Jan Cisiecki

Białas i White 2115 nagrali wspólny album! Preorder właśnie wystartował


06 maja 2021

Podziel się newsem:

Całkowicie z zaskoczenia, bez najmniejszego nawet uprzedzenia, Białas i White 2115 ogłosili właśnie datę premiery wspólnego albumu! Co więcej, ściśle limitowane wydawnictwo Diamentowy Las powstało w ramach współpracy z… Lasami Państwowymi!

Diamenty z lasu pełnego tajemnic

Zarówno Białas, jak i White 2115 w zeszłym roku odnotowali niemałe sukcesy w swoich solowych karierach. Współzałożyciel SBM Label za swój album H8M5, otrzymał podwójnie Platynową Płytę. Młodszy kolega z wytwórni za solowy krążek Rockstar: Do zachodu słońca również zgarnął platynę. Z tą różnicą, że pojedynczą. W tym roku Białas i White 2115 postanowili zaś połączyć swoje umiejętności. Efektem jest album Diamentowy Las, o którego powstaniu właśnie się dowiedzieliśmy.

Ten niespodziewany projekt, choć w równej mierze spontaniczny i utrzymany w konwencji mixtape’u, co koncepcyjny, należy potraktować jako jedno z najciekawszych wydawnictw tego roku (…). Jeśli ktokolwiek przewidział to, czego właśnie teraz jesteśmy świadkami, zdecydowanie powinien spróbować swojego szczęścia w grach losowych

– zapowiada wytwórnia SBM Label

Białas i White 2115 spotkali się już kilkukrotnie na przeróżnych beatach. Nikt raczej nie spodziewał się, że tych dwóch platynowych raperów postanowi nagrywać wspólnie. A tym bardziej, że efektem tego muzycznego porozumienia będzie pełnoprawny album. A tu proszę, właśnie dowiadujemy się, że panowie wspólnie stworzyli nie jeden numer, nie dwa, a cały Diamentowy Las wspólnych utworów. I nikogo, oprócz swoich słuchaczy, do niego nie zaprosili!

W ciągu kilkunastu studyjnych sesji udało się stworzyć projekt całkowicie inny od tych, jakie do tej pory raperzy zaprezentowali swoim słuchaczom. Liczący dwanaście utworów krążek kipi trapem i błyszczy odmienionymi przez wszystkie przypadki tytułowymi diamentami rosnącymi na drzewach tajemniczego lasu, w którym znaleźli się obaj artyści

– fragment informacji prasowej wydawnictwa Diamentowy Las.

Za mikrofonem, oprócz gospodarzy Diamentowego Lasu, nie usłyszymy zatem nikogo więcej. Białas i White 2115 swoje diamentowe numery stworzyli natomiast na produkcjach, które dostarczyli raperom, między innymi, Lanek, Chivas, Kinny Zimmer oraz debiutujący w tej roli Krzysiek808. Pełną listę utworów nagranych przez Białasa i White’a na album Diamentowy Las znajdziecie poniżej.

Białas, White 2115 - Diamentowy Las
Białas, White 2115 – Diamentowy Las – okładka

Białas i White 2115 wspólnym albumem niosą pomoc Lasom Państwowym

W ubiegłym miesiącu Białas zaprezentował postawę, którą naśladować powinno się obligatoryjnie. Jeden z najpopularniejszych raperów w Polsce czynnie zaangażował się w działania fundacji Rak’n’Roll Music. W podziękowaniu dla słuchaczy biorących udział w zbiórce wypuszczono wówczas singiel Tańczymy Rak’N’Roll. Przy okazji wydawnictwa Diamentowy Las, reprezentanci SBM Label również postanowili uczynić coś dobrego. Tym sposobem, część pieniędzy zarobionych na sprzedaży albumu duetu Białas/White 2115 przeznaczona zostanie na zrekultywowanie ponad 5 hektarów lasu w Mazowieckim Parku Krajobrazowym. Brawo!

Ściśle limitowany nakład Diamentowego Lasu jest już dostępny

Przedsprzedaż albumu Diamentowy Las rozpoczęła się dziś o godzinie 15.00. Informacja ta istotna jest z tego względu, że preorder ten najprawdopodobniej wkrótce już się zakończy. Nakład albumu Białasa i White’a 2115 wynosi bowiem zaledwie 10 000 egzemplarzy! Wytwórnia SBM Label sygnalizuje jednocześnie, że Diamentowy Las, choć wydany w niezwykły sposób, nigdy nie będzie dostępny w sklepach stacjonarnych, ani też, nie zostanie więcej dotłoczony. Jedyną drogą zakupu płyty Białas/White 2115 jest zatem złożenie zamówienia na stronie www.diamentowylas.pl, co zalecamy, wszystkim zainteresowanym, uczynić możliwie najszybciej.

Białas/White 2115 – Diamentowy Las – tracklista

 1. Korzenie w bagnie (prod. Kinny Zimmer)
 2. Nie lubię ku (prod. Lanek)
 3. Mutanci (prod. Kinny Zimmer)
 4. Diamentowy Las (prod. Kinny Zimmer, Krzysiek 808)
 5. Pierwszy słońca blask (prod. Niski)
 6. Lombard dusz (prod. Krzysiek 808)
 7. Spacer po lecie (prod. Chivas)
 8. Święto ogródka (prod. Chivas)
 9. Afera (prod. Lanek)
 10. Sprzątanie świata (prod. Lanek)
 11. Jesień w Diamentowym Lesie (prod. Lanek)
 12. Różowy śnieg (prod. Chivas)

„Diamentowy Las” jest ściśle limitowanym wydawnictwem, a część pieniędzy z jego sprzedaży przekazana zostanie Lasom Państwowym.

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert

Biletomat.pl
50 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →