kadr z klipu „Remind Me”

Bastille wracają do przeszłości za pomocą nowego utworu, który przeleżał swoje w szufladzie


10 czerwca 2022

Obserwuj nas na instagramie:

Bastille zaprezentowali nowy-stary utwór Remind Me. Nowy, bo wydany dopiero teraz. Stary, bo zaczął powstawać jeszcze przed ich czwartym krążkiem.

Bastille z nówką. Ale czy na pewno?

Płytę wydali całkiem niedawno, bo cztery miesiące temu, ale nie przeszkadza im to w dalszym dzieleniu się nowościami. Bastille zaprezentowali nowy kawałek, Remind Me, który ostatecznie nie znalazł się na krążku Give Me The Future, ale przyczynił się do jego powstania. Recenzję albumu możecie przeczytać tutaj.

Prace na Remind Me zacząłem kilka lat temu w Los Angeles. Było to na początku powstawania płyty Give Me The Future i spotkałem się w studiu z paroma innymi autorami. Nie mieliśmy w zasadzie pomysłu, po co to piszemy, ale od razu spodobało nam się, jak inaczej brzmi ten utwór. Kiedy kończyliśmy kawałek w Londynie z Markiem Crew i resztą zespołu, chcieliśmy nadać mu nieco minimalistycznego i ostrego charakteru. Tekst jest o tym, jak nasz umysł prześladuje nas wspomnieniami bez naszej kontroli i odtwarza je na zapętleniu. Oparliśmy więc piosenkę o hipnotyczny, gitarowy riff. Zaprosiliśmy również paru wokalistów, aby udzielili się w utworze.

Od jakiegoś czasu eksplorujemy muzykę z lat 80., która wtedy brzmiała już futurystycznie. Pokrywa się to zatem z wyobrażeniami o przyszłości, które kiedyś miały miejsce. Właśnie te rejony eksplorowaliśmy na płycie. Ta piosenka była kilka lat temu punktem wyjścia i to ona pomogła ostatecznie ukształtować i nadać GMTF odpowiedni ton.

W dodatku jestem ogromnym fanem Zakochanego bez pamięci w reżyserii Michaela Gondry’ego i tego, w jaki sposób ten film porusza tematykę relacji i pamięci. Fajnie było móc do tego nawiązać.

– mówi Dan Smith, wokalista Bastille

Teledysk do Remind Me wyreżyserował Brett Danton.

Bastille – Remind Me

Give Me The Future na żywo

Brytyjczycy ruszyli z nową płytą w trasę koncertową, na której nie mogło zabraknąć Polski. Będzie trzeba jednak jeszcze chwilę poczekać. Bastille zagrają u nas 22 listopada 2022 roku. Miejsce akcji? Warszawski Torwar.

Bastille | 22.11.2022 | Warszawa, COS Torwar

Bastille zaprezentowali nowy-stary utwór Remind Me. Nowy, bo wydany dopiero teraz. Stary, bo zaczął powstawać jeszcze przed ich czwartym krążkiem. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka WROsound 2024. Zagrają m.in. Małpa, susk, Bisz i Kasia Lins Bastille z nówką. Ale […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →