Już wkrótce wielki powrót komiksów „W.I.T.C.H. Czarodziejki”. Jaka seria z naszego dzieciństwa zostanie wskrzeszona następna?


30 stycznia 2021

Podziel się newsem:

To już pewne! Na fali sentymentów i tęsknoty za latami 00., komiks W.I.T.C.H. Czarodziejki wraca na sklepowe półki.

W.I.T.C.H Czarodziejki vs Klub Winx

Chyba takie czasy – i taki okres – że nagle dopada nas niewyobrażalna tęsknota i nostalgia za tym, co było. W popkulturze, bo już mając lat kilka i kilkanaście, uczestniczyliśmy w niej aktywnie, nierzadko nawet aktywniej, niż obecnie możemy sobie na to pozwolić. Co pamiętamy? Filmy Barbie, kreskówki lecące na Disney XD, Jetixie, Zig-Zapie, czy Cartoon Network. Świat według Ludwiczka, Ach ten Andy, Odlotowe Agentki: osobiście wydaje mi się, że to są tytuły, które przywołują jeszcze więcej emocji i wspomnień, niż aktorskie produkcje, takie jak Nie ma to jak hotel, czy iCarly. Było oglądane, a właściwie wałkowane do znudzenia, tak, że nawet nasi rodzice musieli pamiętać niektóre kwestie, słyszane co najmniej parę razy.

Niedawno na Netflixie ukazała się aktorska wersja popularnego niegdyś animowanego serialu Klub Winx. Produkcja co prawda spotkała się ze skrajnie różnym feedbackiem, lecz to dopiero początek powrotów. Teraz pora na W.I.T.C.H. Czarodziejki – komiks, na którego podstawie również powstała animowana seria, z powrotem zagości na sklepowych półkach.

Witch czarodziejki - komiks ponownie w sprzedaży
źródło

W.I.T.C.H Czarodziejki – wielki powrót komiksów

Bez dwóch zdań jest to powrót z rodzaju tych, o które mało kto prosił, ale każdy potrzebował. Historia pięciu czarodziejek kilkanaście lat temu totalnie zauroczyła czytelników na całym świecie. Niedługo zaś, seria W.I.T.C.H Czarodziejki znowu będzie dostępna dla fanów.

W położonej pośrodku nicości twierdzy Kondrakar mieszka Wyrocznia – potęga pilnująca równowagi we wszechświecie. Co jakiś czas wyznacza nowe Strażniczki, które mają strzec Sieci oddzielającej świat ludzki od Innego Świata zamieszkanego przez potwory. Jednak Sieć staje się coraz słabsza i przez kolejne portale przedostają się do naszej rzeczywistości siły zła… Zadaniem Strażniczek jest odnajdywanie i zamykanie tych przejść, a także walka z niechcianymi gośćmi z Innego Świata. Tym razem rola obrończyń przypada pięciu nastolatkom, które nie zostały do tej misji wyszkolone, ale i tak muszą stawić czoło straszliwemu zagrożeniu. Cztery z nich dostają władzę nad żywiołami: ziemią, ogniem, powietrzem i wodą, a piąta, Will, otrzymuje moc najważniejszą, tkwiącą w talizmanie zwanym Sercem Kondrakaru. Od tej pory wybranki losu będą musiały poznać swoje moce i stanąć na straży pokoju!

W.I.T.C.H Czarodziejki – wydanie specjalne

Był serial, gazetki, a wszystko powstało na kanwie włoskiego komiksu. Przygody czarodziejek wymyśliła pisarka Elisabetta Gnone, zaś rysunki są dziełem wielu autorów, m.in. Alessandro Barbucciego i Barbary Canepy. Już od kwietnia na sklepowych półkach zawita reedycja tej kultowej już serii.

W.I.T.C.H. Czarodziejki – księga pierwsza będzie zawierać sześć tomów oryginalnych komiksów (czyli ponad trzysta stron!) oraz wstęp z osobistymi wspomnieniami ówczesnej redaktor serii Agnieszki Wielądek. Książka w eleganckiej, twardej oprawie opatrzona komentarzem sprawdzi się zarówno dla starych fanów, jak i dla osób, które dopiero poznają świat W.I.T.C.H. Komiks można zamówić już teraz na stronie Empik.com. Premiera od wydawnictwa Egmont jest zapowiedziana na 21 kwietnia 2021 roku.

To już pewne! Na fali sentymentów i tęsknoty za latami 00., komiks W.I.T.C.H. Czarodziejki wraca na sklepowe półki. W.I.T.C.H Czarodziejki vs Klub Winx Chyba takie czasy – i taki okres – że nagle dopada nas niewyobrażalna tęsknota i nostalgia za tym, co było. W popkulturze, bo już mając lat kilka i kilkanaście, uczestniczyliśmy w niej […]

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert

Biletomat.pl
50 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.