fot. GettyImages

BTS o włos od służby wojskowej i zawieszenia kariery


08 kwietnia 2022

Obserwuj nas na instagramie:

BTS wbrew krążącym plotkom nie zostali powołani do armii. Służba wojskowa w Korei Południowej jest obowiązkowa, lecz członków zespołu wciąż nie wezwano do wypełnienia obowiązku.

BTS – najpierw obowiązki, potem muzyka?

Europa jest obecnie zaangażowana w sytuację na Wschodzie, jednak na świecie wcale nie jest spokojniej niż w naszym najbliższym otoczeniu. Napięcie odczuwalne między Koreą Północną a Południową przybiera na sile, co wiąże się bezpośrednio z militarnymi ruchami Kim Dzong-Una. Wszyscy członkowie BTS są obecnie w wieku poborowym, więc oczekuje się od nich, że wypełnią swój obowiązek rocznej służby wojskowej. Ale… jeszcze nie teraz.

Ambasador Korei Południowej w Wielkiej Brytanii stwierdził co prawda, że artyści mają taki sam obowiązek ochrony swego państwa jak każdy, co nie zmienia faktu, że dla członków zespołu to nadal ewentualna przyszłość. Powołanie do armii ciągle nad nimi wisi, lecz jak dotąd grupa żadnego wezwania do służby nie otrzymała.

Bądź na bieżąco: Sprawdź najnowsze newsy o BTS

BTS powołani do wojska
Maria Alejandra Cardona Reuters /Agencja FORUM

Kiedyś nie znaczy teraz

Oczekuje się, że młodzi koreańscy mężczyźni będą służyć krajowi, a członkowie BTS są wzorami do naśladowania dla wielu pokoleń młodych Koreańczyków. Większość naszych ludzi oczekuje, że członkowie BTS wypełnią swoje obowiązki jako obywatele Korei. Myślę, że w końcu tak się stanie.

– powiedział ambasador Korei Południowej w Wielkiej Brytanii

Nie podał jednak przy tym żadnych ram czasowych ani nie określił, kiedy grupa zostanie powołana do wojska. Ujął jedynie, że może się tak stać albo z ich własnej inicjatywy, albo bezpośrednio z ramienia rządu Korei Południowej.

Do tej pory koreański rząd sprzyjał gwiazdom i starał się o to, by ci nie musieli odbywać obowiązkowej służby. W 2020 roku uchwalono specjalną ustawę, pozwalającą członkom zespołu do jej odłożenia aż do momentu skończenia 30 lat.

Jak sądzicie – czy BTS finalnie wywiążą się ze swojego obowiązku względem państwa?

BTS (방탄소년단) – Dynamite – Official MV

BTS wbrew krążącym plotkom nie zostali powołani do armii. Służba wojskowa w Korei Południowej jest obowiązkowa, lecz członków zespołu wciąż nie wezwano do wypełnienia obowiązku. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka WROsound 2024. Zagrają m.in. Małpa, susk, Bisz i Kasia […]

bts

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →