kadr z serialu „Władca Pierścieni”

Howard Shore ponownie skomponuje muzykę do „Władcy Pierścieni”?


20 września 2021

Obserwuj nas na instagramie:

Kanadyjski kompozytor Howard Shore najprawdopodobniej powróci do Śródziemia – tym razem za sprawą serialowego Władcy Pierścieni od Amazona.

Władca Pierścieni i Howard Shore – zgrana drużyna

Kolejne trybiki w postprodukcyjnej machinie serialowego Władcy Pierścieni powoli zaczynają ruszać. Najbliższe miesiące będą stały pod znakiem podsycania naszych – i tak już dużych – apetytów przez Amazon Studios. W oczekiwaniu na jakąkolwiek zajawkę w postaci materiału wideo, dotarły do nas bardzo pozytywne wiadomości – muzykę do serialu prawdopodobnie skomponuje Howard Shore.

Howard Shore ponownie skomponuje muzykę do „Władcy Pierścieni”?
Howard Shore

Jego nazwisko jest doskonale znane fanom powieści Tolkiena – kanadyjski kompozytor stoi za ścieżkami dźwiękowymi całej trylogii Władcy Pierścieni, a także i Hobbita. Chyba nie skłamię, jeśli stwierdzę, że kompozycje Shore’a z filmów o przygodach Drużyny Pierścienia są już klasyką i jednymi z najlepszych, zarówno jeśli chodzi o kino fantasy, jak i kino w ogóle. Shore otrzymał Oscary za muzykę do Drużyny Pierścienia i Powrotu Króla, a także za najlepszy utwór – nagrodę współdzielił z producentką i scenarzystką Fran Walsh oraz z wokalistką Annie Lennox, która zaśpiewała Into The West z trzeciej części trylogii.

Howard Shore, Annie Lennox – Into The West, z filmu Władca Pierścieni: Powrót Króla

Shore ma na swoim koncie także cztery nagrody Grammy – po jednej za muzykę do każdego z trzech filmów oraz po raz kolejny za piosenkę Into The West. Kanadyjczyk skomponował łącznie około 80 ścieżek dźwiękowych do seriali i filmów, wśród których znajdują się chociażby Infiltracja, Ed Wood, Siedem, Pani Doubtfire, Gangi Nowego Jorku czy Milczenie owiec.

Powrót króla?

Wszystko wskazuje na to, że Howard Shore nie pożegnał się jeszcze ze Śródziemiem i jego muzykę usłyszymy w nadchodzącym serialu ze stajni Amazona. Póki co nie zawarto żadnej umowy, jednak negocjacje trwają.

Władca Pierścieni jest najdroższą tego typu produkcją w historii. Na sam pierwszy sezon, Amazon musiał wygrzebać z portfela 465 milionów dolarów. Za te pieniądze twórcy zabiorą nas do Drugiej Ery Śródziemia, a więc czasów, kiedy na horyzoncie wyrastało królestwo Númenoru, a w Eregionie, elfi książę i mistrz kowalstwa Celebrimbor wykuł Pierścienie Władzy. Serial ma ukazać losy nowych, nieznanych bohaterów, którzy będą musieli stawić czoła złu powracającemu do Śródziemia. Premiera Władcy Pierścieni została zaplanowana na 2 września 2022 roku.

Kanadyjski kompozytor Howard Shore najprawdopodobniej powróci do Śródziemia – tym razem za sprawą serialowego Władcy Pierścieni od Amazona. Zobacz także Nowe seriale, na które warto czekać w 2024 roku Hania Rani zagrała Tiny Desk Concert w ramach prestiżowej serii NPR „Pies i Suka”, czyli Ralph Kaminski i Mery Spolsky połączeni w remiksie Władca Pierścieni i […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →