Dayglow jak The Cure i Mario Kart – posłuchajcie singla „Balcony”


06 maja 2021

Podziel się newsem:

Dayglow zadebiutował dwa lata temu płytą Fuzzybrain, a hitem Can I Call You Tonight rozbił bank wyświetleń. Jeszcze w maju ukaże się jego drugi album, tymczasem podelektujmy się zapowiadającym go singlem Balcony.

Dayglow – artysta jednego hitu?

No chyba nie. Naprawdę wiele można o nim powiedzieć, mimo, że od niedawna znajduje się na scenie, ale określenie jednostrzałowca zdecydowanie do niego nie pasuje. Dayglow radiowym sezonowcom faktycznie może kojarzyć się tylko z jednym numerem i jedną chwytliwą melodią, lecz jego debiut… Jego debiut to przecież od A do Z doskonale zrobiona płyta. Między innymi przez takie albumy, jak Fuzzybrain, piosenek słucha się kolektywnie. Bo na nich ten materiał nie ginie, nie topi się, nie przestaje być jakiś. No, nawet więcej niż tylko jakiś, bo w przypadku amerykańskiego artysty, mówimy już o całkiem konkretnym kierunku. Nieco popowym, nieco rockowym, wesolutkim, lecz odbiegającym od standardu skrojonego na przeciętne uchu bangera. Tutaj każdy numer ma pewne viralowe tendencje i mocno trzymam kciuki, by taka passa utrzymała się i na drugiej płycie artysty. Harmony House ukaże się już 21 maja, co czyni ten miesiąc wyjątkowym pasmem alternatywnych premier. Czekamy!

Nowa nadzieja alternatywy, czyli Alfie Templeman w afterowym singlu „One More Day”, przeczytaj

Dayglow – False Direction

Dayglow jak lekarstwo

Dwa lata po Fuzzybrain, fani artysty nareszcie doczekali się kolejnego albumu. Harmony House jest już na zakręcie i jak do tej pory, zwiastujące go single zapowiadają, że będzie dobrze. Ale tak naprawdę dobrze – żadnego syndromu drugiej płyty, żadnej nudy, żadnej tylko poprawnej muzyki. Dayglow bez pośpiechu pracuje nad utworami ni mniej, ni więcej, jak w swoim stylu. Balcony to już czwarty singiel z nadchodzącej płyty i już jego pierwsze przesłuchanie wypada przekonująco. Na tyle, że sama tę płytę kupuję w ciemno. To nie zawsze jest sztuka, tworzenie muzyki, która się podoba. Bezapelacyjnie za to sztuką jest tworzenie muzyki, która robi dobrze.

Dayglow singiel Balcony

Napisałem Balcony jakiś czas temu, ale zanim stanęło na tej ostatecznej wersji, przeszedłem przez mnóstwo faz i poprawek. Chciałem stworzyć piosenkę, która sprawiałaby wrażenie fuzji The Cure, Broncho i soundtracku do Mario Kart. Nie wiem dlaczego – to po prostu przyjemne uczucie :-) Mam nadzieję, że Wam się spodoba i puścicie to na domówce lub zabawicie się do tego – bo ten numer zdecydowanie do tego właśnie służy.

– na Instagramie napisał Dayglow

Dayglow – Balcony

Dayglow zadebiutował dwa lata temu płytą Fuzzybrain, a hitem Can I Call You Tonight rozbił bank wyświetleń. Jeszcze w maju ukaże się jego drugi album, tymczasem podelektujmy się zapowiadającym go singlem Balcony. Dayglow – artysta jednego hitu? No chyba nie. Naprawdę wiele można o nim powiedzieć, mimo, że od niedawna znajduje się na scenie, ale […]

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert

Biletomat.pl
50 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.