materiały promocyjne

Hemp Gru świętuje 25 lat niezwykłej działalności


29 września 2023

Obserwuj nas na instagramie:

Znaczenie Hemp Gru dla polskiego rapu jest niepodważalne. Już 9 października Wilku WDZ, Bilon, Żary, Szwed i DJ Cent będą świętować 25 lat twórczości.

25 lat legendy ulic

To już 25 lat odkąd po raz pierwszy słuchacze polskiego rapu mieli okazję usłyszeć Hemp Gru. Na krawędzi, wydane na składance Hiphopowy raport z osiedla w najlepszym wykonaniu, było początkiem drogi, choć na debiutancki album warszawskiej ekipy fanom przyszło jeszcze trochę czekać.

Gdy jednak się to wydarzyło, nic już nie było takie samo. Wydany w 2004 roku nakładem Prosto Klucz stał się kamieniem milowym dla ulicznego rapu w Polsce. Każdy słuchacz znał największe hity z płyty, takie jak Zjedz skręta czy To jest to. Cytaty z Hemp Gru przeszły do codziennego języka ulicy.

Na dyskografię Hemp Gru składają się także albumy Droga i Eter oraz EP-ki: Jedność, Lojalność, Braterstwo, jednak ich dziedzictwo sięga znacznie dalej. Przede wszystkim ze względu na założoną przez nich wytwórnię Hemp Rec. połączoną ze sprzedażą ubrań Diil Gang. Bluzy, czapki, ale także akcesoria pokroju nerek spod znaku Diil Gangu są do dziś niezwykle popularne. Ulica także zrobiła swoje, a tagi HG pokryły wiele murów, budując żywą od 25 lat legendę Hemp Gru.

Świętuj jublieusz Hemp Gru

Z okazji ćwierć wieku na scenie Wilku WDZ, Bilon, Żary, Szwed i DJ Cent przygotowali specjalne wydarzenie. Już 9 października na hali COS Torwar odbędzie się ich wielki jubileusz. Zagrają koncert ze specjalną przekrojową tracklistą, oferującą podróż przez całą dyskografię Hemp Gru. Poczynając od kultowego Klucza, poprzez pamiętną Drogę i trylogię JLB, aż po zamykający ich oficjalny dorobek Eter. Będzie to więc najpełniejszy i najbogatszy ze wszystkich koncertów zagranych kiedykolwiek przez Hemp Gru. Artyści zadbali też o wyjątkową scenografię, która przeniesie widzów w czasie tam gdzie wszystko się zaczęło – na mokotowski street.

Nie zabraknie także gości. Pierwszymi ogłoszonymi artystami okazali się Grubson i O.S.T.R., a także ekipa Molesta Ewenement, artyści, których nie trzeba przedstawiać żadnemu fanowi hip-hopu w Polsce. Pośród ogłoszonych gości znalazły się także legendy poznańskiej sceny – Peja, DJ Decks i Paluch. Obecnie lista zaproszonych artystów jest naprawdę pokaźna i znajdują się na niej także Kabe, Avi, JWP/BC, Nizioł, Paprodziad, Kali, Onar, Dudek P56, Dixon37 i Małach/Rufuz.

Kup bilet na koncert z okazji 25-lecia Hemp Gru!

Bilety na koncert urodzinowy Hemp Gru kupicie oczywiście na stronie Biletomat.pl. Pamiętajcie, że można tam również skorzystać z płatności PayPo, dzięki której macie aż 30 dni na zapłatę – i to bez dodatkowych kosztów.

Znaczenie Hemp Gru dla polskiego rapu jest niepodważalne. Już 9 października Wilku WDZ, Bilon, Żary, Szwed i DJ Cent będą świętować 25 lat twórczości. Zobacz także Posłuchajcie tych 7 raperek, które rozkręciły się w 2023 roku 20 seriali, do których planujemy „kiedyś wrócić” Symulator przetrwania w Polsce lat 90. Gra, na którą warto czekać 25 […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →