kadr z teledysku „Lipstick Lover”

Bujne fantazje Janelle Monáe w teledysku do „Lipstick Lover


12 maja 2023

Obserwuj nas na instagramie:

W czerwcu usłyszymy najnowszy album Janelle Monáe, Age of Pleasure. Zgodnie z tytułem artystka zajawia klimat materiału najnowszym teledyskiem, w którym puszcza wodze seksualnej fantazji.

Janelle Monáe odpływa w przyjemności

To, że Janelle Monáe lubi eksperymenty, wiadomo nie od dziś. Artystka łączy w swojej twórczości soul, funk, hip-hop, pop, a wszystko to wkłada w ramy sztuki konceptualnej. Każdy z jej materiałów w jakiś sposób łączy się z ekspresją, wyrażaną w bogatych oprawach wizualnych. Monáe nie obawia się romansu z innymi formami kultury, o czym świadczy również jej kariera aktorska. Niedawno mogliśmy zobaczyć ją w Glass Onion: film z serii „Na Noże” a wcześniej w Ukrytych działaniach oraz oscarowym Moonlight.

Janelle Monáe w filmie „Glass Onion”

Na pierwszych albumach – The ArchAndroid oraz The Electric Lady – piosenkarka opowiadała muzyką o kobiecie-androidzie, bawiąc się zjawiskami afrofuturyzmu i science-fiction. Utwory opowiadały o miłości, tożsamości oraz rozwoju wewnętrznym. Jej ostatni album Dirty Computer z 2018 roku kontynuował narrację z poprzednich materiałów, jednak nie skupia się na kobiecie-androidzie. Psychodeliczne pojęcia odeszły, dając miejsce electropopowym, soulowym, funkowym lekkim brzmieniom, które zgłębiały aspekty seksualności queerowej. Wydaniu albumu towarzyszył 46-minutowy film fabularny o tej samej nazwie. Monáe uważa Dirty Computer za „hołd złożony kobietom i spektrum tożsamości seksualnych”. Monáe identyfikuje się jako osoba panseksualna oraz niebinarna.

kadr z teledysku „Lipstick Lover”

Wiemy, że jej nadchodzący czwarty album, Age of Pleasure, ukaże się 9 czerwca. Artystka podzieliła się teledyskiem do utworu Lipstick Lover i pokazuje seksualną atmosferę, która z pewnością określi brzmienia i ideę stojącą za płytą.

Orgia i zabawki seksualne w nowym teledysku

W klipie do Lipstick Lover, który ma ograniczenia wiekowe z powodu treści seksualnych, widzimy artystkę na klimatycznej imprezie. Od samego początku mamy wrażenie, że to raczej tematyczna impreza seksualna. Wokół Janelle tańczą pół-nagie lub kompletnie rozebrane kobiety, a ona sama teledysk kończy w negliżu. Poranek po seksualnej Monáe spędza na szorowaniu zębów w stroju Pokémona. A na koniec… zobaczcie sami – warto! Całość zobaczycie tutaj.

W czerwcu usłyszymy najnowszy album Janelle Monáe, Age of Pleasure. Zgodnie z tytułem artystka zajawia klimat materiału najnowszym teledyskiem, w którym puszcza wodze seksualnej fantazji. Zobacz także Po fali niskich ocen dla „Małej syrenki” baza filmowa zmienia system oceniania Te rapowe duety rozbiłyby bank. Ale coś im przeszkodziło Nowe seriale, których nie oglądasz. A warto! […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →