Luke Jascz

Holak składa hołd zespołowi swojego ojca i zwiastuje nowy krążek


15 października 2021

Podziel się newsem:

Holak podzielił się coverem utworu Po prostu pastelowe. Piosenka pochodzi z repertuaru zespołu Malarze i Żołnierze.

Holak przerywa ciszę

Holak powrócił z pierwszym utworem od czasu premiery jego ostatniego solowego albumu – Blask. Krążek ukazał się 24 kwietnia 2020 roku i od tamtej pory Mateusz pojawił się jedynie na ejtisowym wydawnictwie TymkaPiacevole. Holak był zajęty działalnością pozamuzyczną: kręcił teledyski oraz projektował okładki płyt. Artysta stoi za okładkami wydanych niedawno na winylu albumów świętej pamięci LehaPodwórka pytają kiedy płyta oraz Lep. Dochód ze sprzedaży winyli, które można zakupić na stronie wytwórni Alkopoligamia, trafi do mamy tragicznie zmarłego rapera.

Holak postanowił, że najwyższy czas przerwać wydawniczą ciszę. Muzyk zdecydował, że zrobi to za pomocą coveru i sięgnął do dyskografii Malarzy i Żołnierzy – rockowego zespołu, w którym wokalistą był jego ojciec, Stanisław. Padło na utwór Po prostu pastelowe, pochodzący z wydanego w 1998 roku albumu o tym samym tytule.

Holak składa hołd zespołowi swojego ojca i zwiastuje nowy krążek
Po prostu pastelowe – okładka utworu

To jest kultowe, bo wiem, jak piosenka z moim ojcem

Wydaje się, że wybór Po prostu pastelowego nie jest przypadkiem. Na wspomnianej już płycie Tymka, Mateusz dograł się w kawałku Kultowe. Wówczas jego zwrotką był fragment oryginalnej piosenki z 1998 roku. Holak także w swojej dyskografii odwoływał się do piosenki Malarzy i Żołnierzy, a najlepszym tego przykładem jest utwór Pastelowy Power Ranger. W tym miejscu warto przypomnieć także jednopłytowy projekt Holaki. Mateusz po raz kolejny połączył wtedy siły ze swoim bratem, Kubą, z którym współtworzył rockowy zespół Kumka Olik, a także z ojcem, Stanisławem. Efektem tej współpracy był krążek Niewidzialna droga do domu.

Po tych przygodach, Holak całkowicie wziął Po prostu pastelowe na warsztat, oddając tym samym hołd zespołowi Malarze i Żołnierze. Przy produkcji utworu udział brali także Sonar Soul oraz Barto Katt. Jak poinformował Mateusz, ten cover idealnie wprowadza w klimat płyty, nad którą obecnie pracuje.

Holak – Po prostu pastelowe, posłuchaj utworu

Holak podzielił się coverem utworu Po prostu pastelowe. Piosenka pochodzi z repertuaru zespołu Malarze i Żołnierze. Holak przerywa ciszę Holak powrócił z pierwszym utworem od czasu premiery jego ostatniego solowego albumu – Blask. Krążek ukazał się 24 kwietnia 2020 roku i od tamtej pory Mateusz pojawił się jedynie na ejtisowym wydawnictwie Tymka – Piacevole. Holak […]

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Wiemy, gdzie są najlepsze koncerty. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →