kadr z teledysku „Running Up That Hill"

Ile Kate Bush zarobiła na ponownej popularności utworu „Running Up That Hill”?

Podziel się newsem:

Wykorzystana w najnowszym sezonie Stranger Things piosenka Running Up That Hill autorstwa Kate Bush króluje na listach przebojów i w serwisach streamingowych. Ile dzięki temu zarobiła wokalistka?

Running Up That Hill, utwór autorstwa Kate Bush z 1985 roku, od kilku tygodni przeżywa drugą młodość. Wszystko to za sprawą wykorzystania piosenki w jednej ze scen nowego sezonu serialu Stranger Things.

Może słyszeliście, że pierwsza część fantastycznej, porywającej nowej serii Stranger Things została niedawno wydana na Netflixa. Zawiera ona piosenkę Running Up That Hill, którą młodzi fani, którzy kochają ten program, obdarzają zupełnie nowym życiem – ja też je kocham! Z tego powodu Running Up That Hill trafia na listy przebojów na całym świecie i wybija się na pozycję numer 8. w Wielkiej Brytanii. To wszystko jest naprawdę ekscytujące! Bardzo dziękuję wszystkim, którzy wsparli piosenkę. Z zapartym tchem czekam na resztę serii w lipcu

– powiedziała o całej sytuacji Kate Bush.

Max’s Song (Full Scene) | Kate Bush – Running Up That Hill | Stranger Things | Netflix

Ile Kate Bush zarobiła na popularności Running Up That Hill?

Ogromna popularność kawałka przyniosła wokalistce także korzyści finansowe. Jak informuje na łamach The Sun osoba z jej bliskiego otoczenia, artystka zarabia dzięki niemu ponoć 250 tysięcy funtów tygodniowo.

Kate jest na dobrej drodze do zdobycia siedmiocyfrowej sumy. Posiada wszelkie licencje i prawa do piosenki, którą sama napisała. To oczywiste, że cały zysk idzie na jej konto

– ujawnia źródło.

Kate Bush – Running Up That Hill

Running Up That Hill bije rekordy popularności 37 lat po premierze

Dzięki wykorzystaniu Running Up That Hill w serialu Stranger Things, Bush stała się najstarszą artystką, której numer znalazł się na pierwszym miejscu lity przebojów w Wielkiej Brytanii. 63-letnia piosenkarka zdetronizowała tym samym Cher, która w 1998 roku, w wieku 52 lat, królowała za sprawą hitu Believe.

Jak obliczono, na Spotify w ciągu jednego dnia piosenka jest słuchana średnio 700 tys. razy, co czyni ją najczęściej odtwarzanym utworem w serwisie.

Wykorzystana w najnowszym sezonie Stranger Things piosenka Running Up That Hill autorstwa Kate Bush króluje na listach przebojów i w serwisach streamingowych. Ile dzięki temu zarobiła wokalistka? Zobacz także Eksperymenty z „gumkami”. Zderzyliśmy mity związane z używaniem prezerwatyw z rzeczywistością! Beefy między raperami są przereklamowane. KęKę dissuje producenta samochodów Kuba Karaś i Mery Spolsky prezentują […]

Wiemy, gdzie są najlepsze koncerty. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →