fot. Monika Chrustek

Performance trwa. Jakub Grabowski zmierzył się z Filipkiem na freestyle’owej Bitwie o Południe


22 sierpnia 2022

Podziel się newsem:

Kontynuując swój performance jako Jakub Grabowski, Quebonafide wystąpił na freestyle’owej Bitwie o Południe w Katowicach, podczas której zawalczył z Filipkiem. Sprawdź szczegóły!

Jakub Grabowski na bitwie, czyli historia zatacza koło

Obserwując ostatnie ruchy Quebonafide jako Jakuba Grabowskiego, w głowie pojawia się tylko jedno hasło: historia zatacza koło. Dla pamiętających początki kariery założyciela QueQuality występ na bitwie freestyle’owej Bitwa o Południe nie jest żadnym zaskoczeniem, patrząc na fakt, że Que około dekadę temu brał udział w WBW (Wielka Bitwa Warszawska). Jednym z najbardziej pamiętnych pojedynków, jakie stoczył, był ten z Filipkiem w 2013. Jak nie mieć więc poczucia, że historia zatoczyła koło, jeśli podczas starć grupowych w Bitwie o Południe w 2022 roku Jakub Grabowski zmierzył się właśnie z Filipkiem? Jeśli jesteście ciekawi, jak spisał się „debiutant” w starciu z jedną z największych postaci w historii polskiego freestyle’u walka została udostępniona na kanale Bitwy o Południe. Dostępny jest także zapis livestreama z całej imprezy, oglądając, który możecie poznać jej pełne rozstrzygnięcie. Warto wspomnieć, że w pewnym momencie bitwę oglądało ponad 10 tysięcy osób. Czy polski freestyle się odradza?

Jakub Grabowski (Quebonafide) vs Filipek

Performance trwa

Pomimo całej logiczności kolejnych ruchów (zakontraktowanie przez SBM Label, występy na bitwach freestyle’owych) cały performance wykreowany przez Quebonafide zaskakuje i ekscytuje. Gdzie zabrnie dalej? W naszej relacji z występu rapera jako swoje alter ego na Lech Polish Hip-Hop Festival 2022 pokusiliśmy się o drobne dywagacje:

Dziś wszyscy już wiemy, że SBM Label włączył się do performance’u, ogłaszając Jakuba Grabowskiego jako swojego zawodnika. Prawdopodobnie to tam swoją premierę studyjną będzie miał Mój przykry life. Jak już jednak wspominałem, jest to numer, który przy całej swojej memiczności ma zwrotki napisane naprawdę na poważnie. Czy jest więc szansa, że Jakub Grabowski stanie się projektem w jakiś sposób na poważnie? 

A Wy jak sądzicie? Jest szansa, że ten performance rozwinie się w coś poważnego, czy dalej będziemy świadkami humorystycznej gry z fanami?

Kontynuując swój performance jako Jakub Grabowski, Quebonafide wystąpił na freestyle’owej Bitwie o Południe w Katowicach, podczas której zawalczył z Filipkiem. Sprawdź szczegóły! Zobacz także FiQuality to (nie)śmieszny żart, który czym prędzej powinien doczekać się puenty Ubisoft nie będzie mnie wodzić za nos. Powrót do korzeni „Assassin’s Creed” to zagrywka pod publiczkę Horrorcore cały czas w […]

Wiemy, gdzie są najlepsze koncerty. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →