Wojtek Urbanski

Wojtek Urbański

Wojciech Urbański – polski kompozytor, producent muzyczny oraz współzałożyciel zespołu Rysy.

Studiował rzeźbę na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie oraz afrykanistykę na Uniwersytecie Warszawskim. Debiutował w niemieckiej wytwórni Compost Records w 2007 roku. Szersze uznanie zyskał dzięki projektowi Rysy oraz solowej aktywności jako producent i remikser. Jest także kompozytorem muzyki filmowej i teatralnej. Jego utwory zostały wykorzystane w filmie „Boże Ciało” oraz „Hejter” w reż. Jana Komasy.

Razem z Kubą Karasiem (The Dumplings) przygotował oprawę Gali Fryderyki 2018. Jest producentem i współkompozytorem singla „Nie muszę” Julii Wieniawy, którego zasięg na YouTube przekroczył 28 mln odtworzeń, producentem nowej wersji utworu „Bones of Love” Anity Lipnickiej na płytę „Odnowa”, współautorem piosenki „Oczko w głowie” Tymka oraz producentem płyty “Mogło być nic” Kwiatu Jabłoni. Remiksował utwory m.in. Tricky’ego, PRO8L3M, Sorry Boys. Był dwukrotnie nominowany do nagrody Fryderyk: w 2016 w kategorii Debiut roku oraz w 2019 w kategorii Muzyka Filmowa i Ilustracyjna za muzykę do pierwszego sezonu serialu Ultraviolet.

Jest autorem oprawy muzycznej ogólnopolskich i międzynarodowych kampanii reklamowych, m.in. dla marek CCC, KFC, Wedel, Decathlon, Adidas, Cropp, 4F, TVP, Polsat, mBank.

Pod koniec 2020 roku wraz z Krzysztofem Gonciarzem założył wytwórnię Dyspensa Records.

Stworzył muzykę do seriali “Ultraviolet”, “Rysa” oraz “Układ” oraz do filmu “Hiacynt” w reżyserii Piotra Domalewskiego. Premiera światowa odbyła się 18 sierpnia 2021 roku na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym Nowe Horyzonty.

Wydarzenia z tym artystą (0)

Brak wydarzeń dla tego artysty

Piosenki tego artysty (4)

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →