnie zrobić z nią kiedyś wspólny utwór. Mijały lata, aż w końcu moje marzenie się spełniło i Karolina zapytała mnie czy zaśpiewałabym z nią któryś utwór na nową płytę. Wybór był duży i każdy utwór był szczególny, ale najbardziej przemówił do mnie Płacz nad młodością, co odchodzi. Nie tylko z uwagi na cudowny, pełen pokrzepienia i dystansu do siebie tekst, ale także za sprawą bardzo tanecznych rytmów. Praca na planie zdjęciowym, w domku działkowym, którego Karolina od niedawna jest właścicielką, w towarzystwie szarańczy komarów, wspominam jako jedno z najśmieszniejszych doświadczeń w moim życiu. Miałyśmy jeszcze całą masę kreatywnych pomysłów na to video, ale było ich tak dużo, że nie wszystkie mogły się w nim znaleźć. Pewnie wykorzystamy je następnym razem.

Karolina Cicha i Kayah – Płacz nad młodością, co odchodzi, posłuchaj

Karolina Cicha – premiera nowego albumu Tany, preorder

Singiel Płacz nad młodością, co odchodzi zapowiada nadchodzący album KarolinyTany, który ukaże się 11 września. Już teraz możecie go zamawiać na stronie www.sklepzmuyka.pl. Nie przegapcie!

Karolina Cicha album Tany

Karolina Cicha i Kayah łączą siły we wspólnym singlu. Poruszają w nim kwestię wszystkim nam dobrze znaną – uciekający czas i przemijanie. Posłuchajcie Płaczu nad młodością, co odchodzi! Karolina Cicha i Kayah idą w tany! Karolina Cicha to jedna z najważniejszych polskich artystek nurtu folkowego. Wokalistka zaprosiła do swojego najnowszego utworu Kayah, czego efektem jest […]

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert

Biletomat.pl
50 - 500 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.