Louise Bennett

Bastille prezentują utwór „Shut Off The Lights” – ostatni przedpremierowy singiel z nowej płyty


14 stycznia 2022

Podziel się newsem:

Zespół Bastille podzielił się ze słuchaczami swoim nowym utworem. Shut Off The Lights jest ostatnim zwiastunem nadchodzącego krążka Brytyjczyków.

Przyszłość według Bastille

Brytyjczycy już od czerwca ubiegłego roku konsekwentnie budują i wypełniają swój nowy muzyczny świat. Po apokaliptycznym imprezowaniu z Doom Days Bastille tym razem zagłębiają się bardziej w wirtualną rzeczywistość, snując równie przygnębiającą, ale bardzo prawdopodobną wizję tego, jak świat może wyglądać. Czwarta płyta Brytyjczyków, Give Me The Future, zainspirowana filmami science fiction, grami wideo i VR, zabiera słuchacza do wolnego od obostrzeń świata science fiction, miejsc, gdzie można podróżować w czasie, być, kim się chce, robić, co się chce, korzystać z nowych technologii i zatracać się we własnej wyobraźni. Przykładem jest Thelma & Louise stanowiący hołd dla kultowego, feministycznego obrazu z lat 90., Club 57 zainspirowany Nowym Jorkiem lat 80. i artystką Keith Harin czy dramatyczny, ale niepozbawiony nadziei No Bad Days o pewnym szpitalnym łóżku w Australii.

Tracklista i okładka płyty prezentują się następująco:

 1. Distorted Light Beam
 2. Thelma + Louise
 3. No Bad Days
 4. Brave New World (interlude)
 5. Back To The Future
 6. Plug In…
 7. Promises (by Riz Ahmed)
 8. Shut Off The Lights
 9. Stay Awake?
 10. Give Me The Future
 11. Club 57
 12. Total Dissociation (interlude)
 13. Future Holds (feat BIM.)
Bastille prezentują utwór „Shut Off The Lights” - ostatni przedpremierowy singiel z nowej płyty
Give Me The Future, okładka płyty

Żadnych zmartwień

Shut Off The Lights, ze względu na swoją popową esencję, ma dużą szansę na podbicie rozgłośni radiowych. U Bastille często dało się dostrzec zasadę, że im weselsza warstwa muzyczna, tym mroczniejsza jest warstwa tekstowa. Nowy singiel zdaje się jednak łamać tę regułę.

W Shut Off The Lights chodzi o to, że osoba, która leży obok ciebie, może pomóc ci zapomnieć o lękach związanych z przyszłością. Chodzi o intymność, fizyczny kontakt. O to, by na chwilę porzucić troski, wyłączyć się z tego wszystkiego i skupić się na tym, co tu i teraz. To naprawdę fajny, bardzo ludzki fragment, który pojawia się w środku płyty. To jednocześnie nasz ukłon w stronę Graceland Paula Simona i innej muzyki, którą uwielbiamy. Ten numer sprawił, że zaczęliśmy tańczyć w studiu i wiem, że genialnie wykonuje się go na żywo

– wyjaśnia Dan Smith, frontman zespołu.

Płyta Give Me The Future ukaże się już 4 lutego!

Bastille – Shut Off The Lights, posłuchaj utworu

Zespół Bastille podzielił się ze słuchaczami swoim nowym utworem. Shut Off The Lights jest ostatnim zwiastunem nadchodzącego krążka Brytyjczyków. Przyszłość według Bastille Brytyjczycy już od czerwca ubiegłego roku konsekwentnie budują i wypełniają swój nowy muzyczny świat. Po apokaliptycznym imprezowaniu z Doom Days Bastille tym razem zagłębiają się bardziej w wirtualną rzeczywistość, snując równie przygnębiającą, ale […]

Wiemy, gdzie są najlepsze koncerty. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →