Jack Nicholson i Kristen Wiig w remake’u „Toniego Erdmanna”


08 lutego 2017

Podziel się newsem:

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

O amerykańskim remake'u nominowanej do Oscara znakomitej niemieckiej komedii mówi się już od dłuższego czasu. Wygląda na to, że na fali jej sukcesu swój comeback zaliczy Jack Nicholson.

Amerykańską wersję „Toniego Erdmanna” wyprodukuje wytwórnia Paramount. Jack Nicholson przerwie dla tej produkcji swoją aktorską emeryturę – będzie to jego pierwsza filmowa rola od 2010 roku. Oryginalną wersję z Peterem Simonischekiem w tej roli nominowano zarówno do Złotych Globów, jak i Oscarów w kategorii najlepszego filmu zagranicznego.

Jak informuje magazyn Variety, film „Toni Erdmann” tak spodobał się Nicholsonowi, że osobiście zwrócił się do Brada Greya z Paramountu, który szybko zadbał o zabezpieczenie praw do remake’u. W ostatnich latach Nicholson odrzucił role w filmach „42” i „Sędzia”.

Niedługo po informacji o zaangażowaniu w produkcję Jacka Nicholsona dowiedzieliśmy się, kto zagra córkę głównego bohaterka. Do roli, którą w oryginalne zagrała Sandra Hüller, wybrana została Kristen Wiig.

kristen wiig toni erdmann

Producentami amerykańskiej wersji „Toniego Erdmanna” są reżyser „The Big Short” – Adam McKay, wraz z Willem Ferrellem i Jessicą Elbaum. Współproducentem filmu jest także autorka oryginału, Maren Ade. Nie wiadomo na razie, kto wyreżyseruje remake.

Podziel się newsem:

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także