Justin Bieber, Avril Lavigne i inni kanadyjscy artyści śpiewają „Lean On Me” Billa Withersa


28 kwietnia 2020

Podziel się newsem:

Ponad 25-ciu kanadyjskich artystów wzięło udział w nagraniu coveru utworu Lean On Me Billa Withersa. Zyski zostaną przeznaczone na wsparcie Kanadyjskiego Czerwonego Krzyża w walce z koronawirusem.

Kanadyjscy artyści połączyli siły i wspólnie wykonali utwór zmarłego na początku kwietnia Billa Withersa. Inicjatywa ta, oprócz uhonorowania jednego z największych gwiazdorów muzyki lat 70., ma także na celu pomoc w walce z pandemią. Wszystkie zyski z nagrania wspomogą Kanadyjski Czerwony Krzyż.

Kanadyjscy artyści nagrali cover utworu Lean On Me Billa Withersa

Cover powstał z inicjatywy wokalistów Tylera Shawa i Fefe Dobson, a udział w nim wzięli najpopularniejsi kanadyjski muzycy: Justin Biebier, Bryan Adams, Avril Lavigne, Michael Bublé czy Sarah McLachlan, ale także debiutanci.

Kiedy usłyszałem o śmierci Billa Withersa, zacząłem w kółko słuchać jego muzyki. Szczególnie trafiły do mnie słowa Lean On Me – utworu, który słyszałem setki razy, ale teraz, w obecnej sytuacji, jego tekst nabrał dla mnie zupełnie nowego znaczenia. Poczułem, że chcę pomóc. Zadzwoniłem do przyjaciół, Fefe wykonała telefon do swoich znajomych i w krótkim czasie udało się stworzyć ten wyjątkowy cover, pełen przesłania, które ludzie powinni teraz usłyszeć. Wszystko to, zbierając pieniądze na coś, co dotyka każdego z nas.

Tyler Shaw

Oprócz wymienionych wyżej twórców, w nagraniu udział wzięli także: Bad Child, Buffy Sainte-Marie, Command Sisters, Dan Kanter, Desiire, Donovan Woods, Geddy Lee, Jann Arden, Johnny Orlando, Josh Ramsay, Jules Halpern, Marie-Mai, Olivia Lunny, Ryland James, Scott Helman, Serena Ryder, Shawn Hook, TIKA, The Tenors i Walk Off The Earth.

Sprawdźcie, jak wyszło:

Lean On Me


W ubiegłym tygodniu z podobną inicjatywą wyszło brytyjskie BBC Radio 1, które zaprosiło ponad 20-stu artystów do stworzenia charytatywnego singla. Muzycy nagrali cover utworu Times Like These formacji Foo Fighters. Pisaliśmy o tym tutaj.

Ponad 25-ciu kanadyjskich artystów wzięło udział w nagraniu coveru utworu Lean On Me Billa Withersa. Zyski zostaną przeznaczone na wsparcie Kanadyjskiego Czerwonego Krzyża w walce z koronawirusem. Kanadyjscy artyści połączyli siły i wspólnie wykonali utwór zmarłego na początku kwietnia Billa Withersa. Inicjatywa ta, oprócz uhonorowania jednego z największych gwiazdorów muzyki lat 70., ma także na […]

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Kup voucher na dowolny koncert

Biletomat.pl
50-500 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →