Już jest „JAAACULA”, czyli nowy teledysk duetu TEDE & SIR MICH


29 marca 2021

Podziel się newsem:

Pierwszy dzień wiosny 2021 zleciał nam z duetem TEDE & SIR MICH. Panowie 21 marca zaserwowali nam trochę niespodzianek, a tamtą niedzielę zakończyło zamieszczenie w sieci albumu KA$ABLANCA DIGITAL.

O wszystkim, czym przed tygodniem zaskoczyli nas TEDE i SIR MICH, zdążyliśmy Was już skrupulatnie poinformować. Ubiegłotygodniowe niezapowiedziane działanie zwieńczyła premiera kolejnego teledysku związanego z wydawnictwem KA$ABLANCA. Po klipach do kawałków HAJSMAN, DWWA20 oraz KTO Z KIM GRA w ostatni piątek zaprezentowano video zmontowane do utworu JAAACULA. Widzowie prowadzonego przez TDF’a youtube’owego INFLUEN$ERIALU klip ten mogli zobaczyć już wcześniej – w ostatnim odcinku influen$erskiej działalności Jacka Granieckiego.

TEDE & SIR MICH – JAAACULA

Digital już teraz, fizyk w czerwcu

KA$ABLANCA to tytuł trzynastego długogrającego, studyjnego albumu, który w czerwcu wydadzą TEDE & SIR MICH. Co najbardziej istotne w aspekcie tego wydawnictwa, to powrót duetu, do klasycznie hip-hopowych brzmień. Oczywiście, przefiltrowanych przez wizję rapu charakterystyczną dla tych właśnie twórców. Przedsmak, w postaci okrojonej wersji albumu, zatytułowanego KA$ABLANCA DIGITAL już otrzymaliśmy.

Ten album to 20 kawałków, z których 10 dajemy Wam dziś. Mimo tego, że każdy utwór nawiązuje do innej stylistyki wszystkiemu przyświeca jasny cel – utrzymanie materiału w klimacie prawdziwego mocnego hip-hopu. Od mocnego boom bapowego vibe’u w „HAJSMAN” przez g-funkowe syntezatory w „JAAACULA”, aż po kompletnie drillowy „KTO Z KIM GRA”. A to dopiero przedsmak tego, co przyniesie czerwiec

– TEDE o albumie „KA$ABLANCA”

TEDE najnowszy album stworzył w swoim mieszkaniu w trakcie trwającego lockdownu. Co z tym związane, KA$ABLANCA to wypadkowa wydarzeń roku 2020, zachodzących u TDF’a zarówno na płaszczyźnie życia osobistego, jak i zawodowego. Raper przy tworzeniu albumu będącego następcą dalekiego od hip-hopu wydawnictwa DISCO NOIR, wytyczył sobie również klarownie sprecyzowany cel:

(…) zacząć wszystko od początku, powrócić do korzeni i znaleźć rap od nowa

– TEDE

Cel godny pochwały! I wierzę, że Tedzik wywiąże się z niego w całości, a cytując dobrego znajomego rapera, czyli DJ Buhh’a, zrobi to „po maxie” . Przekonamy się o tym 19. czerwca. W tym dniu bowiem, ta rapowa KA$ABLANCA w wykonaniu duetu TEDE & SIR MICH, zabrzmi w wydaniu już pełnym, składającym się z aż 20 numerów. Do tego czasu, płyty KA$ABLANCA słuchać możemy w wersji skróconej, czyli DIGITAL.

TEDE & SIR MICH - KA$ABLANCA DIGITAL - okładka
TEDE & SIR MICH – KA$ABLANCA DIGITAL – okładka

TEDE / SIR MICH – KA$ABLANCA DIGITAL – tracklista

  1. ENWUJOTKA
  2. SZTOS EJ
  3. ONONONO
  4. HAJSMAN
  5. JAAACULA
  6. OVERFLEXYN
  7. SIĘ GRANDZI
  8. DWWA20
  9. KTO Z KIM GRA
  10. CELEBROWAĆ SUKCES

TEDE / SIR MICH – KA$ABLANCA DIGITAL – odsłuch

Celem albumu „KA$ABLANCA” jest „powrót do korzeni i znalezienie rapu od nowa”. Okrojona wersja DIGITAL już jest, a premiera płyty w czerwcu.

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert

Biletomat.pl
50 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →